Автор Гілка: бойкот лафокс.нет?  (Прочитано 11559 раз)

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
бойкот лафокс.нет?
« : 2004-04-08 02:11:43 »
не хотів цю тему підіймати, та не втерпів, побачивши відвертий шовіністичний гон там, де б його в принципі не мало б бути. лазячи по форумах на лафокс.нет надибав обговорення, чому на сайті нема укр. мови. особливо сподобалась репліка адміністратора сайту перед закриттям теми. цитую:

--
Небыло никогда такого государства как украина и небыло никогда такого языка как украинский. Были выселки у края земли (Украина) и там был русский язык исковерканный неграмотными крестьянами. Сленг это был, ну чтото типа современной "фени" на которой "ботают". Небыло никогда украинской культуры. Марко вовчок занималась переводами Марка Твена на русский, Шевченко >50% писал на русском а на украинском писал как на смешном для столицы диалекте. ну и т.д. Посмотрите на каком языке писал Григорий Сковорода? А на каком языке разговаривал Богдан Хмельницкий?
--

кому цікаво, може прочитати повністю: http://lafox.net/support/viewtopic.php?t=34

чи не вважають присутні за доцільне влаштувати цим %№;*  бойкот, написавши їм на форум (я вже написав - http://lafox.net/support/viewtopic.php?t=713 ), а заодно й зняти посилання з цього сайту?

можливо, краще просто не звертати на таке уваги, але не було вже сили терпіти.

з повагою до всіх,

Євген


Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #1 : 2004-04-08 03:22:17 »
Кгм...

Не знаю, як кого, а мене такі теми давно вже просто втомлюють. Бо віє від них таким затхло-старечим маразмом: ну чому ми в себе вдома повинні доводити, що ми не в гостях? Щоправда, не ми самі такі бідні (Ірландія є ще одним прикладом чогось подібного). Проте...

Доки п. Цимаєнкові не увірвався терпець і він не проявив своїх "знань" історії й літератури, з його постами (деякими) я міг би погодитись. Зокрема з тими, що не варто пхати в розробку програмного забезпечення питання національного характеру. Знаєте чому? В кінці обов'язково виявиться, що винні в усьому євреї ;) Можете мені не вірити, але я знаю, про що говорю.

Тепер до справи. Ясна річ, мені не може подобатися тон постингу, ані такі прояви "компетенції". З іншого боку, мені чомусь завжди здавалось, що саме в розробці, поширенні etc. вільного ПЗ можна навчитися співпрацювати з найрізноманітнішими категоріями людей. Без різниці щодо національності, кольору шкіри, віросповідання, розміру вух, носів чи мови, котрою людина розмовляє. Таку нагоду руйнують закиди з обох боків барикади. То навіщо допомагати тим, хто й без того не проти зупинити процес?

Є ще один момент. Кожна спільнота встановлює для себе правила. І кожен, хто хотів би вважатися членом цієї спільноти, повинен ці правила виконувати. Ніхто на них не повинен ображатись -- не хочеш, будь ласка, проте й не мішайся. Вони, ці правила, не залежать (та й не повинні залежати) від того, де географічно міститься переважна більшість членів спільноти. Свій квартал -- свої правила.

Неначе я й не старий. Проте не хочу кип'ятитись, та й не буду. Скільки це вже робиться, а нічого з того не є. Якщо ж я показуватиму свою культуру з гіршого боку -- навряд чи це привабить до неї інших. (В багатьох людей викликає повагу принципова позиція, поєднана з повагою до думки інших. Раджу спробувати при нагоді.)

Підсумок: хоча мені не до вподоби написане на форумі лафоксу (витяг цитовано), я не хотів би, щоб замість корисної роботи тут піднімався трафік обговорення національного питання і флеймів на всі боки. Нічого не маю проти культурного висловлення своєї думки, але буду слідкувати за тим, щоб тут не було ще одного форуму "Нового каналу" (там досить сильні флейми щодо мовного питання. За два роки нічого не змінилось, ні аргументи, ні факти).

dusoft

  • Гість
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #2 : 2004-04-08 03:39:47 »
Я от почитав, і нічого жахливого не знайшов. Вони зовсім не проти української версії сайту, і взагалі... А те що хтось висловлює особисту думку... ну нічого, нічого з тим не поробиш, краще промовчати, і всім бажаю утриматися від роздування тієї теми на тому сайті...

