Автор Гілка: Нова послуга по росповсюдженню Linux  (Прочитано 11819 раз)

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Нова послуга по росповсюдженню Linux
« Відповідей #30 : 2004-07-31 06:11:27 »
       Я буду наполягати на тому, що на Україні ПЗ повинно бути на українській мові!!!
А кожному, хто займається розробкою чи перекладом ПЗ на Україні, наполегливо рекомендую ознайомитися з цією книжкою П.Штепи http://odin.prohosting.com/~moskovst/
Як на мене дуже зпримітизований погляд на історичний шлях України. Історичні факти вірні. Але їх тлумачення просто плакатно-транспарантне з першотравневої демонстрації.
    Якщо ми дійсно хочемо, щоб Україна стала рівною серед рівних світовою державою і рівною серед світових культур, то потрібно переходити від тотального обхаювання москалів, до самоствердження самих себе як нації і самостійної культури. Потрібно вже перестати бути "вчорашніми хохлами", і стати врешті-решт українцями (це не стосується, звичайно, тих, які ще й сьогодні залишаються малоросами -- їм треба ще хоч-б заслужити почесне звання хохла).
    Що стосується ПЗ українською мовою, то найкраще взагалі забути, відсторонитися від того факту, що десь на північному сході є якась Московія. Немає. Якщо і є, то це ніяк не стосується того, що робимо ми. Є держава Україна. Все інше немає ніякого стосунку до програмного забезпечення рідною мовою. Є наша мова. Немає в Україні російської мови. І досить вже жалітися і плакатися на кожному кутку, що москалі нас зґвалтували (Оксана Забужко називає це "національним мазохізмом", "Польові дослідження українського сексу").
   І відповідно до цього я _не_буду_ наполягати, щоб ПЗ було українською мовою. Я буду просто перекладати це саме ПЗ українською. Мені чомусь здається, що це може бути трохи більш ефективно.
« Змінено: 2004-07-31 06:13:27 від dmytro »

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Нова послуга по росповсюдженню Linux
« Відповідей #31 : 2004-08-02 11:17:45 »
Хех, Дмитре, великий респект, а то я думав, що в потоці нездорових (незрівноважених) думок і сам чокнусь... %))

До речі... Щодо перекладів... Дмитре, може заглянете хоч оком одним ось сюди? Я думаю, що Ви маєте, що запропонувати... ;)

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Нова послуга по росповсюдженню Linux
« Відповідей #32 : 2004-08-03 04:45:12 »
До речі... Щодо перекладів... Дмитре, може заглянете хоч оком одним ось сюди? Я думаю, що Ви маєте, що запропонувати... ;)
Дякую, я сюди заглядав і не одним оком, а навіть обома. Причина, що я нічого тут ще не виклав прозаїчно проста -- немає нічого нового, що б не було ще опубліковане. А викладати тут те, що вже викладене на моїй сторінці, нової інформації як такої не створює, а  тільки завдає зайвого клопоту: мені треба пам'ятати де що лежить і, якщо я вношу якісь зміни, вручну поновлювати все це на різних майданчиках.  Краще все-таки мати одне джерело інформації, ніж кілька, які потенційно можуть мати різні версії/варіанти/тощо.

Я б запропонував трохи інше для початку: наприклад спробувати перенести і організувати ЧАПи (і можливо деякі інші секції поточної сторінки) на формат вікі  docs.linux.org.ua. У мене таке враження, що ця інформація поступово відмирає (навіть залишаючись на місці).
« Змінено: 2004-08-03 04:48:58 від dmytro »

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Нова послуга по росповсюдженню Linux
« Відповідей #33 : 2004-08-03 13:21:21 »
Маються на увазі ті, що зараз є в Твікі, чи ті, що були колись в FAQ-o-Matic'у?

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Нова послуга по росповсюдженню Linux
« Відповідей #34 : 2004-08-03 14:31:27 »
Маються на увазі ті, що зараз є в Твікі, чи ті, що були колись в FAQ-o-Matic'у?
Взагалі-то я думав, що те що з Faq-o-matica вже вмерло давно. Якщо його ще можна відшукати десь, то може й там є щось корисне -- вже не пам'ятаю, що туди заносив. Може ще є десь і до-faq-o-matic'овий ЧАП?

Взагалі: трохи інше питання, але, ... як би це назвати... успадковуваність інформації не така вже й погана штука. Наприклад, той же TheRegister публікує час від часу "це ми писали 5  років тому". Для свого власного розвитку не так вже й погано почитати, які я дурниці писав, коли був 5 років молодшим. :) Це, загалом, наша історія.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Нова послуга по росповсюдженню Linux
« Відповідей #35 : 2004-08-03 15:03:20 »
Ну, CVS Trac є. Крім того, я надибав ще огризки старої інформації, але вона була вже на моїй пам'яті (а на моїй пам'яті був і FAQ-o-Matic). Поки що я її закину в безпечне місце, а там... Її треба ще причесати. Дмитре, Ви б зайнялись?  

Цитата
Дякую, я сюди заглядав і не одним оком, а навіть обома. Причина, що я нічого тут ще не виклав прозаїчно проста -- немає нічого нового, що б не було ще опубліковане. А викладати тут те, що вже викладене на моїй сторінці, нової інформації як такої не створює, а  тільки завдає зайвого клопоту: мені треба пам'ятати де що лежить і, якщо я вношу якісь зміни, вручну поновлювати все це на різних майданчиках.  Краще все-таки мати одне джерело інформації, ніж кілька, які потенційно можуть мати різні версії/варіанти/тощо.

А так направду, бігати від майданчика до майданчика -- втомливе заняття. Якщо б, однак, Ви повідомляли: а) що є новий матеріал, б) що є матеріал, досить хороший, щоб його розвивати, але у Вас нема на це часу -- то можна просигналити туди, де я прочитаю, і буде просто триматись дзеркало з посиланням на джерело. Якщо накопичиться достатньо виправлень правописних та інших помилок, то так само про це повідомиться Вам.

Чому я питаю? Як же ж не питати, коли я читав "Перл для непрограмістів"? :) Хочеться, щоб він жив.
« Змінено: 2004-08-03 15:13:47 від JaFd »

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Нова послуга по росповсюдженню Linux
« Відповідей #36 : 2004-08-03 15:29:26 »
Дмитре, Ви б зайнялись?
Так.