Автор Гілка: Вийшов перший реліз програвача XMMS2  (Прочитано 3284 раз)

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Вчора, після двох років розробки, вийшов перший "developer" реліз XMMS2.
Деталі на
http://wiki.xmms2.xmms.se/index.php/Main_Page
Реліз без графічного інтерфейсу, проте command-line клієнт працює чудово. Замість традиційного Make для конфігурації і інсталяції використовує Scons.
Цитата без перекладу:
Цитата
After over two years of development, the XMMS Team releases the first preview of the next generation XMMS. XMMS2 is a complete rewrite of the XMMS codebase and has been focusing on portability, code separation and stability. An advanced feature of XMMS2 is that the music player process runs separately from the user interface in a client/server model. This simplifies the process of creating alternate user interfaces and allow interface developers to concentrate on designing the interface for their special need and not having to care about the music playing part.

XMMS2 has now reached Developer Release 1! The target audience for this release is developers, the player is NOT yet ready for public consumption or for replacing XMMS1, RythmBox, AmaroK or MPD. This simply means that the codebase is very nice and developers are encouraged to help creating plugins and clients that will make XMMS2 the de facto standard for music playing, like XMMS1 has been for almost a decade. At this point there are no mature and stable GUI clients, but this preview is released in the hope that the development of interfaces will accelerate.

Враховуючи існування BMP можна сміливо сказати, що XMMS "rest in peace"
« Змінено: 2005-05-21 22:15:08 від Cthulhu »

dusoft

  • Гість
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #1 : 2005-05-22 01:01:46 »
Класно, будемо сподіватися що це дійсно стане заміною іксемемесу. або вже BMP.

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #2 : 2005-05-22 01:28:16 »
Гарна новина, аж порадувало. А то, після того, як вкінець задовбався з першим сабжем, перейшов на amaroK. Треба глянути.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #3 : 2005-05-23 10:59:39 »
До речі, а чим вам ХММС не догодив? Я не те щоб пальці гну, чи ще щось, я просто не розумію. Має все що потрібно щоб слухати музику, та ще клавішу "q", яка дозволяє формувати свій підсписок у поточному списку (від цієї можливості я досі натішитись не можу, як же її не вистачало у оффтопіковому вінампі...).

Єдине, в чому в мене є біда - чомусь дуже величезні літери у вікні опцій при ввімкненій українській локалі; шрифт 20-й приблизно :o Але я вже й забув, коли в опції лазив  ;)
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Анатолій Сахнік

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 58
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #4 : 2005-05-23 11:43:24 »
Єдине, в чому в мене є біда - чомусь дуже величезні літери у вікні опцій при ввімкненій українській локалі; шрифт 20-й приблизно :o Але я вже й забув, коли в опції лазив  ;)
Для повного щастя не вистачає налаштувати стиль GTK1, що можна дуже легко здійснити через GNOME Center. Можна самостійно створити .gtkrc
Життя — це диво!

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #5 : 2005-05-23 13:55:47 »
2miwa: Особисто я не можу сказати, що XMMS мені чимось так вже не догодив, я сам ним дуже довго користувався. Проте є кілька міркувань(приктичних і не дуже), чому XMMS вже віджив своє. По-перше, якість звуку - еквалайзер у нього працює... задовільно. Що таке чудовоий звук, я дізнався лише спробувавши еквалайзер від BMP. Далі, коли там останній реліз XMMS був? 1.2.10 тепер входить у всі більш-менш нові диструбутиви... І останнє - XMMS намертво прив'язаний до GTK1, і потрібна хірургічна операція, щоб їх розділити (прикладом такої операції якраз і є BMP). Ставити цілий тулкіт заради одної-двух програм віддає сибаритством:) А XMMS2 роблять по схемі схожій на XINE - якщо коротко, то "графічний інтерфейс - особиста справа кожного".
« Змінено: 2005-05-23 14:03:49 від Cthulhu »

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #6 : 2005-05-23 14:01:18 »
Найбільше, чого мені не вистачало в XMMS - це медіа бібліотеки, оскільки маю музики десь гігабайт на 20 і без такої фічі складно, а також цей програвач навідріз відмовляється читати теги пов'язані з номером доріжки. Не кажучи вже про проблеми з кирилізацією. А от з amaroK'ом в мене таких проблем не виявлялося, дотого ж дуже гарна музична бібліотека, закачка асоційованих з вибраним альбомом картинок, текстів і т.п. Але цей програвач зажирає досить багато ресурсів через рушій gstreamer, що він використовує.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #7 : 2005-05-24 10:22:58 »
Що таке чудовоий звук, я дізнався лише спробувавши еквалайзер від BMP.

Що таке /чудовий/ звук, можна дізнатися тільки _без_ еквалайзеру.  Що таке добрий -- ну ще з апаратним та ніяк не mp3...

[ SBLive->Фенікс-008Е->Електроніка 150АС-002 ]

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #8 : 2005-05-24 10:33:46 »
Для повного щастя не вистачає налаштувати стиль GTK1, що можна дуже легко здійснити через GNOME Center. Можна самостійно створити .gtkrc

Ну, для того щоб налаштувати xmms я Gnome ставити не буду - ліньки :). Я краще таки потягну вищезгаданий bmp. Або зачекаю на реліз xmms2.

Анатолій Сахнік, Cthulhu, MoD, спасибі за відповідь.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #9 : 2005-05-24 10:38:32 »
Ну, для того щоб налаштувати xmms я Gnome ставити не буду - ліньки :)

А в альті усе гаразд. :)  Попри те, що я xmms там й підтримую...

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #10 : 2005-05-24 17:08:25 »
не треба для цього ставити гном. достатньо у /etc/gtk/gtkrc.uk зменшити розмір шрифтів.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #11 : 2005-05-24 19:06:09 »
Цитата
Фенікс-008Е
Біда більшості радянських підсилювачів (принаймні тих транзисторних, котрі бачив і пробував) -- високі частоти з горем-бідою натягуються, а з середніми повна біда. Друм-н-бас (бу-е-е-е...) на тому ще так-сяк, а від класики насолоди ну просто нема. Чи ця модель є приємним винятком?

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Вийшов перший реліз програвача XMMS2
« Відповідей #12 : 2005-05-24 19:16:26 »
Біда більшості радянських підсилювачів (принаймні тих транзисторних, котрі бачив і пробував) -- високі частоти з горем-бідою натягуються, а з середніми повна біда. Друм-н-бас (бу-е-е-е...) на тому ще так-сяк, а від класики насолоди ну просто нема. Чи ця модель є приємним винятком?

А він не транзисторний, а на К157УД2 IIRC.  Вони, зарази, дуже тихі.

Плюс в мене скоріш для вирізання понівечених в mp3 високих чи у запису типа-низьких (задеруть 100--200Гц догори, бухає неприємно),  по настрою -- 32Гц підняти (Avril Lavigne, Sk8er Boi -- файний приклад, тільки повітря мерехтить :).  Середні -- на місті.