Автор Гілка: Класи LaTeX для дисертації та автореферату  (Прочитано 196968 раз)

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Шаблон автореферату там,  де підпис вченого секретаря, дає завжди напис: "Учений секретар \ спеціалізованої вченої ради". Але у більшосаті рефератір ці рядки виглядають так:

Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.051.04              (А.Б.Писаренко)
кандидат фізико-математичних наук

Як це можна змінити?
Це кодується у шаблоні рядками

\CYRU\cyrch\cyre\cyrn\cyri\cyrishrt\
  \cyrs\cyre\cyrk\cyrr\cyre\cyrt\cyra\cyrr\newline
  \cyrs\cyrp\cyre\cyrc\cyrii\cyra\cyrl\cyrii\cyrz\cyro\cyrv\cyra\cyrn\cyro\cyryi\
  \cyrv\cyrch\cyre\cyrn\cyro\cyryi\ \cyrr\cyra\cyrd\cyri\hfill
  %\placeholder{\cyrp\cyrii\cyrd\cyrp\cyri\cyrs}\quad

Це можна б було змінити руками, але не дуже зручно працювати у цьому кодуванні. Крім того, зручніше було б працювати із змінними (тобто із підстановкою номера ради і ступеню)
Згоден, що зі змінними було б зручніше. Але нині такого немає.

Кодування легко читається людиною. Але без нього можна й обійтися, якщо переозначуєте команду в своєму документі (а не змінюєте клас). Наприклад, частина команди \@makereverse, що відповідає за це діло:
Код: LaTeX
  1.  
  2. \def\@makereverse{%
  3.   …
  4.   \CYRU\cyrch\cyre\cyrn\cyri\cyrishrt\
  5.   \cyrs\cyre\cyrk\cyrr\cyre\cyrt\cyra\cyrr\newline
  6.   \cyrs\cyrp\cyre\cyrc\cyrii\cyra\cyrl\cyrii\cyrz\cyro\cyrv\cyra\cyrn\cyro\cyryi\
  7.   \cyrv\cyrch\cyre\cyrn\cyro\cyryi\ \cyrr\cyra\cyrd\cyri\hfill
  8.   \@secretary\par}
Копіюємо означення команди з класу і вставляємо у свій документ між \makeatletter та \makeatother. Виправляємо:
Код: LaTeX
  1. \def\@makereverse{%
  2.   …
  3.   \CYRU\cyrch\cyre\cyrn\cyri\cyrishrt\
  4.   \cyrs\cyre\cyrk\cyrr\cyre\cyrt\cyra\cyrr\newline
  5.   \cyrs\cyrp\cyre\cyrc\cyrii\cyra\cyrl\cyrii\cyrz\cyro\cyrv\cyra\cyrn\cyro\cyryi\
  6.   \cyrv\cyrch\cyre\cyrn\cyro\cyryi\ \cyrr\cyra\cyrd\cyri\ \@council@code\newline
  7.   кандидат фізико-математичних наук\hfill
  8.   (\@secretary)\par}

Крім того, ще одне питання. У рефераті поле "Захист відбудеться" - там підставляється "офіційна" адреса вченої ради із змінної, яка може використовуватися ще десь. Але у реалі там можуть бути потрібні "додатки". Типово: "за адресою:  м<........>, Велика фiзична аудиторiя". Ось цю "аудиторію" чи передбачено у шаблоні?
В аргументах команди \council можна щось дописати. Але немає засобів виокремити «аудиторію» і якось використовувати.

Аргументи цієї команди поки що використовуються тільки в цьому абзаці, де «Захист відбудеться».

