Автор Гілка: Підтримка lossless в Linux  (Прочитано 2339 раз)

Відсутній mandroid76

  • Новачок
  • *
  • дописів: 15
  • Карма: +0/-0
Наразі найпоширенішим форматом у світі є mp3. Це формат відноситься до lossy-форматів. Це доводить обмеження бітрейту у 320 kbps. На сьогоднішній стають більш популярними формати групи lossless: FLAC, WavPack, ALAC, Monkey`s Audio. Ці формати мають необмежений бітрейт. Музика в цих форматах найвищої якості. Підтримка цих форматів і буде тестуватися. Пацієнти:  QMMP, Exaile, DeadBeef.

QMMP
http://qmmp.ylsoftware.com/index_en.php
QMMP — це музичний плеєр на базі QT. Дуже швидка і функціональна програма.  Можна назвати заміною Winamp для Linux, про таке навіть світчить підтримка скінів Winamp 2.
В список програшу можна одадаватии як папки, так і цілі директорії — з tracks+cue немає проблем, хоча таке підтримують багато плеєрів.  Також заодвольнила підтримка не тільки cue, а ще ж формату Monkey`s Audio. Проблем з image+cue теж нема. Без проблем можна слухати також музику в WAV, WavPack, AIFF, Musepack. Нажаль не підтримує ALAC.

Exaile
http://www.exaile.org/
Музичний плеер побудований на базі GTK.
В першу чергу я став перивіряти в у нього підтримку cue. Не підтримує. Потім формати, серед підтримуваних FLAC, WAV, WavPack. По конфігуруванню всього цього налаштувань не знайшов. Зате добра підтримка великої кількості музики: завантаження обкладинок з Amazon, катоголізація і розподілення музики по тегам. Плеєр добре зроблений для підтримки великої колекції музики, але не у lossless.

DeadBeef
http://deadbeef.sourceforge.net/
Це доволі новий функціональний музичний плеєр, який вже називають заміною Foobar2000 для Linux. Одразу задовольнила підтримка всіх форматів: AIFF, WavPack, FLAC, APE, ALAC. Також при відкритті audio-cd у будь-якому форматі, програма сама считує cue-файл. Тицяти пальцем їй не треба. З усіх плеєрів в цьому порівнянні його можна назвати найкращим.

To be continue
« Змінено: 2010-07-12 11:27:31 від mandroid76 »

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Підтримка lossless в Linux
« Відповідей #1 : 2010-07-12 14:59:40 »
mandroid76, ви, випадково, linux з windows не переплутали. FLAC і, напевно, WavPack уже вбудовані у всі найпопулярніші дистрибутиви, так як вони являються відкритими кодеками. Тому описувати їх підтримку різноманітними плеєрами немає ніякого сенсу. Якщо, конкретно взятий плеєр, не зможе відтворювати lossless-файли, то це уже проблема цього плеєра, а не linux.
А оцінка Exaile в плані роботи з форматами lossless, взагалі, виглядає некоректною. По-перше, wav і сue - це не lossless формати. По-друге,  Exaile власних кодеків немає і використовує gstreamer, тобто те, що дозволяє відтворювати gstreamer, те і буде відтворювати Exaile. Це ж саме стосується і багатьох інших плеєрів, зокрема, Amarok.

Відсутній mandroid76

  • Новачок
  • *
  • дописів: 15
  • Карма: +0/-0
Re: Підтримка lossless в Linux
« Відповідей #2 : 2010-07-13 16:59:28 »
Про WAV. Будь який lossless-формат є стисненим wav і його підтримка бажана, хоча про мої нарікання про не підтримку цього формату я згоден.
Багато lossless-релізів музики\саундтреків розповсюджуються у форматі image+cue, а це значить весь диск є одним аудіо-файлом та cue, що слугує для такого файлу плейлістом для перемикання окремих треків без розподілу файлу.
WavPack я задіяв у порівнянні бо деякі програми що мені потрапляли під руки грали flac, але не wv , хоча були встановленні всі потрібні бібліотеки.
Про exaile з вами згоден, про gstreamer забув.

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Підтримка lossless в Linux
« Відповідей #3 : 2010-07-14 15:05:25 »
Цитата
Будь який lossless-формат є стисненим wav і його підтримка бажана
А хіба такої підтримки немає?
Цитата
Багато lossless-релізів музики\саундтреків розповсюджуються у форматі image+cue
Правильно. Розповсюджується, щоб потім швидко створити AudioCD, використовуючи cue. Тільки до плеєрів яке це має відношення? Не кожен плеєр повинен мати можливість писати AudioCD
Цитата
деякі програми що мені потрапляли під руки грали flac, але не wv , хоча були встановленні всі потрібні бібліотеки
Ніхто розробникам цих плеєрів не заважає використовувати вже готові бібліотеки для кодеків, типу gstreamer та xine, де все повинно чудово відтворюватись