Автор Гілка: Стагнація linux.org.ua  (Прочитано 8913 раз)

Відсутній sasha1024

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +1/-0
Стагнація linux.org.ua
« : 2016-06-05 21:11:16 »
За мотивами опитування "Лінукс в застої?".

Це опитування жодним чином не тролінг. Просто, як в новачка, склалося таке враження.

Цікаво почути не лише "Так"/"Ні", а й роздуми, чому так сталося, що робити, щоб виправити (і чи можливо взагалі) і т.д.

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #1 : 2016-06-06 00:32:51 »
Уже було обговорення такої теми: Мені не цікаво...
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #2 : 2016-06-06 01:03:30 »
Ну ось для прикладу, зазирніть сюди: http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1443039371
Особисто у мене зараз нема часу наводити лад з рушіями та конвертувати форум. У пана Даниленка також.
Може десь за місяць-півтора й буде, але все одно, форум локалізаторів, що не є повністю перекладеним — це «не дуже вдала думка». Хочете допомогти — допоможіть з українським перекладом SMF2. Й таке інше. Вибачайте, доступу для «поколупатись у нутрощах» ніхто не дасть, бо невідомо хто ви є.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній sasha1024

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +1/-0
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #3 : 2016-06-06 01:08:44 »
Уже було обговорення такої теми: Мені не цікаво...
Це інше. Я не про те, що мені не цікаво, а про те, що, як я бачу, заходить дуже мало людей. Наприклад, новини можуть не з'являтися місяць і т.п. Тому я хотів з'ясувати думки інших людей. (а) Може, я помиляюсь, і життя тут вирує в якихось конкретних місцях (чи певні сезони, чи ще якось). (б) Якщо я не помиляюсь, то чи є в когось ідеї про причини/засоби.
Чи в тій темі, незважаючи на назву, про те саме?

Відсутній sasha1024

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +1/-0
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #4 : 2016-06-06 01:15:00 »
Ну ось для прикладу, зазирніть сюди: http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1443039371
Особисто у мене зараз нема часу наводити лад з рушіями та конвертувати форум. У пана Даниленка також.
Може десь за місяць-півтора й буде, але все одно, форум локалізаторів, що не є повністю перекладеним — це «не дуже вдала думка». Хочете допомогти — допоможіть з українським перекладом SMF2. Й таке інше. Вибачайте, доступу для «поколупатись у нутрощах» ніхто не дасть, бо невідомо хто ви є.
Я не про те, що рушій не оновлюється. Я про те, що виглядає так, наче люди сюди майже не заходять. От я і хотів дізнатися: (а) чи я помиляюся (може життя вирує в конкретних розділах), (б) чи, може, щось сталося (раптово чи поступово, не важливо), що люди стали менше заходити (і, може, в когось є пояснення), (в) чи завжди стільки людей тут було.

Відсутній sasha1024

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +1/-0
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #5 : 2016-06-06 01:23:49 »
форум локалізаторів
А цей сайт позиціюється як форум локалізаторів? (Я думав, загального призначення про лінукс і FOSS.) (Наприкрад, новини тут можна писати: (а) виключно щодо питань української локалізації/мови; (б) можна просто про появу нових версій продуктів, але лише тоді, коли вони мають хоч якусь українську локалізацію; (в) можна й просто про появу нових версій продуктів, незалежно від наявності локалізацій?)

