Автор Гілка: Держава та СПО  (Прочитано 11192 раз)

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #15 : 2015-08-31 19:38:31 »
Так як у нас зараз практично немає ні комерційних користувачів Лінуксу (Приватбанк — виняток), ні зовсім немає інтеграторів, які би могли впровадити рішення (перенавчання персоналу, налаштування робочих місць, підтримка)…
Як вважаєте, це хороша можливість для розбудови такого бізнесу?

Чи є зараз можливість для впровадження в Лінуксу в комерційний структурах? Приватбанк довів що це вигідно для них і показав — як, хоча нічого нового в технологіях я не побачив (я таке робив для американців) і я би взяв CentOS. Успішний бізнес-кейс — це добре, але вигода від переходу залежить від масштабу, так що для дрібних клієнтів це мало турбує, а у великих — свої IT-відділи вже давно сформовані і якась ERP-система вже давно працює (а не робоча система керування бізнесом — це смерть для сучасного бізнесу). По аналогії, лінукс — це фундамент будинку, ERP — це вже сам будинок. Пропонувати міняти фундамет вже збудованого будинку — не дуже хороша ідея. Перебудова всього будинку включно з фундаментом — трохи краще, але цим займаються лише за наявності серйозних підстав. Та і врешті-решт, ціна фундаменту — це лише маленька ціна від усього будинку.  

До речі, Приват рік тому пропонував державі допомогти зробити перехід на Лінукс: https://privatbank.ua/ru/news/privatbank-predlozhil-gosudarstvennym-vedomstvam-sekonomit-do-1-5-mlrd-za-schet-vnedrenija-svobodnogo-po/ , безплатно. Це значно серйозніший крок ніж будь яка петиція. Яка була відповідь влади цинічним жидобандерівцям?
Те, що Приватбанк успішно використовує вільне програмне забезпечення, зовсім не означає, що він зміг би успішно допомагати іншим його впроваджувати. Вони радше використовують «безплатне» програмне забезпечення, а не «вільне». Адже банк працює за принципом «за копійку вдавиться».

«Наші IT-спеціалісти готові безкоштовно проконсультувати щодо питань переведення робочих станцій або сервера на Linux або, наприклад, установити розроблену нами систему документообігу та ведення проектів». Найважливіші слова тут — установити розроблену нами систему. Тобто підсадити клієнта на один свій продукт з надією пізніше підсадити його на інші свої продукти. Ок, ніяких проблем. Це нормальний бізнес.

Але уявімо, що хтось повівся на цю рекламу і отримав «безкоштовну консультацію щодо питань переведення». А потім — залишився на самоті зі своїми проблемами. Бо, крім консультації, треба підтримка, оновлення, навчання персоналу тощо. А Приватбанк цього забезпечити не може. Не може він бути тим інтегратором, якого Ви вище згадували, і якого немає.

Але дамо спокій Приватбанку. Це лише приклад. Власне, я зачепився за слова «зовсім немає інтеграторів, які би могли впровадити рішення». Ок, якщо немає — ринок вільний, можна це робити. Але чому немає? Може, попиту на такі послуги немає?

Звісно, перехід на ВПЗ тільки заради переходу — це дурня. Клієнту потрібні продукти і послуги, які зроблять його діяльність ефективнішою і дозволять заробляти більше, але коштують менше. І вільне програмне забезпечення треба тут розглядати якраз у такому ракурсі: чи задовольняє потреби клієнта? Але, як Ви слушно зауважили, бізнес (особливо великий бізнес) має такі продукти і не буде нічого змінювати, якщо значної вигоди не видно. А ті підприємства, які не мають таких продуктів, ймовірно, не мають коштів, щоб їх купити.

Отже, покупців на ринку немає, тому й продавців немає. Здається, такий бізнес буде дуже ризикований і не дуже перспективний.

Тому, якщо я правильно зрозумів те, що Ви написали, то я з Вами згоден. Бізнесу на цьому (принаймні тепер) в Україні не зробиш.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Держава та СПО
« Відповідей #16 : 2015-09-01 00:05:39 »
Мене в приватних повідомленнях запитали чому я вважаю що Порошенко не є Президентом. Розказую: згідно частини 4-ої статті 103-ої Конституції України, Президент України не може мати власний бізнес:

Цитата
Президент України не може мати іншого представницького мандата, обіймати посаду в органах державної влади або в об'єднаннях громадян, а також займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю чи входити до складу керівного органу або наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку.

Згідно частини 5-ої статті 104-ої Конституції України, Порошенко має скласти присягу в п’ятиденний термін:
Цитата
Президент України, обраний на позачергових виборах, складає присягу у п'ятиденний строк після офіційного оголошення результатів виборів.