Таке саме питання для поля "Із дисертацією можна ознайомитися..." - там можуть бути дуже різні варіанти, зокрема, стояти якась адреса бібліотеки, відмінна від адреси закладу тощо.
Для цього призначена команда \library. (І про це написано в документації, розділ 4.3.2, сторінка 6.) Наприклад, якщо дисертація в бібліотеці іншої установи, можна написати
Код: LaTeX
  1. \library{Інший університет}{м.~Київ, вул.~Інша}
Якщо та сама установа, але бібліотека в приміщенні за іншою адресою, то так:
Код: LaTeX
  1. \library{}{м.~Київ, вул.~Інша}


Підозрюю, минуло стільки часу, що мої відповіді вже нікого не цікавлять. Перепрошую, інколи не встигаю оперативно реагувати. Але, може, знадобиться іншим дисертантам, у яких виникнуть такі запитання.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Не підкажите, чи вдалося комусь успішно імпортувати цей клас в Overleaf?

Edit: Якщо комусь цікаво - потрібно в \usepackage[cp1251]{inputenc} змінити кодування на utf8. Дійшло лише тоді, коли знову почав користуватися лінуксом. Також прийшлося дописати до файлу speciality.20070212N70 розширення .txt та зробити відповідну зміну в файлі стилю, бо Overleaf дуже перебірливий до розширення файлів.
Дякую, що поділилися корисною інформацією!

Зауважу, що можна замінити файл відповідності шифру та назви спеціальності, не змінюючи .cls-файл (див. в документації розділ 4.3.3, сторінка 7):
Код: LaTeX
  1. \renewcommand{\specialityfilename}{speciality.20070212N70.txt}
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Увага!

Зараз [вирізано] в ВАКу (чи то пак - "Департаменту атестації кадрів Міністерства ла-ла-ла" вимагає реферати виключно в ворді!

При користанні цим класом відразу зважуйте можливість конвертації або роблення паралельної версії під [вирізано] (наприклад, менше формул, під рукою - "риба" шаблону ворду і т.д.).

М.: astrsk, менше емоцій. Вам попередження за порушення правил: легкий офтопик (п.7), легка лайка (п.2.2).

Завжди треба було робити автореферат у ворді (точніше, коли я робив, вимагали файл у форматі RTF). Якщо є труднощі з конвертацією, створюйте гілку, запитуйте. А жалітися на тяжкі наслідки колоніального минулого України — це за межами тематики цього форуму.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній ingvarfed

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Зауважу, що можна замінити файл відповідності шифру та назви спеціальності, не змінюючи .cls-файл (див. в документації розділ 4.3.3, сторінка 7):
Код: LaTeX
  1. \renewcommand{\specialityfilename}{speciality.20070212N70.txt}


Дякую! Глянути в документацію, як завжди, вилетіло з голови ;D

Відсутній sampleplasma

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
а чи можна зараз подавати до МОН текст дисертації в пдф?
в мене не виходить зконвертувати в ворд.
проблема з кодуванням мабуть. каракулі замість рос. літер.
« Змінено: 2017-03-30 23:57:29 від sampleplasma »

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
а чи можна зараз подавати до МОН текст дисертації в пдф?
Можна.

Запитав аспірантів. Один, який успішно захистився і підготував усі документи кілька місяців тому, сказав, що в МОН віддав PDF-файл дисертації. Інша аспірантка ще тільки готує документи до захисту, у раді сказали, що PDF-файли розміщують на сайті. Наприклад, в Інституті математики це тут, там тільки PDF-файли.

в мене не виходить зконвертувати в ворд.
проблема з кодуванням мабуть. каракулі замість рос. літер.
Якщо потрібна допомога, створіть окрему гілку і розкажіть детальніше про проблеми. Хіба що Ви абсолютно впевнені. що проблему з конвертуванням спричиняє LaTeX-клас, який Ви використовуєте, — тоді можна й у цій гілці обговорити.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній ingvarfed

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Олександре, чи плануєте робити зміни до свого класу відповідно до оновлених вимог до оформлення дисертації?
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0155-17#n88

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Так, трохи працюю над цим: маю намір зробити тимчасовий допоміжний клас як надбудову над vakthesis. Якщо влітку матиму більше часу, то орієнтовно у вересні опублікую. Але жодних гарантій зараз не даватиму.

