Опитування

Лінукс в застої?

Так
5 (22.7%)
Ні
17 (77.3%)

Проголосувало: 21

Автор Гілка: Стагнація Linux  (Прочитано 26222 раз)

Відсутній saperA3814

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #45 : 2016-03-16 22:41:02 »
linux стає більше пропрієтарним, його зараз тільки і роблять що тащать пропрієтарщики які піаряться на ВПЗ, а луноходи ще піддакують, на роботі лінукс зависає, або буває що і не завантажується, шо там не пишіть про все працює, напишіть краще правду.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #46 : 2016-03-16 22:45:11 »
Можливо через цю помилку у мене, став, глючити інтернет після обновлення?
[smiley=suicide.gif] Воно, якось, зовсім ні до чого.

linux стає більше пропрієтарним, його зараз тільки і роблять що тащать пропрієтарщики які піаряться на ВПЗ, а луноходи ще піддакують, на роботі лінукс зависає, або буває що і не завантажується, шо там не пишіть про все працює, напишіть краще правду.

 [smiley=suicide.gif]   [smiley=suicide.gif]  [smiley=suicide.gif]
Ок. Пишу правду: у вас — криві руки, ви не вмієте адмініструвати Linux. Ну або мертве залізо. Бо у А2129 чогось все працює, що треба, нічого не висне.
« Змінено: 2016-03-16 22:46:51 від prapor »
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній saperA3814

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #47 : 2016-03-16 23:00:03 »
Ок. Пишу правду: у вас — криві руки, ви не вмієте адмініструвати Linux.
FreeBSD в мене як десктоп  ;D Програм там більше чим в лінуксі, якщо не рахувати пропрієтарних, це так, але навіть Kisslacer є для FreeBSD, якщо в мене і виникають проблеми, то вони вирішуються документацією, товариством чи знайомими людьми, без заміни ОС чи пошуку чогось що б робило, так що руки криві, варіант відпадає, при цьому комп використовую не як переглядач для вебу, а і arduino прикрутив

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #48 : 2016-03-17 12:25:22 »
Ну так до чого Linux, якщо у вас падає FreeBSD? :o

Програм там більше чим в лінуксі, якщо не рахувати пропрієтарних
;D ;D ;D ;D ;D ;D чим рахували?
« Змінено: 2016-03-17 12:26:59 від prapor »
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній saperA3814

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #49 : 2016-03-17 12:49:49 »
в портах 25793 програм, в томуж дебіані нарахували 19 тис з чимось, користувачі лінукс негодували, тим що пишуть 40 тис пакетів, то там на одну програму 3-4 пакети іде це пакет:документація, бібліотеки, бінарник ... от так і назбиралось 40 тис.

> , якщо у вас падає FreeBSD?

FreeBSD не падає, лінукс зависає і він падає, читати навчіться, на роботі використовується лінукс, який поводить себе не коректно, а не FreeBSD
« Змінено: 2016-03-17 12:51:43 від saperA3814 »

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #50 : 2016-03-17 21:54:37 »
в портах 25793 програм
Ну, якщо рахувати кожен модуль до Perl, Python egg, Ruby gem за програму — то так, там 25793 програми. Але якщо згадати що таке FreeBSD ports, і чому звідти все ставиться у /usr/local....
Ось йдемо у Arch User Repo та бачимо, що там 31640 пакетів, що не розбиваються на частини, як це роблять у основному дистрибутиві. То й де більше?

FreeBSD не падає, лінукс зависає і він падає, читати навчіться, на роботі використовується лінукс, який поводить себе не коректно, а не FreeBSD
Виконайте самі свою пораду, та навчиться читати. У вас падає Linux, бо у вас криві руки зробили з нього FreeBSD.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній OzySTS275M

  • Новачок
  • *
  • дописів: 27
  • Карма: +0/-0
  • Цікавлюсь гарними фільмами, музикою, книгами.
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #51 : 2016-03-18 00:29:15 »
@prapor - Та воно то, відношення, можливо і не має до цього. Але факт залишається фактом, я уже купу днів печатаю на цьому форумі "ХЕЛП! СОС! МЕЙ-ДЕЙ-МЕЙ-ДЕЙ! Здох інет після обновлення, поможіть" і ні кульбіса не допомагають  порадами :/ .

