Автор Гілка: Мрію щось намалювати!  (Прочитано 3464 раз)

Відсутній XsID

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
  • ****x
Вітаю!
Пам'ятаю колись нас вчили малювати за допомогою паскалю! Тм треба було вказувати шлях до графічного драйверу, потім InitGraph..... і можна було щось малювати. Але зараз потрібно малювати на С. Наскільки я розумію то система такаж сама. А от чи можна таке у Лінаксі (саме у БАШ) таке зробити? Я чомусь гадаю що ні (варіанти з фреймбуфером (якщо взагалі таке можливо) не пропонувати :))) а саме тому що мене лякає цей граф.драйвер. І якщо щось можливо то дуже буду радіти Вашій пораді!
p.s. Це знов-таки клятий Універ... це ж треба - на третьому курсі трикутники малювати.
Цікава річ - man'уальна терапія

k_ilya

  • Гість
Re: Мрію щось намалювати!
« Відповідей #1 : 2004-10-23 01:08:38 »
Є багато бібліотек - Cairo, gd, GTK, ImageMagick, OpenGL, Qt, wxWidgets, XLib. Я не зрозумів, як це - на C у Bash? Тобто з текстової консолі?
Система не така сама оскільки BGI (Borland Graphics Integrface) під Лінукс нема, і на відміну від ДОС, де програма сама виставляла граф режим та працювала з відеоадаптером, Лінукс є захищеною та абстрагованою системою, в якій треба працювати або з через низькорівневі програмні інтерфейси графічної системи(XLib чи FrameBuffer), або з бібліотекою яка надає зручні функції вищого рівня.
« Змінено: 2004-10-23 01:09:54 від k_ilya »

Відсутній XsID

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
  • ****x
Re: Мрію щось намалювати!
« Відповідей #2 : 2004-10-23 13:07:55 »
Я мав на увазі що система такаж сама у С та Паскаль.
Коли я казав у БАШІ то мав на увазі що доступу до Х в мене не буде и потрібно малювати у консолі.
Коли я казав що варіанти з фреймбуфером не пропонувати я брехав.

Тож мені залишилося тільки FrameBuffer використовувати?
Цікава річ - man'уальна терапія

k_ilya

  • Гість
Re: Мрію щось намалювати!
« Відповідей #3 : 2004-10-23 13:30:10 »
Я знаю що GTK можна зібрати під фреймбуфер, є OpenGL під фреймбуфер (DirectFB) можливо й інші бібліотеки. Можна малювати за допомогою gd, а потім виводити готове зображення на фреймбуфер

Відсутній XsID

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
  • ****x
Re: Мрію щось намалювати!
« Відповідей #4 : 2004-10-23 17:40:06 »
Але якщо я буду використовувати ГТК чи ОпенЖЛ зібраний під фреймбуфер то як я зможу спомпілювати це на іншій машині - навряд там таке є. І взагалі то мені дуже цікаво - це дуже складно чи ні?
Цікава річ - man'уальна терапія

k_ilya

  • Гість
Re: Мрію щось намалювати!
« Відповідей #5 : 2004-10-23 18:50:12 »
Все, що раз зробив, уже не складно.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Мрію щось намалювати!
« Відповідей #6 : 2004-10-23 21:32:44 »
Просто намалювати у фреймбуфері можна й без ГТКів.

Достатньо відкрити /dev/fbякий-там, mmap() його на масив розміром з екран, і... Ну... Малювати. Примітиви мона й самостійно відмальовувати, алгоритми прості, непатентовані. А ще -- подивитись у бік microwindows.org, вони дозволяють з одного API малювати в іксах (для тестів) і на всіляких фреймбуферах, і навіть на телевізорі :) Красивий такий мінімалізм.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Мрію щось намалювати!
« Відповідей #7 : 2004-10-25 15:44:03 »
Вітаю!
Пам'ятаю колись нас вчили малювати за допомогою паскалю! Тм треба було вказувати шлях до графічного драйверу, потім InitGraph..... і можна було щось малювати. Але зараз потрібно малювати на С.

А чому б не використати FreePascal та модуль graph?
[Fedora Linux]