У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Вітання, шановне товариство!

Опублікував сьогодні LaTeX-клас mon2017dev для оформлення дисертації згідно з вимогами МОН. Це надбудова над vakthesis. Запрошую зацікавлених осіб глянути:
https://www.imath.kiev.ua/~baranovskyi/tex/vakthesis/support/mon2017dev/

Буду радий почути пропозиції і зауваження!
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Доброї пори доби панове!


Приступив нарешті до складання своєї роботи в єдину конструкцію і стикнувся з проблемами на самому старті. Отож: років з кілька тому мною робилися ряд спроб щодо компіляції навчального прикладу xampl-thesis, які були в кінцевому випадку все-таки успішними. Я навіть зробив первинну заготовку роботи, пре-преальфу, яка чудово компілювалася і відповідала моїм очікуванням. І оце не далі як сьогодні я почав робити бету роботи і мене спіткала невдача. Компіляція відбувалася з помилкою і не доходила до кінця. Я згаряча перевстановив TEXLive 2016 на 2017, з тим же результатом. Хочу сказати, що останні роки я досить тісно працював з Латехом, зокрема в оболонці TExStudio, і подібних проблем з іншими класами не виникало.


Тут на форумі шукав вирішення проблеми і виявив, що п.Олександр буквально на днях виклав mon2017dev. На жаль, там теж проявляється ця помилка. Виявляється, кілька років тому чи то щось поламали, чи то ще щось, в результаті конструкція з asbuk не працює.


Рецепти, які брав з
https://github.com/AndreyAkinshin/Russian-Phd-LaTeX-Dissertation-Template/blob/master/common/styles.tex
http://kostyrka.ru/blog/ru/archives/40
https://sourceforge.net/p/disser/discussion/627967/thread/f87df374/
https://tex.stackexchange.com/questions/211386/use-letters-and-numbers-in-numerate-simultaneously
не дуже допомогли, простіші випадки я пробував застосувати в vakthesis.cls, а складніші з моїми пізнаннями я не зміг реалізувати. Наразі проблема має проміжне вирішення, в якому я замістив asbuk на Roman, що дозволяє компілювати документ. Звичайно, функціонал з кириличними переліками таким чином втрачено. Прошу допомогти з розв'язанням даного питання. Може це я десь щось не так зробив? Історію пошуку джерела помилки та проміжної реалізації наводжу в серії картинок. На останній, до речі, видно, що в останньому випадку, де згадується asbuk, я нічого не змінював, бо й попередні зміни уможливлюють компілювання. А якщо працює, то і не чіпав.


Дякую за увагу!
,
« Змінено: 2018-04-15 10:40:09 від eucrariano »

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Вітання, пане eucrariano!

У класі vakthesis немає означень команд \@Asbuk і \@asbuk. Бо вони мали бути в babel. Але в babel-ukrainian, починаючи з версії v1.4 від 2017/06/10, вирішили викинути означення цих команд. Натомість переозначують команди \@Alph і \@alph з латинки на кирилицю.

Якщо у Вас babel-ukrainian (файл ukraineb.ldf) версії v1.4 або пізнішої і з іншими класами кириличні переліки працюють, а з vakthesis — ні, то саме це спричиняє проблему у Вашій ситуації, найімовірніше. Тоді спробуйте додати до преамбули свого документа:
Код: LaTeX
  1. \let\@Asbuk\@Alph
  2. \let\@asbuk\@alph

Розвʼязання чисто теоретичне. Бо на моїй машині стара версія babel-ukrainian (де є asbuk). Тому я не можу відтворити проблему і відтестувати розвʼязання. Якщо це не Ваша ситуація, то треба більше інформації.

Клас mon2017dev нічого не робить з переліками. Але оскільки він викликає vakthesis, то тягне до себе всі його проблеми. Додав латку до mon2017dev. Маю виправити ще кілька вад, а тоді зможу випустити нову версію.

