Опитування

Чи ви користуєтеся файловою системою ext4?

Так, на всіх розділах
17 (38.6%)
Лише для розділів, де некритичні дані
9 (20.5%)
Ні, не використовую
18 (40.9%)

Проголосувало: 43

Автор Гілка: Ext4 і надійність даних  (Прочитано 5352 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Навіяно статею на Фороніксі, де вони скаржаться, що чудова файлова система ext4 «з’їла» їм цілу директорію з важливими даними внаслідок зависання системи. Вони там драйвер для відеокарт тестували.

Уся історія тут: http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Nzk0OA

Відповідно, виникає питання: чи ви особисто довіряєте цій файловій системі свої дані? якщо так, то які? як часто робите бекапи? чи мали проблеми з ext4?
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #1 : 2010-02-01 23:59:37 »
З жовтня минулого року використовую на всіх розділах. Жодних нарікань, все чудово працює і до речі швидше ніж ext3, Використовую OpenSuse 11.2, Бекапи роблю перед встановленням нової версії улюбленої сусі та мало не кожен тиждень з важливими документами, але не тому що не довіряю операційній системі чи файловій системі, а тому що це нормально - робити бекапи. Вочевидь хлопці з форонікса про це не знали :)
« Змінено: 2010-02-02 00:00:03 від Code_Warrior »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #2 : 2010-02-02 00:11:52 »
Відповідно, виникає питання: чи ви особисто довіряєте цій файловій системі свої дані?
Ні
чи мали проблеми з ext4?
Так
[Fedora Linux]

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #3 : 2010-02-02 00:31:32 »
З жовтня минулого року використовую на всіх розділах. Жодних нарікань, все чудово працює і до речі швидше ніж ext3, Використовую OpenSuse 11.2, Бекапи роблю перед встановленням нової версії улюбленої сусі та мало не кожен тиждень з важливими документами, але не тому що не довіряю операційній системі чи файловій системі, а тому що це нормально - робити бекапи. Вочевидь хлопці з форонікса про це не знали :)
ну, я не думаю, що вони тупі. вони регулярно займаються тестуванням драйверів, заліза, ядер і файлових систем. ось, наприклад, їхній звіт про швидкодію ext4: http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ext4_benchmarks&num=1

вони пишуть, що такий глюк з даними був лише один раз за увесь час, і це була смерть диску (від якої, звісно, ніхто не застрахований). бекапи все одно не врятують, хіба що їх робити щопівгодини. а так якщо бекап робиться раз на день, то як мінімум праця за день пропадає.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #4 : 2010-02-02 00:42:26 »
Цитата
ну, я не думаю, що вони тупі.
Звісно, я не мав цього на увазі.
Цитата
бекапи все одно не врятують
Я взяв собі за звичку їх робити, думаю це не так вже й погано  :)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #5 : 2010-02-02 06:48:06 »
Стоїть ext4 (точніше навіть ext4dev) на трьох серверах відеоспостережння, що пишують і стирають дані в режимі 24х7 з середнім потоком ~15МБ/с вже десь протягом 3-х місяців, SLES11.
Ну і вдома ext4 на двох розділах на ноуті і всі розділи на домашньому сервері, обидва Mandriva 2010.
Поки (тьфу-тьфу) жодних проблем не було...

А резевне копіювання — обовʼязкова рутина при будь-якій файловій системі...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #6 : 2010-02-02 09:09:13 »
Ext4 стоїть на кореневому розділі з осені. На /home - ext3. Жодних проблем зExt4 поки не помітив.
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній arabiss

  • Новачок
  • *
  • дописів: 29
  • Карма: +0/-0
  • Ubuntu 12.04
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #7 : 2010-02-02 16:04:14 »
Не знаю, як щодо надійності, але в мене чомусь ОС з кореневим каталогом у Ext4 не ставилася ((

r00t x

  • Гість
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #8 : 2010-02-02 21:34:43 »
Була в мене колись ext3 - одного спокійного вечора, після раптового вимикання електрики абсолютно все в / перетворилось в 40 000 чи 4 000 файлів\директорій з карячкуватими іменами (зараз непамятаю приблизні назви). Після того тільки xfs.
---
raiserfs не користуюсь тому що в ман по монтуванню raiserfs вказано менше опцій, ніж для xfs, але хоцца і raiserfs спробувати.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #9 : 2010-02-03 11:04:24 »
На моїй пам’яті в мене тільки NTFS з’їдала дані. Після цього зарікся її використовувати.

Відсутній EarlGray

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #10 : 2010-02-08 14:42:38 »
Використовую ext4, ніяк не зберуся і /home перевести на неї з ext3.
Такі жахи, які описав r00t x, моєму ноутбуку, сподіваюсь, не загрожують)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #11 : 2010-02-19 20:05:55 »
Тести швидкодії ext3, ext4, btrfs на нетбуці з Убунту:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Nzk0OA

Там у двох тестах різниці в швидкодії нема: запис великої кількості даних в SQLite та розпакування сирців ядра лінукса. Натомість для ґентушників позитивно: компіляція триває майже удвічі швидше.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

roman-pikalyuk

  • Гість
Re: Ext4 і надійність даних
« Відповідей #12 : 2010-03-01 19:50:27 »
Не користуюсь ext4, бо reiserfs мене поки-що повністю влаштовує.