Тепер зверніть увагу що в момент складання присяги, Порошенко порушував її:
Цитата
"Я, (ім'я та прізвище), волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі".

Тобто в момент (не до, не після, а саме в момент)  складання присяги, Порошенко вже порушував її. Така присяга є нечинною автоматично. П’ятиденний термін для складання присяги давно минув, тобто на даний момент Порошенко Петро Олексійович є просто громадянином України. (Якби він порушив присягу ПІСЛЯ того як прийняв її — це був би злочин передбачений пунктом 6-им статті 30-ї Закону України про Державну Службу, а там не передбачені терміни звільнення, плюс у Президента є імунітет.)

Такі самі зауваження є і щодо депутатів: експерти кажуть що вони не склали присяги: http://dt.ua/POLITICS/skladannya-radoyu-prisyagi-horom-mozhe-zrobiti-radu-nelegitimnoyu-157636_.html .
« Змінено: 2015-09-01 00:07:19 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #17 : 2015-09-01 17:55:28 »
Петиції не працюють, не працюють і скарги на форумах, не працює кидання гранат...
Щоб щось змінити треба це робити самому, і це особливо стосується ВПЗ, для їх впровадження потрібні світлі голови і багато ентузіазму. На сайтах міністерств є розділи вакансій, починати треба звідти.
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній saperA3814

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #18 : 2015-09-01 20:57:14 »
пірати вже кричали про лінукс і шо всі перейдуть, і де той лінукс ?
так все і зависло, а вже 4ри роки пройшло, процент лінуксу більше не став, навіть фраза "є стім, всі перйдуть грати ігри на лінуксі"
 вже писали закони про перехід на впз,  толку тільки гроші розпиляли, і де лінукс ? Все робить адмін за копійки, або за слова "тут повинен бути лінукс, лінукс це добре, вільно, треба робити"

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: Держава та СПО
« Відповідей #19 : 2015-09-02 00:11:00 »
Щодо петицій. Наразі з сайтом є проблеми (див., наприклад, тут), і я б не став поспішати робити петицію вже — зараз усі побігли створювати там петиції, і підозрюю, що через такий «бум» вийде так, що матимемо цілу гору петицій по декількасот підписів. Думаю, варто зачекати, поки спаде ажіотаж і сайт полагодять як слід.

Паралельно, можливо, треба створити якусь робочу групу щодо цього? Визначити якісь завдання, чого саме ми хочемо досягти — законодавче закріплення переваги ВПЗ у державних установах? Викладання ВПЗ у навчальних закладах принаймні на рівні з викладанням комерційного crap?

Тоді вже працювати над тим, як саме кожен з пунктів реалізовувати...

Може на docs.linux.org.ua створити вікісторінку для цієї «робочої групи», де можна було б формулювати ідеї тощо?
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній saperA3814

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #20 : 2015-09-02 13:41:21 »
Цитата
можливо, треба створити
треба спочатку визначити який лінукс правильний, бо з цим є проблеми, кожен захоче бачити свій улюблений дистрибутив

 я заважати не буду, але виникає купа питаннь, бо сам знаю лінукс і якщо офісні працівники навіть віндовс не розуміють, чи навіть в своїй програмі з якою працюють, то шо буде з лінукс ? "Де діск С ?" - і розповідати про слайси, UEFI ...

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Держава та СПО
« Відповідей #21 : 2015-09-02 14:41:12 »
Цитата
можливо, треба створити
треба спочатку визначити який лінукс правильний, бо з цим є проблеми, кожен захоче бачити свій улюблений дистрибутив

 я заважати не буду, але виникає купа питаннь, бо сам знаю лінукс і якщо офісні працівники навіть віндовс не розуміють, чи навіть в своїй програмі з якою працюють, то шо буде з лінукс ? "Де діск С ?" - і розповідати про слайси, UEFI ...

Якщо мова йде про нормальну організацію а не про шарашкіну контору то працівники не мають нічого знати про диски. У них має запускатися клієнт, з яким вони працюють. Якщо ви підійдете до банкомата чи торгового автомата а там просять «вставте дискету в диск а:» ви ж не вважатимете що це нормально?
[Fedora Linux]

Відсутній saperA3814

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #22 : 2015-09-02 17:27:35 »
У них має запускатися клієнт, з яким вони працюють. Якщо ви підійдете до банкомата чи торгового автомата а там просять «вставте дискету в диск а:» ви ж не вважатимете що це нормально?

міняти ОС що б сидіти в клієнті ? А по вашому я не знаю, що той клієнт можна звернути, знаю що навіть в організаціях обмінюються флешками для обміну, диски і таке інше, навіть дискетки.