Я нічого не розумію . BSD (далі Берклі) і Linux (далі Лінукс), у чому вони так сильно відрізняються???

Берклі - воно із відкритими, всима вихідними фішками??? Чи ні? Воно централізоване , чи ні? ? ? Працює на менші кількості видів машин ні Лінукс ТАК???
Лінукс - то більш-менш, зрозуміло, то є КУПА МОТЛОХУ який мені, доречі дуже подобається, ХД , з усіх усюд, склеяних Кьорнелом, наскільки я це розумію. :) . ТАК??? І Лінукс може працювати, де завгодно і на чому завгодно, грубо кажучи.  


https://www.over-yonder.net/~fullermd/rants/bsd4linux/03 - Різниця між Лінукс і Берклі у плані розробки.
"Наша істинна національність - це людство"
- Ґерберт Уеллс

Поспілкуватися зі мною можливо на dreamwidth, у блозі мого друга (frostysh).

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #52 : 2016-03-18 00:57:10 »
Почнемо з того, що Linux — це ядро. Навколо якого зазвичай використовують оточення GNU. Тому прийнято писати GNU/Linux.
BSD (до речі, їх теж чимало) — де-що старіша система, у базову частину входить де-що більше, ніж у ядро Linux, але все одно, все те що ви кажете «мотлох який мені не треба» — там те самісіньке. Тобто, на рівні користувача ви побачите єдину відмінність між BSD та Linux: BSD має гіршу підтримку заліза. Хоча, де-які речі там реалізовані трохи краще. Але ви того не побачите доки не почнете налаштовувати якийсь маршрутизатор на десятки гігабіт з використанням PPTP.
Що стосується вашого питання про «здох інтернет» — вибачайте, але поради вам ніхто не дасть. Просто то є така проблема, що її можна розв'язати лише маючи добрячу статистику по «що змінилось з тих часів» ну й таке інше. Або ви маєте самотужки зібрати чималу статистику, журнали, тощо, і тоді може хтось помітить те, що не помітили ви.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній saperA3814

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #53 : 2016-03-18 00:59:18 »
> У вас падає Linux, бо у вас криві руки зробили з нього FreeBSD.
не пишіть всякої фігні, лінукс я там не адмініструю, чую жалоби від людей які говорять, робив і зависло, випадки такі бувають, або буває не завантажується, виручає перегрузка. А людина за віндовсом просто працює, недогрузи чи зависони, вона про це і незнає шо це.
 Про рік лінукса на десктопі я вже з часів вісти чую, а "віз і нині там".

> Ну, якщо рахувати кожен модуль до Perl
так не рахувати так модуль перл для генерації документа з таблицями і бібліотека + бінарник + документація, вже три пакета, в портах це як один пакет. Установка іде хоч в /usr/local, але там мало що міняється, не так як в лінуксах, то в папці ../bin/libreoffice/, то в другому дистрибутиві буде в папці bin бінарник libreoffice. І все може мінятись, спілкувався програмістом який пише під лінукс, не одного його це бісить, ці вічні зміни.