До речі, на останній ілюстрації команда \@lost@Asbuk, а не \@Asbuk. Це інше, вона не мала би впливати на цю проблему.
« Змінено: 2019-06-23 15:45:22 від Олександр Барановський »
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Доброго вечора!


Дякую Вам за відповідь. Дійсно, в мене стоїть babel-ukrainian версії v1.4b. В інших класах які я використовував для статей, списки працювали. Але оскільки зараз я почав складати  дисертацією до купи, то виявив цю проблему. І Ваша пропозиція коду до преамбули виправила ситуацію - компілюється без проблем.


Оце щойно компільнув з прикладом списків: вийшло таке.


Не переключилося на кириличний список, на жаль.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Нічого не зрозумів: в одному реченні Ви пишете, що ситуацію виправлено, а в іншому — що кириличного переліку немає.

Якщо проблема ще залишається, дайте більше інформації, будь ласка. Найкраще — зробіть мінімальний приклад, який демонструє проблему.

Але не публікуйте його картинкою! Для прикладів коду є спеціальні теги на форумі!
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Вибачте, що заплутав. "ситуацію виправлено" в тому плані, що компілюється без збоїв. А от коли спробував багаторівневий список, то замість кирилиці вискакує латиниця. Я оце насправді сиджу зараз і роблю спроби сам розібратися, правда, нічого толкового не виходить.


P.S. Докладаю мінімальний документ з цією проблемою, в якому вона в мене відтворюється


Ну і код заодно навчився:



\documentclass[d]{mon2017dev}
\usepackage[T2A]{fontenc}
\usepackage[cp1251]{inputenc}
\usepackage[russian,english,ukrainian]{babel}
\babeltags{en=english,ru=russian,uk=ukrainian}
\usepackage[intlimits]{amsmath}
\allowdisplaybreaks
\usepackage{amsthm}
\usepackage{amssymb}
\usepackage{tabularx}
\usepackage{geometry}
\geometry{hmargin={25mm,15mm},lines=29,vcentering}
\theoremstyle{plain}
\newtheorem{theorem}{Теорема}[chapter]
\newtheorem{lemma}{Лема}[chapter]
\newtheorem{corollary}{Наслідок}[chapter]
\theoremstyle{definition}
\newtheorem{definition}{Означення}[chapter]
\newtheorem{example}{Приклад}[chapter]
\theoremstyle{remark}
\newtheorem{remark}{Зауваження}[chapter]
\newcommand{\N}{\mathbb{N}}
\newcommand{\Z}{\mathbb{Z}}
\newcommand{\Q}{\mathbb{Q}}
\newcommand{\R}{\mathbb{R}}
\newcommand{\set}[1]{\left\{#1\right\}}
\newcommand{\abs}[1]{\left\lvert#1\right\rvert}
\newcommand{\norm}[2][]{\left\lVert#2\right\rVert_{#1}}
\newcommand{\Osign}[1]{\mathrm{O}^{#1}}
\providecommand*{\BibEmph}[1]{\emph{#1}
\usepackage{url}
\makeatletter
\let\@Asbuk\@Alph
\let\@asbuk\@alph
\makeatother
\begin{document}


\begin{enumerate}
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\begin{enumerate}
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два;
\begin{enumerate}
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два;
\begin{enumerate}
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два.
\end{enumerate}
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два.
\end{enumerate}
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два.
\end{enumerate}
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два;
\item Проба раз;
\item Проба два.
\end{enumerate}


\end{document}


« Змінено: 2018-04-15 22:54:12 від eucrariano »

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
У мене теж так робить: латка, якщо її додати після виклику babel, заміняє кирилицю на латинку. Але у мене старий babel. З Вашим новим так не мало би бути: команди \@Alph і \@alph уже мають перемкнутися на кирилицю, коли Ви викликали babel з опцією ukrainian.

Робіть мінімальний приклад — і все зрозумієте. Це таблетка для всіх проблем. Але якщо ні, то покажете тут.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»