Опитування

Лінукс в застої?

Так
5 (22.7%)
Ні
17 (77.3%)

Проголосувало: 21

Автор Гілка: Стагнація Linux  (Прочитано 26202 раз)

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #30 : 2016-02-18 23:53:49 »
Ну так користуйтесь ними, в чому проблема?  :-/
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #31 : 2016-02-19 02:08:43 »
Цитата
20-25% під час виконання активних дій.
Так. Відкриття контекстного меню і проходження над його пунктами вказівника мишки це дуже активні дії. Виділення пунктів меню це дуже затратна операція.

Напевно якась тема оформлення стоїть важка і 2D операції не прискорюються. Яка у вас стільниця, тема стільниці, і графічний драйвер?
[Fedora Linux]

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #32 : 2016-02-19 21:18:17 »
До речі, у Debian Sid поточному, Iceweasel на відеокарті Intel навантажує процесор у 3-4 рази менше, ніж на значно потужнішому GeForce з пропрієтарним драйвером. Оце ще думаю, може спробувати nouveau задля експерименту...
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #33 : 2016-02-23 00:52:19 »
Оце ще думаю, може спробувати nouveau задля експерименту...
Не раджу. Відкритий драйвер Intel ≠ відкритий драйвер Nvidia. Останній взагалі виробником майже не підтримується.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #34 : 2016-02-23 01:22:46 »
Я трохи в курсі, що їх політика «не заважати», замість прийнятої у AMD/Intel «допомагати».  ;)
Просто цікаво як воно там з новим залізом. Власне, як завжди. Borderlands 2 при переході на nouveau став видавати десь 5 кадрів на секунду (скільки на блобі — не знаю, але гратись можна).
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #35 : 2016-02-23 14:11:06 »
До речі, про 12309. Годину тому переконався. У системі 2 HDD. Один — системний, інший — встановлений у док та під'єднаний до eSATA. Тестую зовнішній на badblocks. Жодних зауважень до роботи системи. Окрім 20% навантаження на процесор, що його створює badblocks. Запустив те саме на системний. Там де чекає disk io — там помітні затримки. Там де завантажилось — жодних проблем. Gajim та Chromium взагалі не помітили 100% завантаження диску на читання.
Debian Sid з linux-image-4.3.0-1-amd64. Що я роблю не так?  :-/
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній OzySTS275M

  • Новачок
  • *
  • дописів: 27
  • Карма: +0/-0
  • Цікавлюсь гарними фільмами, музикою, книгами.
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #36 : 2016-03-11 00:24:42 »
Стагнація - :D . Та Лінукс переживе мене, переживе ВАС УСІХ, і переживе ВСІ Віндоуси і Маки разом узяті! Простий приклад:

Китай Росія США, Звідкіль не візмись! Одного прекрасного дня/ночі (у кого як), починають, і щоб ви думали? конфлікт із використанням зброї масового ураження! І  на Майкрософ  падають сотні "термоядерних" фаллаутів :O , у результаті майже всі, хто знав коди до Ядра Віндоуса загинули, а більшість обладнання знищено. Ну хто ж не грався у Фаллаут. Уявити можна, так?

І все, і піндос прийшов вашим Вікнам, бо щоб їх розвивати далі, потрібно немала купка народу, яка знає коди до Ядра ОС і всі інші секретні фішки Вікон, і не факт! що різні частини ядра не закодовані по-різному...
Та і не паритиметься ніхто із тими Віндоусами, та їх розвитком, коли від мутантів потрібно буде втікати :P .
Алінуксу, а шо нам хлопцам?  Є відкрито-джерельне ядро, відповідно якщо залишиться ХОЧ ОДИН живий девайс, і живий програміст із руками (у прямому сенсі цього слова), навіть, якщо він до того часу лінукса і в очі не бачив...,  то лінукс не здохне ;)

Тут гарна аналогія із ДНК (навіть назва схожа - Ядро) - це така штучка що постійно із чимось змішується і змінюється таким чином уникаючи генетичних порушень-хвороб що передаються, і пристосовучись майже до будь-чого - це і називається "еволюція" .
А ваші Вікна - це грубий булижник, який потоне в калюжі якщо його постійно не підтримувати.  Вимре як динозври, ось побачите... :( .
"Наша істинна національність - це людство"
- Ґерберт Уеллс

Поспілкуватися зі мною можливо на dreamwidth, у блозі мого друга (frostysh).