 
Цитата
>  у чому вони так сильно відрізняються???
linux це ядро, а не ОС, все що роблять на основі ядра, називається насправді, дистрибутив, хто як хоче так і збирає. Саме тому дистрибутивів повно, а толку мало.
 FreeBSD - більш менш система яка конкурентна з лінукс, зараз в сервісі, один комп переведений на нього
 NetBSD - працює на всьому, бо девіз "Це працює з NetBSD" навіть на AVR32, всім відомо що навіть NASA використовували її в спутниках своїх.
 OpenBSD - девіз про безпеку і Тео, який вічно критикує все. Дуже чутливі до свободи і ліцензії
Основні переваги BSD які я бачу ( наприклад я на FreeBSD з 8.1 ):
1. Одна ОС, де кожен її знає, як були якісь косяки і хтось вирішив, то це допоможе тобі, наприклад коли в мене були проблеми то комуніті мене не посилало чи описувало на криві руки, а разом шукали вирішення проблеми.
2. Документація, деякі статті навіть 2006 року працюють і в наш час, я був шокований, в лінуксі, рік два і все, написав статейку про установку арча з інсталятором і бац через місяць його випиляли, де потім читаєш коментарі шо нічого не виходить і потім відповідь "вже не актуально".
3. Свої плюси, наприклад читав про портування NetBSD на ARM платформу і багато чого зрозумів про вбудовані системи і системне програмування не лише ARM.

Відсутній saperA3814

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #54 : 2016-03-18 01:07:55 »
Цитата
BSD має гіршу підтримку заліза.
лінукс ядро без блобів яке випускає Фонд СПО має ще гірші можливості, все що працює то завдяки блобам на яке немає коду https://libreplanet.org/wiki/LinuxLibre:Devices_that_require_non-free_firmwareМожливості таких вільних систем можна сспробувати Вільні дистрибутиви GNU/Linux

Цитата
вибачайте, але поради вам ніхто не дасть.
як ні ? А як же відкритий код і легко виправляти баги і помилки, присилати патч ?
« Змінено: 2016-03-18 01:10:59 від saperA3814 »

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #55 : 2016-03-18 01:28:35 »
лінукс ядро без блобів яке випускає Фонд СПО має ще гірші можливості, все що працює то завдяки блобам на яке немає коду
Ага. Ще збрешіть що у FreeBSD ними не користуються.
Далі, дивимось те, що хвилює користувачів — підтримку відеопристроїв. https://wiki.freebsd.org/Graphics
Ой... що це... у FreeBSD використовують драйвери що портують з Linux. Як це ж так, воно ж краще підтримує залізо, ніж linux....
Ось, просто зараз:
% uname -a
FreeBSD w04 9.2-RELEASE-p3 FreeBSD 9.2-RELEASE-p3 #0: Sat Jan 11 03:25:02 UTC 2014     root@amd64-builder.daemonology.net:/usr/obj/usr/src/sys/GENERIC  amd64
% cat /usr/src/sys/modules/iwnfw/iwn6000g2b/Makefile
# $FreeBSD: stable/9/sys/modules/iwnfw/iwn6000g2b/Makefile 220893 2011-04-20 17:34:09Z bschmidt $

KMOD=   iwn6000g2bfw
IMG=    iwlwifi-6000g2b-17.168.5.2

.include <bsd.kmod.mk>
Так, для прикладу.
Щоб ви знали, у BSD та GNU трохи різні розуміння «вільного програмного забезпечення». Згідно позиції FSF FreeBSD не є цілком вільною ОС, бо нема можливості вимкнути підтримку стороннього не-GPL коду. З точки зору BSDшників — Linux та GNU не є вільними, бо забороняють свій код використовувати у пропрієтарному ПЗ.

як ні ? А як же відкритий код і легко виправляти баги і помилки, присилати патч ?
Ось коли почнете нерозірвані боєприпаси силою думки знищувати, та міни шостим чуттям знаходити, без щупів та металошукачів наосліп — тоді я посиплю голову попелом, й скажу що у Linux усе погано. А доти — не робіть з себе дурня. Ніхто ніколи не зможе виправити помилку, коли не має достатньо діагностичної інформації.
« Змінено: 2016-03-18 01:32:18 від prapor »
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній saperA3814