Доречі, от думаю, чи заказати собі кружку в них?

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #3 : 2004-04-08 07:42:59 »
Якби ж то була висловлена на тому пості якась оригінальна думка. Інколи на вулицях міста трапляються хворі люди, які голосно самі з собою розмовляють, матюкаються, деколи на перехожих. Що ви з ними робите? Не йдете ж пояснювати їх, що так не можна, не прийнято, і не бойкотуєте. Ви їх просто ігноруєте.
До Ярослава. В питання розробки національне питання пхати не слід. Це факт. Тут ще треба пошукати місце, куди б його запхати. Але не плутаймо це з питанням проявляння патріотизму, який полягає в тому, що можна користуватися українською версією лінакса, хоч на російській більше перекладено і вона також зрозуміла, а на англійській не помилишся, бо працюєш з оригіналом. І відстоювати свою ідентичність активно. На інших дивляться люди, які вагаються і формуються. Ви пишете, що співпрацювати потрібно з усіма. Абсолютно погоджуюся. Давайте спрогнозуємо реакцію поляка на такі речі, про які тут пишеться. Але ж всеодно пісця цієї реакції будемо з ними співпрацювати. То чого боятися?

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #4 : 2004-04-08 18:12:40 »
До останнього повідомлення на форумі той адмін міг би ще сприйматись цілком здоровою людиною, але після таких нервово-параноїдальних випадів до нього слід приглянутись і... мати його на увазі.

Щодо окремішнього місцерозташування борщу і мух (ПЗ і нац.-політ. питання), то я цілком згоден. Але, знаєте, коли людина (в даному разі той адмін) сприймає укр. мову і державність такою, як він описав, то попри це він, напевно, дотримується тієї ж думки, що й я. Різниця полягає у тому, що для нього "неіснування" укр. мови є якоюсь сталою, яка навіть не підлягає обговоренню. Як, наприклад, миття рук перед їжею (це ж теж не стосується вільного ПЗ).

Бойкотувати лафокс через адміна-вар'ята, на жаль, не те, що не вийде, а просто невиправдано, бо немає альтернативи. Де ще можна замовити диски з різноманітними дистрибтивами вільних ОС?
Тож краще перекласти сайт укр. мовою і працювати над цим в подальшому.
До речі, їх портал стоїть на РНРНюк, до якого є україномовний модуль на домівці РНРНюк і на Домівка.нет, та й ще десь бачив...
« Змінено: 2004-04-08 18:14:27 від vitalis »
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #5 : 2004-04-08 23:59:39 »
чомусь мені знову здається що я створюю флейм, але все ж 5 копійок стосовно безальтернативності - я наприклад придбав мандрейк на vic-info.com.ua, було дешевше ніж у лафокса, ще й на якісних болванках. (це - не реклама вік-інфо :)

Також можна вже придбати просто на розкладках, принаймні у Києві. був десь із місяць тому на петрівці - бачив розкладку з непоганим вибором дистрибутивів Лінукса. У переході на м. Льва Толстого бачив мандрейк. На м. Контрактова площа біля зачиненого виходу з метро надибав компакт з підбіркою софту під Лінукс. щоправда, не дивився що там всередині.

Крім цього є й інші інтернет-магазини. Так само можна брати у знайомих - я наприклад взяв у знайомого asp, йому дав переписати мандрейк.

Хотілося б все ж якогось позитиву від своїх повідомлень :) Пропоную трохи змінити тему. Наприклад - як зробити так, щоб не потрібно було взагалі платити за безкоштовне ПЗ. Можливо, можна розробити систему обміну? Наприклад: в мене є 2 дистрибутиви (мандрейк 9.2 та асп 7.3) та cd-rw. можу поділитись. наприклад, відіслати комусь копії (проте мабуть не частіше ніж раз на місяць) в інше місто, за умови що людина поширюватиме це далі на тих же умовах.

Виглядає трохи ідеалістично, проте може хтось зможе доповнити та розвинути ідею?


Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #6 : 2004-04-09 07:43:28 »
Виглядає трохи ідеалістично, проте може хтось зможе доповнити та розвинути ідею?
Що ж тут ідеалістичного? Мій Мадрейк успішно мандрував маршрутом Херсон-Чернігів-Рубіжне і успішно повернувся в Івано-Франківськ. Вартість пересилання - біля 2 грн.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #7 : 2004-04-09 12:19:20 »
А в кого є Gentoo? ;)

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
роздача пінгвінів
« Відповідей #8 : 2004-04-09 23:32:04 »
може тоді зробити розділ на сайті розділ, який можна було б назвати "роздача пінгвінів" або ще якось - аби людина, яка бажає спробувати Лінукс могла б звернутись до спільноти і отримати компакти безкоштовно? відповідно добровольці з сайту могли б ділитись наявними в них дистрибутивами. це необов'язково навіть робити поштою. Оскільки тут присутні люди з різних міст, то роздавати пінгвінів можна було б в своєму місті. можете мене записувати у добровольці. проте треба встановити обмеження, роздачі. я наприклад можу наприклад раз на місяць надіслати компакти поштою та, скажімо раз на тиждень особисто у Києві.

Відсутній curt

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +0/-0
  • Пінгвіни кажете?
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #9 : 2004-04-15 14:17:25 »
Для лвів'ян пропоную:
http://lca.lviv.ua/?cont=cdnet
В перспективі плануємо зробити і тематичні підбірки ПЗ, а також можливість самим собі збирати КД з нашого репозиторія ПЗ. Наразі питання тільки в тому що не дописано зручний інструмент для управління цим ділом :) Але ми над цим працюємо :)

А також хочемо зробити якісь модні футболки, але ще не придумали які :)
« Змінено: 2004-04-15 14:19:27 від curt »
LCA - Lab of Computing Art - Лабораторія Мистецтва Обчислень

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #10 : 2004-04-15 14:45:29 »
цікаво.. тільки де ж репозиторій - я щось не знайшов. бачив лише це:

Каталог

    * Slackware Linux 9.1 (2CD)
    * FreeBSD 5.2.1 release (2CD)

чи плануєте зробити доставку в інші міста? я наприклад купував у вік-інфо (теж зі Львова) - в них дуже просто - береш на пошті компакти і одразу гроші відсилаєш поштовим переказом. мабуть навіть податків платити не треба.

потрібно аби була альтернатива лафоксам.

Відсутній curt

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +0/-0
  • Пінгвіни кажете?
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #11 : 2004-04-15 15:06:58 »
В перспективі плануємо зробити ... skiped ... Наразі питання тільки в тому що не дописано зручний інструмент для управління цим ділом :)

Кажу ж, ми ще двигун для того діла не написали.
А по всій Україні то тре з УкрПоштою домовлятися, а ми наразі маємо досить не певний статус, тобто нормальну угоду (чи що їм там треба) укласти не можемо.
Хоча звичайно можна домовитися і про приватну пересилку поштою (ризик зрештою невеликий).
LCA - Lab of Computing Art - Лабораторія Мистецтва Обчислень

Відсутній shafff

  • Новачок
  • *
  • дописів: 11
  • Карма: +0/-0
  • wtf is halt
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #12 : 2004-04-20 16:51:09 »
моя думка - те, що росiйську забороняють все жорсткiше на телебаченнi та радiо, у школах, i призводить до нового розгортання ворожнечi.

Відсутній SGh

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 258
  • Карма: +0/-0
  • Heavy Metal, Rock & Punk!!!
Re: роздача пінгвінів
« Відповідей #13 : 2004-04-22 09:15:01 »
може тоді зробити розділ на сайті розділ, який можна було б назвати "роздача пінгвінів"
Я теж думаю що можна було б зробити такий розділ, і писати там хто чим може поділитися, де знаходиться (кому куди ближче), і умови там скільки за це хочу пива :) , болванки ваші... тощо, і щоб галочка якась ставилась чи вільний на даний момент чи ні... Taras мені вже двічі свій Лінукс присилав, за що йому ДУЖЕ вдячний!

2 lvm Що про це думаєш? Чи можеш щось подібне зробити?

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: бойкот лафокс.нет?
« Відповідей #14 : 2004-04-22 11:20:53 »
Якщо мова йде про нову дошку в ЩОДО, то це запросто.

Мені потрібні:
1. Назва.
2. Короткий опис.
3. Модератор(и).
[Fedora Linux]