Автор Гілка: Втрата розділу. Відновлення  (Прочитано 3219 раз)

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Хочу написати про один випадок, який стався зі мною днів 4 тому. Може комусь згодиться.
Потрібно було зробити декілька операцій з розділами, але внаслідок неуважності, "забитості" голови різними думками, я наплутав з цифрами (/dev/sdb5) і, коли зрозумів, що не той розділ "потрапив" під плуг, то чуть волосся не дер на голові :)

А було все так:
потрібно створити swap-розділ, просто відформатувати. Ну я й -- mkswap, але помилився в одній цифрі (це я вже потім помітив)

Зі злості я вже хотів пробувати робити всяких дурниць з розділом, тобто відновлювати файли і т.п. Але в останню мить прийшла думка "а чому б не спробувати змонтувати той swap як колишній мій reiserfs?", гіршого не станеться, тому й зробив, і на мою радість, розділ змонтувався і виглядав ніби нічого не сталося. Я скопіював всі файли. А фалів було на 30ГБ! Тому й радість.

Дивно:
GParted показувала, що sdb5 це swap (мій втрачений reiserfs)
fdisk показувала, що це не swap, а "Linux"

Приводжу знімки екрану:
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #1 : 2010-10-12 16:30:47 »
В мене така ж ситуація, тільки з двома відмінностями:
1. У мене там ext4;
2. І воно не воліє монтуватись як ext4(з auto теж).
До того ж, з розділом нічого не робив. І це не мій комп'ютер. Буду згодом ще ґуґлити.

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #2 : 2010-10-12 16:58:51 »
В мене така ж ситуація, тільки з двома відмінностями:
1. У мене там ext4;
2. І воно не воліє монтуватись як ext4(з auto теж).
До того ж, з розділом нічого не робив. І це не мій комп'ютер. Буду згодом ще ґуґлити.

Тобто монтування вручну не допомогло? в моєму випадку допомогло mount -t reiserfs /dev/sdb5 /mnt і розділ як новенький з'явився :)

Вкладаю текстовий файл, я нагуглив перед тим, як у мене все вирішилося. Може щось допоможе.
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #3 : 2010-10-12 17:02:18 »
а без ключа -t ext4 ? наприклад mount /dev/sdb5 /mnt пробували? так також в мене монтувало.
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #4 : 2010-10-14 11:31:57 »
Схоже, воно його змонтувала як swap і почало використовувати(хоча я йому не волів, бо в мене є інший розділ на swap), тому ситуація дещо інша — гірша. Спробую через fsck.ext4 його.
« Змінено: 2010-10-14 11:33:08 від Re. »

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #5 : 2010-10-14 11:53:28 »
якщо розділ використовувався, то мабуть таки гірша.
Поки з ним не робились "хірургічні втручання" варто створити копію (dd), взяти інший носій, злити туди все і там проводити відновлення. Наприклад, fdisk-ом, що описано у прикріпленому файлі.
Удачі
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #6 : 2010-10-14 14:01:37 »
Таки відновив. Наче були втрати, але про це повідомить мене вже сам власник.  ;)

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #7 : 2010-10-14 14:44:17 »
Таки відновив. Наче були втрати, але про це повідомить мене вже сам власник.  ;)
Чудово. Було б добре, щоб ви коротко описали, яким чином відновлено. Fdisk?
чи щось інше.
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #8 : 2010-10-14 15:04:54 »
розділ відновлено, то можете спробувати відновити на ньому файли, які втрачено. Головне знати, на якій ділянці розділу були ті файли, злизати той шматочок за допомогою dd і згодувати отриманий образ програмі foremost.
Є ще "The Sleuth Kit", цю я не пробував, але кажуть що відмінна.
Правда не всі файлові системи вона підтримує:
They can be used to analyze NTFS, FAT, HFS+, Ext2, Ext3, UFS1, and UFS2 file systems and several volume system types.
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #9 : 2010-10-14 17:03:34 »
Fdisk?
Хіба він відновлює?
чи щось інше.
fsck.
розділ відновлено, то можете спробувати відновити на ньому файли, які втрачено. Головне знати, на якій ділянці розділу були ті файли, злизати той шматочок за допомогою dd і згодувати отриманий образ програмі foremost.
Є ще "The Sleuth Kit", цю я не пробував, але кажуть що відмінна.
Правда не всі файлові системи вона підтримує:
They can be used to analyze NTFS, FAT, HFS+, Ext2, Ext3, UFS1, and UFS2 file systems and several volume system types.
Я не великий знавець роботи файлових систем, але мені здається, що свопінгом забиваються насамперед вільні сектори. Однак більшою проблемою мені видається — перевірити, що було втрачено. А відновити мені нескладно. В мене воно якогось чорта переплутало sda2 та sda3, змонтувало останню та почало її сипати свопінгом, хоча там була стара домівка. Звичайно, воно не могло записати 90 гігабайт, тому я з легкістю відновив пошкоджені сектори на лад ext4.  
« Змінено: 2010-10-14 17:04:17 від Re. »