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #37 : 2016-03-11 16:55:16 »
А ніхто не хоче в заголовку Лінупс виправити? А то на головній сторінці форуму про Лінукс на самому верху висить такий ляп :o
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #38 : 2016-03-11 18:41:44 »
А ніхто не хоче в заголовку Лінупс виправити? А то на головній сторінці форуму про Лінукс на самому верху висить такий ляп :o
Виправив.
[Fedora Linux]

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #39 : 2016-03-11 21:23:45 »
Цитата
Ну так користуйтесь ними, в чому проблема?
В тому що Вікна відстійні.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній OzySTS275M

  • Новачок
  • *
  • дописів: 27
  • Карма: +0/-0
  • Цікавлюсь гарними фільмами, музикою, книгами.
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #40 : 2016-03-11 23:07:47 »
"Лінукс представляє із себе, одне із тих творінь які назавжди змінюють історїю людства. Завдяки цій операційній системі мільйони людей по всій Землі отримали змогу повноцінно використовувати можливості комп’ютерів для своїх власних потреб, без залежності від статусу, національності, віросповідання. За історію лінукса, мільйони програмістів з безлічі країн світу зробили, і роблять свій внесок у розвиток відкритого програмного забезпечення. Ще ніколи в історії людей, ОС не була настільки якісною і у той-же час, доступною. Створення Лінукс’а одне із див 20-го століття.
Від цього просто перехоплює дух, я гадаю у відкритого програмного забезпечення загалом, і у  Лінукс’а зокрема, широке і просторе майбутнє."
- OzySTS275M, на linux.org.ua, 2016 рік
[/color]


Лінукс і Віндоус , погляд новачка
[/size]

Виправ деякі свої речі і вирішив щось написати про порівняння Лінукс і Віндоус. Звичайно почав киористовувати пошукову машину - disconect.me , і це з моїми то 3,5 KiB/Sec, божевільня якась , але ціквість та терпіння, беруть гору над горе-інтернетом! :) .
Знайшов щось, те що і очікував.  Загалом Лінукс і Віндовс відрізняються дуже сильно, у плані їх будови та структури, та у плані обробки даних. Звичайно різні версії, відрізняються по-різному, але я буду писати те що знайшов для загалом .  

Linux
Відкрито-джерельна ОС (UNIX + GNU)
Windows
Закрито-джерельна ОС, комерційна (часто "крякається")

Обидві ОС мають чималу історію, Лінукс набрав популярності порівняно нещодавно. Маю на увазі для звичайних користувачів , як я, по причині своєї ефективності і БЕЗКОШТОВНОСТІ :P.

Обробка даних і взаємодія із машинним "залізом" докорінним чином відрізняються .  

Linux


Windows

Quora -What is the difference between Windows and Linux

І по сій, і тельки мабуть по сій причині, т.з. виконуючі дані - тоюто програми яким передається контроль від ОС над комп’ютером читаються по-різному.

Linux Windows
У плані прист-драйверів ці ОС також сильно відрізняються, звичайно різні архітектури, відповідно і драйвери повинні бути різні. Лінукс у даному контексті, я гадаю у програші. Хоча ситуація змінюється. Це по тій причині, що виробники "заліза" не дуже-то, на початку хотіли створювати драйвери для Лінукс, після того як створили їх для Віндоуса - лідера ринку домашніх ПК. Відкриті драйвери, інколи сильно поступаються своїм закритим аналогам.
Особливо це стосується драйверів для відеокарти де різниця у продуктивності є легко помтіна. Зокрема Nouveau Soft (Wiki) поступається своєму закритому аналогу 2014 Test Noveau and NVidia.

Взагалі, оскільки Лінукс є консоль-базованою ОС, а у Віндоус його ГІКористувача є "намертво" закріплений за ОС, то відповідно ГІК Лінукс`a сильно страждає від падіння продуктивності у ресурсо-жадібних графічних додатках (комп’ютерні ігри, само собою є комерційні і ДУЖЕ рідко розробляються для Лінукс’а зі старту), як от хроміум броузер
із допомогою якого я печатаю цей текст.
У всьому ж іншому, що не запотребує повного графічного інтерфейсу, а тільки консолі, Лінукс ні у чому не поступається Віндоус, принаймні я не помітив різниці, Лінукс у консолі навіть швидше працює ніж Віндоус у ГІК :P

