Автор Гілка: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?  (Прочитано 12453 раз)

Відсутній isydor

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 435
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #15 : 2010-09-20 19:03:42 »
Треба зайти під звичайним користувачем, під яким ви збираєтесь працювати, запустити центр керування, ввести пароль рута, й встановити task-gnome і всі залежності які він попросить. Встановити (якщо воно не встановлено) один або всі менеджери дисплею KDM, GDM або XDM. Встановити один з них в тому ж центри як основный, вибрати який сподобається, решту видалити. Швидше за все він у вас встановлений, якщо ви можите зайти під іншим користувачем. А ось там, в тому менеджері й можна вибрати стільницю яку ви хочите завантажити. Там буде перелік всіх встановлених стільниць. (див. вкладення)

Дякую. Встановив gnome! Вийшла така стільниця як в Ubuntu. Так? Чи я щось не те встановив?
На додному скріншоті є drak 3d та iceWM. Для чого це? Також потрібно додатково встановлювати

Або дочекатися 3.3.0 чи встановити бету http://download.openoffice.org/all_beta.html там українська є.
Або скористатися чим э, а саме встановити openoffice.org-l10n-ru і в налаштуваннях офіса встановити цю мову.

Спробував вказану бету - не встановлюється, система повідомляє: ’Не підтримується’
Встановив openoffice.org-l10n-ru. Допоможить налаштувати! Запускав Writer, обирав Tools-Options-Setting language, а там не має обирати.



Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #16 : 2010-09-20 19:22:56 »
Дякую. Встановив gnome! Вийшла така стільниця як в Ubuntu. Так? Чи я щось не те встановив?

Так. Ubuntu використовує Gnome.

На додному скріншоті є drak 3d та iceWM. Для чого це? Також потрібно додатково встановлювати

Це такі WM. Ось тут перераховано їх багацько:  http://xwinman.org/ . Наприклад окрім KDE та Gnome популярними є XFce, IceWM, AfterStep, Enlightenment, WindowMaker, Blackbox, Fluxbox та інші. IceWM дивись во вкладенні...
Linux. The future is open.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #17 : 2010-09-20 19:32:22 »
Встановив openoffice.org-l10n-ru. Допоможить налаштувати! Запускав Writer, обирав Tools-Options-Setting language, а там не має обирати.

Дивно... Має бути...
Linux. The future is open.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #18 : 2010-09-20 19:40:02 »
Спробував вказану бету - не встановлюється, система повідомляє: ’Не підтримується’

Може ви не те звантажували? Потрібно звантажити та встановити англійську версію, наприклад для 32-bit http://download.services.openoffice.org/files/extended/3.3.0beta1/OOo-Dev_3.3.0beta1_Linux_x86_install-rpm_en-US.tar.gz , а потім український мовний пакет http://download.services.openoffice.org/files/extended/3.3.0beta1/OOo-Dev_3.3.0beta1_Linux_x86_langpack-rpm_uk.tar.gz .
Linux. The future is open.

Відсутній isydor

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 435
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #19 : 2010-09-20 21:14:28 »
Даруйте, зразу не звернув увагу, що не встановлено пакунок OpenOf. org., загальний, де можна обирати конкретний сегмент ООф. А коли встановив... Словом,  наразі вже русифікував свій ООф. :)

Спробую ще й українізувати. Обов’язково!

Відсутній isydor

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 435
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #20 : 2010-09-20 21:48:26 »

Будь-яку програму можна запустити за допомогою KRunner: Alt+F2 і вводите будь-що: «диск», «редактор», «розділ», «part», — у списку буде відповідна програма. Працює семантика Nepomuk. У GNOME до 3.0 цього не буде (невідомо навіть, чи буде у 3.0).


KRunner - супер! Вражає!

Чи можна запустити (шукати) програми, які:
- нерозпаковані/невстановленні?
- взагалі відсутні в системі?, для прикладу бравзер Opera?
Чи будуть зберігатись налаштування в програмі, запущеній через KRunner. при наступному її запуску знову через KRunner?

n.b. До того ж можна подивитись скільки і який процес чи прог-а забирає ресурсу. а про те, що побачив прог-и про які і не здогадувався говорити не будемо....Буду радити всім.






Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #21 : 2010-09-20 22:02:46 »

Будь-яку програму можна запустити за допомогою KRunner: Alt+F2 і вводите будь-що: «диск», «редактор», «розділ», «part», — у списку буде відповідна програма. Працює семантика Nepomuk. У GNOME до 3.0 цього не буде (невідомо навіть, чи буде у 3.0).


KRunner - супер! Вражає!