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #10 : 2010-10-14 17:42:12 »
Наскільки я зрозумів з нагугленого, fdisk може виступати як допоміжний інструмент у відновленні, а також і відновити таблицю розділів (чи я правильно зрозумів? - вкладаю файл, там уривочок щодо fdisk)

Якщо таблиця розділів втрачена чи пошкоджена, можна пробувати gpart.

Я також мало знаю про файлові системи, більше того, далеко не компетентний в цьому, але на рахунок swap міркував як ви, -- якщо я так легко відновив свій розділ, значить форматування в swap його мабуть не псує, не зачіпає файли (головне щоб система не встигла покористуватись свопом).
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #11 : 2010-10-14 19:05:07 »
Ну так, mkswap нічого ж не робить, тільки резервує місце для свопу, тож файли й збереглися. От саме з цієї причини я використовую gparted, де візувально видно, з якими дисками та розділами роблю операції. А в консолі легко помилитися цифрою.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #12 : 2010-10-14 21:49:14 »
Ну так, mkswap нічого ж не робить, тільки резервує місце для свопу, тож файли й збереглися.
Схоже, що ні. Та пан Vendetta мав рацію: відізвався власник, прокоментував це неподобство — брак усіх файлів, та я відмахався тим, що це ще не все, завтра буде. Схоже, прийдеться відновляти якимось чином. Буду ґуґлити і сподіватись на їхню реанімацію. :-/

Найцікавіше, що gpart казав, що це повністю swap, а fdisk казав, що це Linux. Кому вірити? Тому візуальні докази не завжди об'єктивні. Хоча, я чітко пам'ятаю, що не чіпав того розділу при форматуванні, а як воно його так — без поняття.

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #13 : 2011-01-21 20:58:35 »
Хочу добавити про помилки у назвах дисків у консолі. Так колись, приблизно 2 роки назад, при створенні завантажувальної флешки на шлюзові за допомогою утиліти dd я зробив 80 гб вінчестер, флешкою на 250 Мб. мало не посивів. відновленням не займався, бо тоді саме лінуксом почав займатися і в цих питаннях не розбирався взагалі, зараз також сильно не тямлю. Так що довелось просто переставити заново линукс и підняти Сквида и налаштувати файрвол з нуля. Пока стоїть до сихї пір. Більше не експерементую. Тепер добре знаю різницю між

dd if=/home/1.iso of=/dev/sdai
dd if=/home/1.iso of=/dev/sdbОсобливо коли sda SATA  вінчестер а флешка на sdb була. Ось такий я адмін.
 :-X :-/ :'( [smiley=to_babruysk.gif]

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Втрата розділу. Відновлення
« Відповідей #14 : 2011-06-02 22:20:08 »
Схоже, що ні. Та пан Vendetta мав рацію: відізвався власник, прокоментував це неподобство — брак усіх файлів, та я відмахався тим, що це ще не все, завтра буде. Схоже, прийдеться відновляти якимось чином. Буду ґуґлити і сподіватись на їхню реанімацію. :-/

Найцікавіше, що gpart казав, що це повністю swap, а fdisk казав, що це Linux. Кому вірити? Тому візуальні докази не завжди об'єктивні. Хоча, я чітко пам'ятаю, що не чіпав того розділу при форматуванні, а як воно його так — без поняття.
Може тема не актуальна вже, але на майбутнє. Після того випадку з моїм розділом, не відразу, а трохи згодом, в одну мить "пішла спатки" уся таблиця розділів, чим я дуже налякався, бо увесь вінчестер - забитий потрібними мені файлами. Головне, що, причина невідома і я нічого до того не колупав ручками. Може електроенергія... неважливо. Але відновити вдалося все (пощастило), крім одного невеличкого розділу, на якому не було нічого важливого (декілька відео-файлів). В цій справі допоміг мені Testdisk з лайвцеде (люблю ImageMagick, там він і є). От testdisk мені і відновив розділи, крім одного.
cat /dev/ass > /dev/head