Автор Гілка: Яка вона, ідеальна ОС?  (Прочитано 19555 раз)

dusoft

  • Гість
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #15 : 2004-07-20 01:23:36 »
Сміливий прогноз...  ;D

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #16 : 2004-07-20 11:28:02 »
>для пересічного користувача, якому всього то навсього хочеться
>послухати музику, перегляну фільми
Для пересічного дебіла взагалі не потрібний компутор, тим більше ОС. Для вищезазначених цілей достатньо dvd-mpeg4-mp3-jpeg-karaoke плеєра. Для компа лишається хіба пошта, який-ся текстовий редактор та електронна таблиця, для певних художників чи то дизайнерів якісь графічні пакети. В иньшому комп може використовуватися як засіб для написання музики, створення фільмів чи наукових досліджень - але там суми за пакети (а часто й за саме залізо) астрономічні.
Додам від себе, що художник, чи дизайнер, чи музика, котрому будуть необхідні ці програми, знатиметься й на тому, як ними користуватись... І -- зазвичай -- або самі знатимуть, як обслуговувати свій інструмент, або платитимуть тому, хто це робитиме за них і для них.

Цитата
Ще звісно комп є необхідним в бухгалтерії, фінансах і взагалі різних облікових задачах, але знову ж таки від використовуваної там ОС мало що залежить, більше від прикладного програміста. Тому мій прогноз на майбутнє ОС такий. ОС взагалі "зникне". І платформа .NET думаю стане могильником. Нет буде крутитися на будь-якій ОС. А що там знизу - віндовз чи який-ся нікс не буде важливо.
Скоріше Мокрий софт випустить "революційну" технологію, котру назве .NET2, котра стане могильником .NET... Останній оголосять безнадійно застарілим шляхом у тупик, і настрижуть ще купонів. Хіба не знаєте, як воно робиться?

ОС залишиться. Тому що залишаться програмісти. Вони зазвичай хочуть знати, як і що керує їх інструментами...

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #17 : 2004-07-20 11:31:08 »
На початок
Щодо теми: Попри те, що Лінакс так швидко розвивається йому ще зарано стати народною ОС. Як для програміста - він на сьогоднішній день просто ляля, а от для пересічного користувача, якому всього то навсього хочеться послухати музику, перегляну фільми і ... а не ритись в конфігах - це кошмар. Результат беззаперечно вартий затрачених сил, але не у всіх вони є.

Лінукс -- се не праска, а швидше олівець. Подумайте. наскільки вправно ви ним користуєтесь зараз -- інстинктивно, майже не задумуючись, подумайте про функціональність. А тепер згадайте, скільки часу пройшло, перш ніж ви навчились ним користуватись...

Так от. Почитайте Аллена Голуба ("Мотузка достатньої довжини, аби прострелити собі ногу") -- це вас просвітить...

xobbit

  • Гість
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #18 : 2004-07-20 11:49:22 »
Із погляду на Юзабіліту ;-)
ІМХО:

A {  
  color: #003366;
 padding: 3px;
 text-decoration: underline; <!-- Нехай дарує мені пан Дитро, але я десь чув, що лінки мають бути підкресленими для впізнаваності ;-) ... а колір - його може й не бути на моніторі ... болд та італік - не для того ...-->
}
A:hover {  
  text-decoration : none;
}

PS Якщо треба дизайнера - напишіть коли зробити та що - маю інколи вільний час!

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #19 : 2004-07-20 11:53:31 »
Зареєструйся спершу в нас, шановний Гоббіте... :) Будемо раді.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #20 : 2004-07-20 18:53:06 »

Лінукс -- се не праска, а швидше олівець. Подумайте. наскільки вправно ви ним користуєтесь зараз -- інстинктивно, майже не задумуючись, подумайте про функціональність. А тепер згадайте, скільки часу пройшло, перш ніж ви навчились ним користуватись...

Так от. Почитайте Аллена Голуба ("Мотузка достатньої довжини, аби прострелити собі ногу") -- це вас просвітить...