Чи можна запустити (шукати) програми, які:
- нерозпаковані/невстановленні?
- взагалі відсутні в системі?, для прикладу бравзер Opera?
Ні. Для цього призначено Google. Для виконання подібних пошуків потрібно, щоб у системі зберігалися всі архіви всіх сховищ (навіть неіснуючих ;) )

Якщо вам потрібен якийсь пакунок, пошукайте його у «Центрі керування». У разі додавання відповідних сховищ (теж через «Центр керування») там буде і Opera.
Цитата
Чи будуть зберігатись налаштування в програмі, запущеній через KRunner. при наступному її запуску знову через KRunner?
Так, звичайно.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній isydor

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 435
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #22 : 2010-09-20 23:23:49 »
скажу лише про МандрівуOne, бо раніше з нею мав справу...
коли ви починаєте інсталяцію, першим етапом йде розбивка жорсткого диску... тут створюються розділи і задаються точки монтування... ви ж для Мандріви задавали точку монтування?..
тут можна бачити усі розділи операційних систем, які вже встановлені на вашому комп"ютері...
вам лише залишається примонтувати ці розділи...
тобто клацнути по відповідному розділу і призначити йому точку монтування...
н-д, у вас є два розділи Убунту... ви клацаєте по ним окремо і задаєте кожному по точці монтування...
н-д, /ubuntu/system  
      /ubuntu/home
примонтовуєте все, що у вас є + Мандріву(для Мандріви точка монтування - / , а якщо ще створюєте домашній розділ, то - /home) і встановлюєте ПЗ...
після цього йде налаштування завантажувача... якщо все було як слід примонтовано, то ви побачите меню завантажувача, до якого будуть включені усі наявні операційні системи...
після завершення інсталяції вони усі доступні з меню завантаження та з безпосередньо з Мандріви...
тут намає бути жодних проблем...

5 чи 6 раз встановлював Мандріву з різними варіаціями. Для інсталятора достатньо всього-навсього вказати / та /home Mandriva, щоб він без проблем встановив ОС та показав в меню запуску Віндовс та 1або 2 Лінукс ос. Але не більше ніж 2! 3-ї лінукс ос він просто не ідентифікує і які б точки монтування не виставлялись таким способом одна ос випадає з меню, в "тінь". На завершальному етапі, до слова, коли інсталятор пропонує додати/вилучити пункти меню, можливо є рішення цієї  задачі з 3-ма і більше ос. Але я не наважився це спробувати доки не знаю як відновити Мандріву.

Щодо налащтування завантажувача. Якщо задавати пароль суперкористувача в процесі встановлення,то можливий лиш текстовий інтерфейс меню запуску, а більше особливих варіантів і немає. Не станете ж ви встановлювати його в корн. кат. Правда, не кажу про лілло, бо нічого про те не знаю. Все груб та груб :) Ви користувались лілло?

І на завершення. Доступ до інших розділів ЖД дуже просто вирішився через Центр керування-Локальні диски....
Даруйте. що забираю час.

Відсутній James

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 205
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #23 : 2010-09-21 04:22:56 »
ви мені мене самого нагадали... :)
раніше я теж захопився експериментами з постановкою кількох ОС...
з мене тоді вистачило 4-ох систем (три Лінукса і Віндоус)... зараз і двох забагато, вже по-троху забуваю, як Віндоус виглядає...

ставив у різних комбінаціях і карколомних варіаціях...
Мандріва бачить інші Лінукси... openSuSe, н-д, примонтовує з ходу і чіпляє без проблем... з іншими трохи складніше, доводилося у menu.lst (тепер grub.cfg) прописувати, та й не завжди завантажувала...

але я користувався трохи іншою формулою: останнім дистрибутивом, що замикав четвірку, йшов Убунту, а цей бачить і примонтовує усе і коректно завантажує усе... принаймні у мене так було...

не знаю, скільки у вас їх вже там є :), але можете ще й Убунту поставити до повного комплекту...
« Змінено: 2010-09-21 04:34:52 від James »

Відсутній isydor

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 435
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #24 : 2010-09-21 20:06:42 »
ви мені мене самого нагадали... :)
раніше я теж захопився експериментами з постановкою кількох ОС...
з мене тоді вистачило 4-ох систем (три Лінукса і Віндоус)... зараз і двох забагато, вже по-троху забуваю, як Віндоус виглядає...

Отакої! Наразі маю вказані Вікна захланного дідуся Біла та три Лінукса !!! Тепер вважаю, що досить двох Лінуксів: основного та аварійно-резервного. До слова, ваш Сабайон настільки самодостатній, що можете обітись зовсім без Віндовз? Маю на увазі периферію: друкарка, сканер. телефон, фото. відео, медіаприлади.