 Ви не повірите, але не було фотоапарата при собі, давно ( не знаю як зараз ) в терміналі приватбанку бачив вікно віндовс з помилкою сервісу

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #23 : 2015-09-02 19:01:11 »
Я подібне періодично спостерігаю в платіжних термінал мого СМТ.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній mikolko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #24 : 2015-09-02 19:50:14 »
Отакої, я ще й шахраєм став  8-)

Це напевно тому, що кацапську нефайну мову використав?) Кого цікавить моя особистість пишіть в пп, я звичайна людина, прибічнік використання ВПЗ. Не більше, не менше.

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #25 : 2015-09-02 20:35:12 »
Отакої, я ще й шахраєм став  8-)

Це напевно тому, що кацапську нефайну мову використав?) Кого цікавить моя особистість пишіть в пп, я звичайна людина, прибічнік використання ВПЗ. Не більше, не менше.
Ви таке кажете… наче прибічник ВПЗ не може бути шахраєм? ;-)

Ніхто Вас ні в чому не звинувачує. Говорити про шахрайство Володимира змусило якесь вилучене повідомлення. Якщо це Ваше повідомлення, то Ви знаєте, що там було написано. А ні — то не звертайте уваги. Я, на жаль, не встиг побачити те повідомлення. Але гадаю, якщо модератори його вилучили, то там було порушення правил форуму. А порушувати не треба. По-дружньому раджу не намагатися робити це знову.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній saperA3814

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #26 : 2015-09-03 07:17:47 »
я так і знав, лінуксоїди один одному горло перегризуть  ;D

r00t x

  • Гість
Re: Держава та СПО
« Відповідей #27 : 2015-09-03 21:13:51 »
Я подібне періодично спостерігаю в платіжних термінал мого СМТ.
ну саме в терміналах я ніразу нічого такого не бачив, а в банкоматах постійно.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Держава та СПО
« Відповідей #28 : 2015-09-04 00:25:53 »
У них має запускатися клієнт, з яким вони працюють. Якщо ви підійдете до банкомата чи торгового автомата а там просять «вставте дискету в диск а:» ви ж не вважатимете що це нормально?

міняти ОС що б сидіти в клієнті ? А по вашому я не знаю, що той клієнт можна звернути, знаю що навіть в організаціях обмінюються флешками для обміну, диски і таке інше, навіть дискетки.

 Ви не повірите, але не було фотоапарата при собі, давно ( не знаю як зараз ) в терміналі приватбанку бачив вікно віндовс з помилкою сервісу

Чому не повірю? Я теж буваю в таких організаціях.

Я розкажу на прикладі. Мій брат працював головним бухгалтером на досить великій фірмі. Одним із завдань там була виписка накладних та інших подібних документів. Цю проблему він вирішив — купив книжку, вивчив як програмується MS Office, і запрограмував типові форми, так що треба тільки вибрати потрібну і натиснути кнопку друкувати — всі (чи майже всі) дані заповнюються автоматично. В результаті вивільнився робочий час і кількох людей скоротили, в тому числі й мого брата.

Уявіть що ви приходите на таку фірму до власника і кажете що давайте ми тобі поставимо замість віндовса лінукс, але тобі доведеться найняти ще трьох бухгалтерів в результатів, тобто економиш нехай $1000 в рік на ліцензіях, але втрачаєш $1000 в місяць на зп. Я гарантую що він не погодиться.

Тепер уявіть що приходите трохи раніше, і пропонуєте зекономити $1000 в рік нічого не втрачаючи — власник можливо погодиться, але скільки ви заробите якщо приблизно $1000 буде коштувати перенавчання?

Тепер уявіть що ви пропонуєте рішення, яке дозволяє зекономити і на ліцензіях $1000, і на 3-ьох бухгалтерах по $1000 в місяць, і перенавчання не потрібне так як працівники за межі спецпрограми не вилазять а в ній потреба в навчанні зведена до мініуму. Тут і клієнт буде задоволений, і заробити можна десь 3х від річної економії.

Приватбанк запропонував державі зекономити 1,5млрд. гривень в рік і 7 років розробки запропонувавши третій варіант _безплатно_ — влада не хоче чути.
[Fedora Linux]

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: Держава та СПО
« Відповідей #29 : 2015-09-04 01:10:34 »
Ми щось перейшли на обговорення використання ВПЗ у комерційних структурах. Як на мене, комерцій структури повинні використовувати що їм заманеться; натомість державні установи, які витрачають наші з вами гроші, повинні надавати пріоритет ВПЗ.
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм