Автор Гілка: Программування під Linux  (Прочитано 4605 раз)

Відсутній XsID

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
  • ****x
Допоможіть з чогось розпочати. Якщо хтось знає де можна узяти якісь книги та ще щось - буду радіти.
Цікава річ - man'уальна терапія

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Программування під Linux
« Відповідей #1 : 2004-08-20 15:14:40 »
А на чому і для чого програмувати збираєшся?  :)
[Fedora Linux]

Відсутній vasia

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 50
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Программування під Linux
« Відповідей #2 : 2004-08-20 17:51:56 »
А на чому і для чого програмувати збираєшся?  :)

треба бути телепатом щоб здогадатися що на LAMP
ні на чому іншому новачок в лінуксе заробити гроші не зможе.
Do not adjust your mind, there is a fault in reality.

Відсутній XsID

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
  • ****x
Re: Программування під Linux
« Відповідей #3 : 2004-08-20 19:30:47 »
а мені гроші не потрібні -  я їх іншим шляхом заробляю.
А це для себе. Бажано на С.
Цікава річ - man'уальна терапія

dusoft

  • Гість
Re: Программування під Linux
« Відповідей #4 : 2004-08-21 02:54:34 »
А що значить LAMP? Напевне це був якийсь жарт?

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Программування під Linux
« Відповідей #5 : 2004-08-21 03:01:53 »
Особисто я читаю /usr/share/man/man{2,3}/*

Відсутній vasia

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 50
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Программування під Linux
« Відповідей #6 : 2004-08-21 13:48:06 »
А що значить LAMP? Напевне це був якийсь жарт?

LAMP = Linux + Apache + MySQL + PHP

ось як соляріс в основному живе як запускалка для оракла, так і основне призначення(по кількості інсталяцій) лінукса бути платформою для LAMP
Do not adjust your mind, there is a fault in reality.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Программування під Linux
« Відповідей #7 : 2004-08-21 13:52:17 »
Я теж в основному користувався як посібником man-ами та info (до речі - рекомендую pinfo в якості переглядача - значно легше лазити по документації).

Сі я вчив по такій зеленій книжці, не пам'ятаю назви. :)

Gnome я вчив по двом книжкам, але вони ще по Gnome/GTK 1.x, для другого вони не підходять. Також devhelp з відповідними книжками з LIDN http://lidn.sourceforge.net/books_download.php мені дуже допомагає.

По Перлу мені допомогла книга з серії Бібілотека Програміста - Перл (переклад Perl Cookbook) та man perlfunc.

Зараз я чекаю, поки gcj стабілізується разом з java-gnome, щоб програмувати на Яві, але компілювати у двійковий ELF - мені такий підхід значно більше подобається.
[Fedora Linux]

Відсутній vasia

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 50
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Программування під Linux
« Відповідей #8 : 2004-08-21 14:04:32 »
а мені гроші не потрібні -  я їх іншим шляхом заробляю.
А це для себе. Бажано на С.

можно почати з книжки "Advanced Linux Programming" в магазинах продаєтсья нормальний росьйський переклад, а з сайта книжки
http://www.advancedlinuxprogramming.com
можно закачати її повністю і безкоштовно. слова Advanced в назві не бійся вона для початківців.

також корисно прочитати "The Art of Unix Programming"http://www.catb.org/~esr/writings/taoup/ програмити на С вона тебе не навчить але з неї можно зрозуміти ідеологію на якій побудовані Unix like systems.

ЗІ: крім того можеш вже зараз задавати питання "а де в лінукс аналог Visual Studio"  ;D


Do not adjust your mind, there is a fault in reality.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Программування під Linux
« Відповідей #9 : 2004-08-21 15:18:50 »
соляріс в основному живе як запускалка для оракла,
Шановний російскомовний анонім вася, для того, щоб щось типу такого писати, треба хоча б щось знати. Наскільки я розумію, живого соляріса Ви в очі не бачили. Що таке Оракл, Ви напевне знаєте з ЛОРа. Про лінакс, напевне, Ваші знання такі ж, тобто ЛОРівські.

Взагалі з таким апломбом не треба з'являтися в пристойних компаніях (я маю на увазі ЛОУ, для ЛОРа Ваш attitude нормальний - там всі такі). Ваші випєндрьожі з майкрософтівськими документиками про установку XP замість лінакса навіть і не смішні. Я працював в середовищах з кількома тисячами (сумарно від півтори до 2,5) солярісів на 13-26 системних адміністраторів. Віндусових адміністраторів я теж бачив -- приблизно така ж група на менше, ніж сотню машин.

Воно звичайно добре, що Оракл працює на солярісі. Але коли трейдеру потрібна машина, а не віндовс, йому під стіл засовують ultra II, і посилають к чорту всі ці політичні мульки з майкрософтами.

Відсутній Андрій Маланчук

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Программування під Linux
« Відповідей #10 : 2004-08-21 15:31:25 »
Я якраз зараз починаю вчити "С", один ГУРУ порадив мені почати з книжки Б.Кернігана-Д.Річі, мовляв це класика. В інтернеті знайшов навіть расєйський варіант http://cclib.nsu.ru/projects/gnudocs/texts/kernigan.html, а ось тут http://www.unicyb.kiev.ua/MMEDIA/reports/Inna%20Kisil/program.html зі смаком підібрано досить багато симпатичних посилань.

Оскільки я сам початківець, то буду вдячний коли мене хтось виправить, якщо я щось не те порадив ;)
« Змінено: 2004-08-21 15:36:36 від puph »

Відсутній vasia

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 50
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Программування під Linux
« Відповідей #11 : 2004-08-21 16:16:13 »
Шановний  Товариш Дмитро Ковальов,
змушений повідомити що вгадувати хто і що вміє в вас не виходить. лінукси і солярис я не тільки бачив але й розробляв комерційний софт для них.  А читати флейми ЛОРе в мене не вистачає терпіння. І коли я кажу що солярис використовується в основному як платформа для оракла, то описую те що бачив сам.
а нарахунок ставлення соляриса на ultra II на робоче місце, а не як сервер, то ви точно фанатік якщо пропагандуєте таке. В тому нема сенсу хочаб  тому, що работа буде робитися така сама як в вінді, а вартість встановленн і супроводу буде більшою(краще вже лінукс ставити якшо так вінду не любите). Єдиною причиною засовування трейдеру під стіл ultra II можуть бути політичні мульки з Sun.
І судячи з вашого поста ви типовий адмін - "царьок локальної мережі" який вивчив щось одне, і тепер не те що критики, навіть ідей які не співпадають з його думкою не сприймає.

Do not adjust your mind, there is a fault in reality.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Программування під Linux
« Відповідей #12 : 2004-08-21 17:07:03 »
І коли я кажу що солярис використовується в основному як платформа для оракла, то описую те що бачив сам.
Ви бачили мало. До Вашого відома: Оракл практично не використовується на фірмах, які працюють з біржами -- Н.Йоркською, Лондонською, Токійською. А ці фірми це переважаюча база Юніксів світу. Щоб Ви уявляли масштаби: великі фірми в Н.Йорку, Лондоні (фірми типу GoldmanSachs, Citigroup) мають по 5-10 тисяч солярісів  кожна (тобто в Н.Й. 10 тисяч і в Лондоні 10тис., не сумарно).

Я пишу це ні з чиїх інших слів. Використовується переважно Sybase. В одній фірмі на 2,5 тисячі солярісів була одна установка Оракл і кілька сотень Sybase-серверів. Зараз на шість сотень солярісів і біля 60 лінаксів ситуація така-ж. Оракл один, Sybase'ів купа. Але Соляріс не тільки пускалка для баз - практично всі задачі виконуються на ньому. Всі trading/sales програми працюють на Солярісі і кілька лінакс кластерах. Обрахунки: Для swaps груп в усіх фірмах де я працював потрібна страшна кількість обрахунків (по результатам трейдів сьогоднішнього дня обраховуються статистичні прикидки на завтра). Такі  групи володіють по 200-300 машин, де це все молотиться. Це все - Соляріс (або  DEC OSF/1)

Найкритичніші задачі запускаються в гіршому варіанті на xhost сервері і показуються на XWindow сервері на вінді.

 Віндовс -- це Outlook і домашні директорії користувачів (в деяких випадках самба не працює, тому використовується нт). Зараз з появою NetApp (погуглюйте, якщо не знаєте що таке) ситуація змінюється. NetApp надає SMB сервіси не гірше, ніж НТ.

Цитата
а нарахунок ставлення соляриса на ultra II на робоче місце, а не як сервер, то ви точно фанатік якщо пропагандуєте таке. В тому нема сенсу хочаб  тому, що работа буде робитися така сама як в вінді, а вартість встановленн і супроводу буде більшою(краще вже лінукс ставити якшо так вінду не любите). Єдиною причиною засовування трейдеру під стіл ultra II можуть бути політичні мульки з Sun.


Ситуація яка була приблизно 6 років тому, коли я почав працювати сисадміном, така і зараз. Ті трейдери, які заробляють фірмам найбільше грошей, мають під своїми столами спарки. 5 років тому це були SS20 з Ross процесорами (максимум на SS20 можна було поставити 4 процесори). Зараз, на жаль максимум що можна поставити це Ультра2. І ставляться, і стоять. Виконують вони набагато більше, ніж може зробити чи вінда чи лінакс. Не дивлячись на більшу тактову частоту пентюхів, це не процесори. Супроводу для спарків треба на порядок менше, ніж для пісюка. Тобто, навіть лінакс буде вимагати більше роботи, про вінду я мовчу.

Ультра 2 вже EOL (End Of Life) в Sun'і, тому вона практично не використовується як сервер. Сервери зараз це E420,  SunFire880, 1680 і подібні.

Вася, це реальне життя. Я не казки розповідаю.

Цитата
І судячи з вашого поста ви типовий адмін - "царьок локальної мережі" який вивчив щось одне, і тепер не те що критики, навіть ідей які не співпадають з його думкою не сприймає.
Так я сисадмін. Моя "локальна мережа" поширюється трохи далі, ніж, можливо, Ви собі уявляєте. Судячи з того, що мені платять досить непогані гроші, можу зробити висновок, що я вивчив більше, ніж одне.

Відсутній vasia

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 50
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Программування під Linux
« Відповідей #13 : 2004-08-21 19:01:36 »
я вже починаю погано розуміти про що з вами сперичаюсь ::)
я не кажу що солярис використовуєтся ТІЛЬКИ ДЛЯ запускання оракла, а стверджую що то  найбільш поширене його застосування. А наведений вами приклад є лише підтверджує ще. Те що на одній фірмі стоїть 5-10 тис. солярісов які ви бачили, то ще не причина робити висновки про основне застосування цих систем, бо існують тисячі фірм які купили по 1-5 штук.
І великими цифрами не треба нікого лякати, краще задуматися чому саме так все влаштовано. Судячи з вашого опису ви досі підтримуєти дуже велику legacy system нормальне функціонування якої критичне для бізнесу. Вона і стала такою великою в основному через те, що  екстенсивний шлях розвитку простіший і безпечніший ніж докорінна переробка системи, але нескінченно нарощувати кількість компів неможливо, бо ця система почне розвалюватися.
Але одного з ваших постів я не зрозумів в чому сенс встановлення солірісов на робочі місця? Фактично комп на робочому місті то клієнт сервера, йому не має  потреби обробляти велику кількість даних  ??? сервер. Так що клієнтом теоретичн може бути і ноутбук вашого трейдера і його PDA і навіть з мобілки через WAP можно отримати інформацію.  Так що здаєтся в вашої системи просто кривий дізайн, якщо на клієнті вам потрібні  дуже великі обчислювальні можливості.

ЗІ: давайте не будемо забувати що цьому топіку людина питала з чого починати програмувати в лінуксу
Do not adjust your mind, there is a fault in reality.

Відсутній XsID

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
  • ****x
Re: Программування під Linux
« Відповідей #14 : 2004-08-21 20:47:15 »
Вітаю!
Взагалі по С мені книг не треба.
Чи є щось під лінас як аналог MSDN? Чи все це потрібно шукати у мануалах? Звідки я можу знати за допомогою яких функцій мені наприклад GUI гарне зробити? Я чув тут про якусь книгу про GTK - цікаво було б знати чи можна її скачати?
p.s. - Visual Studio мені не потрібен  :) :) :) ;)
Цікава річ - man'уальна терапія