Корисність і гнучкість Лінукс на порядок вище ніж у будь-якого Віндоуса, наприклад я неврядче зможу запустити у себе на комп’ютері Віндоус 10, навіть якщо його "куплю". Лінукс, із тією самою, а у деяких речах (наприклад використання купи консольних програм) ефективністю легко запускається. При цьому різні дистрибутиви Лінук’а мужуть мати малий об’єм, що для мене також важливо, при цьому підтримуючи ГІК :) - Slax Linux your pocket operating system
Цитата
If you have an older computer running Windows 7, or even XP,
and are considering upgrading to Windows 10, then bear in mind the minimum system requirements:
    
        1GHz CPU
        1GB RAM (2GB for 64-bit)
        16GB Hard Drive
        DirectX 9 video card (with WDDM driver)

These are pretty modest, especially when one considers the demands Windows Vista imposed back in the day.
DirectX 9 has been around since 2004, but hardware from that era will likely not meet the driver requirement.
Plenty of marginally newer hardware will though, for example the Nvidia Geforce 600 series from late 2004,
or AMD's HD2xxx series from 2006 (which back then was made by a company called ATI).

These are minimum requirements though, don't expect a particularly slick experience using them. 2GB RAM is no match for a few tabs in Chrome,
whatever your operating system. Also with an old processor, a 1GHz Celeron from back in the day say, you'll be spending a lot of time twiddling
your thumbs waiting for Windows to catch up with itself. It is foolhardy to compare raw frequency numbers between old
and new CPUs too – multi-GHz processors have been around for 10 years and an old Athlon 4800 (2.4GHz) pales
into insignificance compared to the similarly clocked Intel Core i3-370M found in many budget laptops.
Взято із TechRadar

Висновок: Попри всі свої недоліки, поліморфний , неймовірно змінний, вільний конструктор Лінукс, швидко еволюціонує з допомогою величезної кількості людей з усього світу,  випереджаючи при цьому , майже будь-які сталі , законсервовані ОС.
Поки це печатав, так схотілося до вітру...

П.С. Майкрософт один із передових інноваторів у сфері розробки Лінукс, - і звичайно деякі із цих передових розробок буду включені у Віндоус...

П.С.С. Ну все таки буду шпілити в ігрушки на Віндоусі, бо емуляції комп не тягне :(
"Наша істинна національність - це людство"
- Ґерберт Уеллс

Поспілкуватися зі мною можливо на dreamwidth, у блозі мого друга (frostysh).

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #41 : 2016-03-12 02:46:13 »
Цитата
Ну так користуйтесь ними, в чому проблема?
В тому що Вікна відстійні.
Але там нема 12309 та інших проблем, нема стагнації, там не посилають робити самому.  :P
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній OzySTS275M

  • Новачок
  • *
  • дописів: 27
  • Карма: +0/-0
  • Цікавлюсь гарними фільмами, музикою, книгами.
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #42 : 2016-03-14 22:02:43 »
Цитата
Ну так користуйтесь ними, в чому проблема?
В тому що Вікна відстійні.
Але там нема 12309 та інших проблем, нема стагнації, там не посилають робити самому.  :P
Якщо це ви про жук обробки даних у Лінуксі, то він давно виявлений https://groups.google.com/forum/?_escaped_fragment_=topic/linux.kernel/dPnf2Z_PrUM#!topic/linux.kernel/dPnf2Z_PrUM , і я думаю виправлений.
"Наша істинна національність - це людство"
- Ґерберт Уеллс

Поспілкуватися зі мною можливо на dreamwidth, у блозі мого друга (frostysh).

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #43 : 2016-03-14 22:14:38 »
Кхм. Як би це пояснити.... я якось в курсі що до цієї помилки, та її поточного статусу.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній OzySTS275M

  • Новачок
  • *
  • дописів: 27
  • Карма: +0/-0
  • Цікавлюсь гарними фільмами, музикою, книгами.
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #44 : 2016-03-16 17:18:34 »
Кхм. Як би це пояснити.... я якось в курсі що до цієї помилки, та її поточного статусу.
Можливо через цю помилку у мене, став, глючити інтернет після обновлення?
"Наша істинна національність - це людство"
- Ґерберт Уеллс

Поспілкуватися зі мною можливо на dreamwidth, у блозі мого друга (frostysh).