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #6 : 2016-06-06 03:11:29 »
Це інше. Я не про те, що мені не цікаво, а про те, що, як я бачу, заходить дуже мало людей. Наприклад, новини можуть не з'являтися місяць і т.п. Тому я хотів з'ясувати думки інших людей. (а) Може, я помиляюсь, і життя тут вирує в якихось конкретних місцях (чи певні сезони, чи ще якось). (б) Якщо я не помиляюсь, то чи є в когось ідеї про причини/засоби.
Чи в тій темі, незважаючи на назву, про те саме?
Я не про те, що рушій не оновлюється. Я про те, що виглядає так, наче люди сюди майже не заходять. От я і хотів дізнатися: (а) чи я помиляюся (може життя вирує в конкретних розділах), (б) чи, може, щось сталося (раптово чи поступово, не важливо), що люди стали менше заходити (і, може, в когось є пояснення), (в) чи завжди стільки людей тут було.
Як адміністратор ще одного форуму, й куди більш відвідуваного, можу сказати: подібний спад є не лише тут. Нові користувачі живуть виключно у соц. мережах, й про форуми чути нічого не хочуть (особливо, якщо нема авторизації через соц. мережі). Старим користувачам приємніше поспілкуватись за бокалом чаю особисто, й форуми вони не дуже. Та й взагалі, LOU ніколи не був таким вже відвідуваним ресурсом. Свого часу він мені набрид так, що я видалив попередній обліковий запис взагалі. Тепер від нього лишилось понад тисячу повідомлень з поміткою «Предок». З тих хто «йшов геть» наразі повернулись сюди аж двоє. Інші — взагалі забули дорогу сюди з різних причин. Якщо подивитись, тут з модераторів реально лишився лише Re. З модераторів розділів — хіба що пан Олександр. Та й взагалі, раніше навіть віндові та BSDшні тролі були розумніші й знали предмет обговорення реально. Оно у сусідній гілці, таку дурість писали, що на голову не налазить.
А цей сайт позиціюється як форум локалізаторів? (Я думав, загального призначення про лінукс і FOSS.) (Наприкрад, новини тут можна писати: (а) виключно щодо питань української локалізації/мови; (б) можна просто про появу нових версій продуктів, але лише тоді, коли вони мають хоч якусь українську локалізацію; (в) можна й просто про появу нових версій продуктів, незалежно від наявності локалізацій?)
Здебільшого — він так використовувався. Колись дуууууже давно він мав першочерговим завданням саме створення українських локалізацій ВПЗ. Але технічні питання тут теж розглядаються, на те й спеціалізовані гілки.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #7 : 2016-06-07 00:42:34 »
Чи в тій темі, незважаючи на назву, про те саме?
Так. Інакше навіщо б я давав лінк? Можна клацнути і прочитати. ;-)

Як уже зауважив prapor, тут завжди було не багато людей. А останнім часом стало менше. Зокрема, через те, що комусь нецікаво стало. Але комусь цікаво — той щось робить. Лінків Вам накидали, де йдеться про те, хто що робить.

Тобто тут такий собі куточок для своїх. Це не добре і не погано, це так є. Але те, що людей тут мало, має наслідком, що розраховувати на швидку допомогу не варто: досвідчені люди можуть «лінуватися» відповідати на нубські запитання або взагалі не заходити на форум, а ті, хто заходять, можуть не мати відповіді.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #8 : 2016-06-07 00:48:31 »
Як адміністратор ще одного форуму, й куди більш відвідуваного…
То форум про лінукс, ВПЗ, компутери?.. Поділитеся лінком? (якщо не можна публічно, то приватним повідомленням). Бо швидкий пошук не дав підказок, що це може бути за форум.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #9 : 2016-06-07 01:16:11 »
Ні, він не має IT-тематики. airsoft.ua — найстаріший український страйкбольний ресурс.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #10 : 2016-06-07 21:20:24 »
Просто LOU тепер інший.

Застій може бути у потоці, який кудись рухається. Не певен, що ми колись кудись рухалися. Мене, особисто, участь у обговореннях і роботі форуму майже завжди втішала.

Щодо новин, певний період хотілося комусь щось повідомити, розважити, зацікавити, але з’явилися інші розваги (викладання у виші), і потребу було повністю задоволено.

Є і інші причини. Наприклад, оголошення про випуск Fedora 24 не буде, бо, по-перше, через брак людей у команді з документування немає сенсу перекладати нотатки (їх не буде оприлюднено), а по-друге, ніякої реакції все одно не буде. Всі, кому треба, і без того усе знають. ;)
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній sasha1024

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +1/-0
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #11 : 2016-06-08 12:26:12 »
LOU ніколи не був таким вже відвідуваним ресурсом
Але чому так? Невже настільки мала в Україні спільнота? Чи перетин "лінукс" AND "україномовні" невеликий?

Як адміністратор ще одного форуму, й куди більш відвідуваного, можу сказати: подібний спад є не лише тут. Нові користувачі живуть виключно у соц. мережах, й про форуми чути нічого не хочуть (особливо, якщо нема авторизації через соц. мережі).
Але, перепрошую за невдале порівняння, linux.org.ru же живе (хоч контингент там не найкращий). Або dou.ua (хоча там де-факто більшість контенту російськомовна).