Ось цю? http://webcenter.ru/~zwb/rope.htm
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #21 : 2004-07-20 20:10:16 »
Із погляду на Юзабіліту ;-)
ІМХО:

A {  
  color: #003366;
 padding: 3px;
 text-decoration: underline; <!-- Нехай дарує мені пан Дитро, але я десь чув, що лінки мають бути підкресленими для впізнаваності ;-) ... а колір - його може й не бути на моніторі ... болд та італік - не для того ...-->
Далеко не завжди - не всякий дизайн це потерпить - ви наприклад часто бачите підкреслені зображення? ;-)

Цитата
}
A:hover {  
  text-decoration : none;
}

PS Якщо треба дизайнера - напишіть коли зробити та що - маю інколи вільний час!
Та треба, але не на інколи а на триваліший час. :(
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #22 : 2004-07-20 20:28:15 »
А я за:
A {      
        color: #003366;
      text-decoration : none;
      border-width: 1px;
      border-style: solid;
      border-color: колір фону
}
A:hover {      
        color: #009000;
      border-color: #000000;
      background: #e0f8e0;
      border-width: 1px;
      border-style: solid;
      text-decoration: none;
}
Так колір фону і рамки залишаються, але більше не стрибають (пробував в опері)
Та воно в Exploder-і скаче - він чомусь спотикається об цілком коректний CSS (причому в деяких версіях воно таки працює).

Я б поставив, але "колір фону" ж не вгадаєш на всі випадки життя, а inherited не працює в exploder-і. :(

Може дійсно забрати ті рамки й зелений колір - робити просто підкреслення? (Робити підкреслення за замовчуванням не хочеться - зайві посилання відволікають увагу).
[Fedora Linux]

Відсутній uan

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #23 : 2004-07-21 13:24:51 »
На даний момент дамаю проблема Лінакса в поганій стандартизації.
Потрібно визначитись які пакети вносити в дистрибутив.
Думаю що три браузера - це забагато. Потрібно скласти менш-більш
придатний дистрибутив з мінімальним вмістом флудного софту, а
з часом шляхом голосування на сайті виробника в базовий комплект дистрибутиву
вносилися б зміни.
« Змінено: 2004-07-21 13:25:26 від uan »

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #24 : 2004-07-21 14:13:54 »
А що таке стандартний дистрибутив?

До речі -- Лінукс є ядром. Воно одне. І до браузерів ніякого відношення не має.

Хоча можна зробити щось а ля кноппікс (за простотою завантаження, заводиться з півкопняка), дати там найосновніше й випустити таке добро з наліпкою "Для повних *****ів". Щоб воно було як вінда з офісом.

Особисто мені це не потрібно. Стандартизація й таке інше мене теж не колихає. Я день буду налаштовувати систему й читати мани -- але вона в мене працюватиме довгі місяці й, смію зауважити, я встигну забути, як її встановлював.

А окрім того що не потрібно, то й часу нема...

Відсутній uan

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #25 : 2004-07-21 20:31:31 »
Чим простіша ОС, тим більше юзерів її використовують. Чим більше користувачів у ОС, тим більше програм під неї складається. Більше програм - більша конкуренція, краща якість.
   А по твоїм словам можна зрозуміти, що проста ОС - галіма ОС, мовляв для повних ламерів.

dusoft

  • Гість
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #26 : 2004-07-22 01:23:17 »
Під вінду складається багато програм, більшість яких має низьку якість, тому користі від тої кількості софта небагато. Одні свістєлки, і т.п., які доречі вже з'являються і для юніксів.. ото вже дійсно біда.

Відсутній pmd

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
  • все відносно...
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #27 : 2004-07-23 01:50:56 »
Я згоден з uan. А стосовно флудного софта скажу одне: для одного флуд, а для іншого "щастя" :), краще щоб один виробник штампував вузькоспеціалізовані дистрибутиви: офісний, домашній, для веб-дизайну, файл-сервер тощо, бо деякі дистрибутиви вже і в DVD не влазять.
З повагою, pmd

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #28 : 2004-07-23 11:36:15 »
А хіба їх мало - вузькоспеціалізованих дистрибутивів? Їх вже декілька сотень.
[Fedora Linux]

Відсутній pmd

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
  • все відносно...
Re: Яка вона, ідеальна ОС?
« Відповідей #29 : 2004-07-23 14:43:10 »
Маю на увазі від одного виробника. А коли чогось не вистачає, дотягнув з мережі, встановив і користуйся.
А зараз яка ситуація на ринку: SELinux краще підходить для одних речей, мандрака для інших, "червона шапочка" ще для чогось.

Можливо ж об'єднатися в межах однієї організації робити окремі дистрибутиви під окремі кола задач. Тоді вийде "щось", що віддалено нагадуватиме xBSD дистрибутиви. Тоді і  софт в них буде стандартизований, як в xBSD, ще й качати по 3-4 диски не доведеться. А ще треба створити загальний класифікатор стандартизованого ПЗ.
З повагою, pmd