ставив у різних комбінаціях і карколомних варіаціях...
Мандріва бачить інші Лінукси... openSuSe, н-д, примонтовує з ходу і чіпляє без проблем... з іншими трохи складніше, доводилося у menu.lst (тепер grub.cfg) прописувати, та й не завжди завантажувала...


Як мені все це близько і зрозуміло. Можу додати лиш одне. Мандріва-інсталятор має одну особливість. При завершенні встановлення ос він пропонує додати/видалити пункти меню вибору ос. Маю намір спробувати. а тоді можна і одним Лінуксом користуватись. Чи є можливість відновити Мандріву на випадок чогось? Чому ні?

але я користувався трохи іншою формулою: останнім дистрибутивом, що замикав четвірку, йшов Убунту, а цей бачить і примонтовує усе і коректно завантажує усе... принаймні у мене так було...
не знаю, скільки у вас їх вже там є :), але можете ще й Убунту поставити до повного комплекту...

Убунту у мене була замість палички-виручалочки! Знаю я цей фінт. Але... Убунту не має графічного інтерфейсу для меню вибору і головне від безлічі перестановок меню стало 3-х рівневим.
Ось чому хочу спробувати вказаний спосіб



Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #25 : 2010-09-21 20:10:53 »
Чи є можливість відновити Мандріву на випадок чогось? Чому ні?
Вставляєте компакт-диск або флешку. Завантажуєтеся з відповідного носія. Вибираєте пункт відновлення системи. Все.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній James

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 205
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #26 : 2010-09-21 23:30:31 »
. До слова, ваш Сабайон настільки самодостатній, що можете обітись зовсім без Віндовз? Маю на увазі периферію: друкарка, сканер. телефон, фото. відео, медіаприлади.
я б так не сказав, що самодостатній... просто на даному етапі у мене немає пов"язаних з Віндоусом завдань...
стосовно периферії: друкарка, телефон, фото, відео, медія - все гаразд, за сканер не скажу, бо не маю...
самодостатність - це більше філософська річ... це як досконалість: як ти не вдосконалюйся, все одно недосконалий...
замість слова "самодостатній" я б вжив "найбільш оптимальний"...
от Мандріву завжди вважав "гнучкою" і "оптимальною" системою...


Відсутній noobie

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #27 : 2011-01-02 21:03:42 »
У мене КДЕ версія мандріви взагалі не запускається (мандріва спрін 2010.2 one).. ні як лівсіді.. ні після встановлення.. висне.. просто пише що відкривається.. а далі висне.. і не показує робочого столу. Пів години чекав доки завантажиться.. і нічого. Думав ПК не тягне, поставив на розділі для експериментів Убунду КДЕ. Запустилось і все гаразд. Значить то не залізо. Не підскажете що може бути?

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #28 : 2011-01-02 21:07:57 »
У мене КДЕ версія мандріви взагалі не запускається (мандріва спрін 2010.2 one).. ні як лівсіді.. ні після встановлення.. висне.. просто пише що відкривається.. а далі висне.. і не показує робочого столу. Пів години чекав доки завантажиться.. і нічого. Думав ПК не тягне, поставив на розділі для експериментів Убунду КДЕ. Запустилось і все гаразд. Значить то не залізо. Не підскажете що може бути?
Відеокартка.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній noobie

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva 2010 Spring. Ready..... Off?
« Відповідей #29 : 2011-01-03 03:04:57 »
GeForce 6200 і інтеловський графічний адаптер, але пред запуском GeForce 6200, інтеловські драйвери доданий в блеклист. Качав версію і586. можливо потрібно було просто х86_64.
Поясніть мені дурному. . це смішно, але чим якось голову не морочив собі. Різниця між i586, i686, i386 i486и x86_64. Якщо вірити гуглу то i586 то перший пентіум. Якщо проблема виникає в цьому... то що ж тій архітектурі є таке чого немає в мому Целероні інтеловському з частотою 2,4гігарци? Я просто в шоці.
І чи просто качати версію х86 як універсальну?
Просто що знаю з гугла х86 це архітектура, а ще 32 бітна розрядність. 64 - 64бітна розрядність, я вже знаю що то дає. Але як читати коли біля назви више х86_64.. підтримка обох архітектур?
Просто ПК старий уже.. і боюсь що скоро болт заб'ють на такі ПК всі кому не лінь.
« Змінено: 2011-01-03 03:11:58 від noobie »