Автор Гілка: Нова версія бабки - 1.2.0  (Прочитано 1220 раз)

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Нова версія бабки - 1.2.0
« : 2005-04-10 12:21:09 »
Вийшов черговий реліз UNIX системи з новими оригінальними ідеями: DragonFly-1.2.0

Бабка відгалузилася від FreeBSD-4.* і показує інший шлях розвитку ядра операційної системи ніж той, що вибраний в FreeBSD-5.* та Linux-2.6.*  8)
« Змінено: 2005-04-13 14:04:39 від lvm »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній papa

  • Новачок
  • *
  • дописів: 26
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Нова версія бабки - 1.2.0
« Відповідей #1 : 2005-04-12 13:49:52 »
А чим кращий FreeBSD-4.* від FreeBSD-5.* та Linux-2.4.* від Linux-2.6.* ?
Я не чаклун - я тільки навчаюся

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Нова версія бабки - 1.2.0
« Відповідей #2 : 2005-04-14 02:38:28 »
А чим кращий FreeBSD-4.* від FreeBSD-5.* та Linux-2.4.* від Linux-2.6.* ?
2.4.* і 4.* не кращі за 2.6.* і 5.* просто напрям розвитку в спішці вибрали невірний... Я хочу сказати що 2.6* та 5.* мали б бути інші та набагато кращі ніж є!
Пояснюю:
Більше 30 років розвивається ядро Unix і фактично радикальних новшеств не було! Спочатку ядро розвивали хакери під девізом "простота і досконалість", але з часом код почав сильно розростатись в 2.6.* близько 5 000 000 стрічок (разом з драйверами)! Це різке зростання зумовлене тупою конкуренцією з офтопіком (який б'є "рекорди" 50 000 000 стрічок) нео-ядра 2.6.* і 5.* за словами самих же віндовзників по функціональності нічим не поступаються NT-XP. Цього вдалось добитись завдяки "допомозі" IBM, Oracle та інших фірм, які фактично їх і написали. Плата спільноти дуже дорога - такі ядра надзвичайно важко і дорого підтримувати, реалізувати нові ідеї, архітектурні моделі!
Ядра 2.4.* 4.* фактично є класичними архаїчними UNIX-ами.
Що ж робити ???
Якщо програма стає дуже великою і складною ПОТРІБНО ПРОСТО ПРИДУМАТИ ІНШУ МАТЕМАТИЧНУ МОДЕЛЬ так хакери робили завжди (тим вони і відрізняються від інших програмістів)
Наприклад підтримка багатопроцесорних систем та паралельного виконання коду на них:

в нео-ядрах -- метод взаємного виключення (mutex); щоб не допустити одночасного використання нероздільних ресурсів різними фрагментами коду програми (критична секція), фрагмент що займає ресурс ставить програмний прапорець "зайнято" так само як і офтопік та інші оськи ;D чим більше таких "нероздільних ресурсів" (критичних секцій) тим менше паралельне виконання коду...

в DragonFly -- модель легких потоків-ниток ядра (LWKT) замість одного планувальника задач використовують по одному на кожний процесор, таким чином залишається всього _одна_ критична секція локальна по відношенню до процесора а не до всієї мультипроцесорної системи! Потік може вимагати перейти з одного проца на інший! Є деяка схожість з мікроядерною архітектурою.

 Всі драйвери та інше сміття викинуто в користувацький простір (це має підняти стабільність плюс уніфікує АРІ для написання драйверів).

 Швидкодія за рахунок моделі LWKT має зрости.

 Ядро будується так що АРІ можна чіпляти будь-які! Зараз стоять для зручності юніксові...

 Код ядра зараз ~ 500 000 і обіцяють ніколи не перевищувати 1 000 000 стрічок.

Див:
http://itc.ua/article.phtml?ID=17811


PS: їм би ліцензію GPL ;)
« Змінено: 2005-04-14 02:41:03 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній papa

  • Новачок
  • *
  • дописів: 26
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Нова версія бабки - 1.2.0
« Відповідей #3 : 2005-04-14 16:39:37 »
в нео-ядрах -- метод взаємного виключення (mutex); щоб не допустити одночасного використання нероздільних ресурсів різними фрагментами коду програми (критична секція), фрагмент що займає ресурс ставить програмний прапорець "зайнято" так само як і офтопік та інші оськи ;D чим більше таких "нероздільних ресурсів" (критичних секцій) тим менше паралельне виконання коду...

в DragonFly -- модель легких потоків-ниток ядра (LWKT) замість одного планувальника задач використовують по одному на кожний процесор, таким чином залишається всього _одна_ критична секція локальна по відношенню до процесора а не до всієї мультипроцесорної системи! Потік може вимагати перейти з одного проца на інший! Є деяка схожість з мікроядерною архітектурою.

Я щось не зрозумів як можна замінити Mutex, Semaphore, CriticalSection (засоби синхронізації потоків) на "модель легких потоків-ниток ядра" ?
« Змінено: 2005-04-14 19:41:18 від papa »
Я не чаклун - я тільки навчаюся

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Нова версія бабки - 1.2.0
« Відповідей #4 : 2005-04-15 01:17:04 »
На рахунок LWKT російською можна глянути тут:
http://unix.ginras.ru/bsd/doc_threads.html
http://www.partner.donetsk.ua/talk/article.php/fido7.ru.unix.bsd/195398.html
по Українськи треба буде щось накатати...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.