Хоча якщо він від початку так і планувався -- як невеличкий форум для "своїх", то я розумію.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #12 : 2016-06-08 12:44:09 »
LOU ніколи не був таким вже відвідуваним ресурсом
Але чому так? Невже настільки мала в Україні спільнота? Чи перетин "лінукс" AND "україномовні" невеликий?

Таки мала. Причому мала у перетині «лінукс» ТА «будь-яка мова, окрім англійської». Бозна-скільки вже не бачив оригінальних корисних порад для складних випадків, окрім порад англійською.

Переважна більшість новачків не затримується надовго: ветеранам не дуже цікаво працювати у режимі цілодобової підтримки/безкоштовного клоуна (майстра епістолярного жанру). Немає потужного стимулу і зворотного зв’язку. Більшість завжди готова брати, якщо дають, і тікати, якщо б’ють.

Цитата
Як адміністратор ще одного форуму, й куди більш відвідуваного, можу сказати: подібний спад є не лише тут. Нові користувачі живуть виключно у соц. мережах, й про форуми чути нічого не хочуть (особливо, якщо нема авторизації через соц. мережі).
Але, перепрошую за невдале порівняння, linux.org.ru же живе (хоч контингент там не найкращий). Або dou.ua (хоча там де-факто більшість контенту російськомовна).

Хоча якщо він від початку так і планувався -- як невеличкий форум для "своїх", то я розумію.
За ковбасою йдуть до крамниці, за розвагами — у цирк або до кінотеатру.

Ринок лінукс-розваг доволі вузький, більшість наших співгромадян добре знає і розуміє російську. Болівар не виносить двох. Для масового беззмістовного «срання у коментах» (за допомогою коротких повідомлень із ігровим моментом у формі модераторів) достатньо LOR та opennet.ru. Звідси і вузька спеціалізація цього форуму — він є оригінальним лише у ній. Він, до речі, так само легко вбиває сторонні проекти тієї самої спрямованості (таких було вже декілька, усі зараз мертві).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній sasha1024

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +1/-0
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #13 : 2016-06-08 14:22:49 »
Таки мала. Причому мала у перетині «лінукс» ТА «будь-яка мова, окрім англійської». Бозна-скільки вже не бачив оригінальних корисних порад для складних випадків, окрім порад англійською.

Переважна більшість новачків не затримується надовго: ветеранам не дуже цікаво працювати у режимі цілодобової підтримки/безкоштовного клоуна (майстра епістолярного жанру). Немає потужного стимулу і зворотного зв’язку. Більшість завжди готова брати, якщо дають, і тікати, якщо б’ють.

За ковбасою йдуть до крамниці, за розвагами — у цирк або до кінотеатру.

Ринок лінукс-розваг доволі вузький, більшість наших співгромадян добре знає і розуміє російську. Болівар не виносить двох. Для масового беззмістовного «срання у коментах» (за допомогою коротких повідомлень із ігровим моментом у формі модераторів) достатньо LOR та opennet.ru. Звідси і вузька спеціалізація цього форуму — він є оригінальним лише у ній. Він, до речі, так само легко вбиває сторонні проекти тієї самої спрямованості (таких було вже декілька, усі зараз мертві).

Мені все ж здається, що "щось не так в датському королівстві". Що, незважаючи на низьку кількість користувачів в світі (і в Україні, відповідно), все ж могла б бути більша кількість людей. Чисто інтуїтивно.

Але можу помилятися.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Стагнація linux.org.ua
« Відповідей #14 : 2016-06-08 14:44:12 »
Мені все ж здається, що "щось не так в датському королівстві". Що, незважаючи на низьку кількість користувачів в світі (і в Україні, відповідно), все ж могла б бути більша кількість людей. Чисто інтуїтивно.

Але можу помилятися.

Ну, то скажіть що. Бо лише за мій час тут, чого тільки не робили: писали багато новин, не писали багато новин, давали створювати новини будь-кому, не давали створювати новини будь-кому, перевпорядковували розділи, оголошували конкурси… Навіть root_x за тупняк блокували, але не помагало. ;)
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law