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #56 : 2016-03-18 18:35:26 »
Цитата
Ага. Ще збрешіть що у FreeBSD ними не користуються.
я користуюсь, але не пишу про вільний код в лінуксі, та відритий код де можна робити шо хочеш, а коли просиш показати код в ядрі лінукс на блоб, то чути "Яка різниця, все працює", про код зразу забувають  ;D
Лінуксоїди часто шукають винних, але не ядро
Цитата
у FreeBSD використовують драйвери що портують з Linux.
портували ZFS з Solaris, NetBSD - tmpfs ... А лінукс це така свобода що забороняється  портувати :)
портують це означає дивляться як влаштовано і роблять код, з всіх ОС лінукс блище до  UNIX, от і все.
Цитата
не робіть з себе дурня.
точно з себе ?
Я лиш бачу і чую вмовляння поставити лінукс, бо відкритий код, легко правити баги та відправляти патч і все працює.Моїм знайомим консоль не потрібна, вони в цьому не спеціалісти. лінукс своїм фанатизмом лиш більше відлякав користувачів


Koljan

  • Гість
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #57 : 2016-03-18 19:00:29 »
Програм там більше чим в лінуксі, якщо не рахувати пропрієтарних,

Якось читав, що FreeBSD зроблено так, що там за малої кількости проґрам розробники просто зробили так, що добре працюють проґрами від Linux, отже якщо додати проґрами для Linux до трьох проґрам написаних власне для BSD то напевне так і є  :)

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #58 : 2016-03-18 21:12:17 »
Ні, ну я знав що сапери — то доволі специфічні люди, але щоб таку дурню нести....

Пане saperA3814, ви або зовсім товстий троль, або вас добряче накрило вибухом чогось потужного. Що за дурню ви тут несете?
Чи, як то кажуть, чув дзвін та не знаю де він?

Цитата
я користуюсь, але не пишу про вільний код в лінуксі, та відритий код де можна робити шо хочеш, а коли просиш показати код в ядрі лінукс на блоб, то чути "Яка різниця, все працює", про код зразу забувають  Регіт
Сміх без причини... самі далі знаєте. Частина того firmware, що справді входить у ядро, має таки код, який можна почитати. Усе інше — не входить у ядро, ядро лише надає можливість користувачу використати драйвер, що його надав виробник обладнання. Власне, так само робить будь-яка сучасна ОС. І от якщо користувачу релігія не дозволяє використовувати драйвер, який має якусь частину що не є цілком відкритою, він не встановлює цей драйвер, і не користується нею. Так само й можна зробити й у FreeBSD. От тільки Linux попереджає користувача — хто зна що у нього там з релігійними переконаннями, а от FreeBSD — ні.

Цитата
портували ZFS з Solaris, NetBSD - tmpfs ... А лінукс це така свобода що забороняється  портувати
tmpfs у Linux є дуже давно. ZFS не можна встромляти у основну гілку ядра через його ліцензію CDDL, несумісну з GPLv2. Що, власне, не заважало використовувати його через FUSE, хоча це й повільніше. Зараз взагалі зробили його через DKMS, як це роблять з іншими ліцензійно-несумісними модулями. Але якщо ще згадати той факт, що ZFS малосумісний з Linux VFS саме з архітектурних причин, то не дивно що воно якось не дуже популярне серед компаній Linux-розробників. Бо пересічному користувачу та ZFS нафіг не потрібна.

Цитата
портують це означає дивляться як влаштовано і роблять код
Як би вам це пояснити... розміновують, це коли ріжуть червоний дріт. Оце те, що ви видали про портування, якщо перекласти на роботу сапера.

Цитата
з всіх ОС лінукс блище до  UNIX, от і все.
ROFL. You made my year!!!!!! BSDшник каже що Linux ближчий до UNIX ніж його улюблена фряха. АААААААА!!!!! Облийте мене водою, я певно сплю!!!!!

Цитата
точно з себе ?
З нас двох, дурниці мелете лише ви.

Цитата
лінукс своїм фанатизмом лиш більше відлякав користувачів
Якщо таких як ви — то й слава Патріку. Але ви ще скажіть, що не користуєтесь Android`ом чи що то не Linux.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #59 : 2016-03-18 21:21:16 »
Скільки часу ти це писав? Годину? Скинь саперу реквізити в приват, з нього $30 за консультацію.