Автор Гілка: Дистрибутивознавство  (Прочитано 3123 раз)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Напевно, багато з вас перепробувало різні дистрибутиви і залишилось на якомусь конкретному. Чому на ньому? Які критерії для вас стали вирішальними? Які ви вбачаєте недоліки в тих чи інших дистрибутивах, які вам попадались під руки? Що не влаштовує у власному, але є в інших? Та багато іншого, що має стосунок до дистрибутивознавтсва. Тільки без фанатизму!

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Дистрибутивознавство
« Відповідей #1 : 2010-05-25 01:27:04 »
"Дистрибутивознавство" - ніби предмет такий шкільний.  :)
Мій вибір формувався ще коли я не мав нормальних інтернетів. Мені в руки потрапив тоді ще тестовий і свіжий Debian Lenny x 5 DVD, що містили весь необхідний софт і дозволяли нічого не качати - для мене це було критично. Одна добра душа періодично постачала оновлення і давала консультації.
Перед цим я юзав Mandriva 2007 та Slackware based MOPS Linux 6.
Тепер, при спробі користуватися чимось іншим, я почуваюся якось як не вдома.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Дистрибутивознавство
« Відповідей #2 : 2010-05-25 10:34:16 »
Щоб не розпалювати нездорових дискусій, я просто розповім, чому користуюся тим, чим користуюся, і не буду розповідати, чому не користуюся тим, чим не користуюся.

Mandriva для мене завжди була системою, яку просто налаштувати за допомогою програм з графічним інтерфейсом, легко доповнити у потрібному напрямку, з вадами, які я розумію і можу виправити без довгого шаманства у консолі, з розумною консервативною політикою щодо основних компонентів графічного середовища (ви не знайдете у дистрибутиві останньої версії X.Org.

Недоліки: низька стабільність одразу після випуску, повільна реакція на звіти про вади, постійний важкий фінансовий стан компанії-виробника дистрибутива.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Re: Дистрибутивознавство
« Відповідей #3 : 2010-05-25 11:16:58 »
Свого часу звик до slackware через його стабільність та простоту. Але, з часом, облінився та почав шукати дистрибутив зі схожими пріоритетами, але з меньшою потребою допилювати щось вручну. Таким виявився ArchLinux.
Але, моє ставлення до дистрибутивів дещо змінилось: тепер я не бачу між ними великої різниці та намагаюсь працювати з тими, що вже встановлені та працюють. Хоча, якщо виникне потреба встановити новий дистрибутив, то це, все ж таки, буде ArchLinux.
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Дистрибутивознавство
« Відповідей #4 : 2010-05-25 11:57:25 »
Gentoo - чи не єдиний дистрибутив Лінукса, який дозволяє збирати світ.
Оновлення та виправлення проблем проводяться без використання бубна. Не потребує снайперських навичок з ціляння мишкою в кнопку або пункт меню. Завжди виправдовує купівлю додаткової пам'яті та потужнішого процесора (прогресивний дистрибутив), хоча в проміжках між перезбіркою світу ними майже не користується ;)
Найголовніша перевага - прапорці USE - вони дозволяють збирати пкети в довільній можливій конфігурації. Перед жентушником не стоїть питання "як відключити PulseAudio" - він його може просто не збирати (у всіх програмах його підтримка буде відключена повністю, а деякі занадто нахабні компоненти ГНОМа збиралка компілити взагалі відмовиться).

ScientificLinux - нормальний дистрибутив для компа на роботі: багато не хоче, працює без глюків, ставиться без бубна.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Дистрибутивознавство
« Відповідей #5 : 2010-05-25 16:13:42 »
Залишок гілки відрізано, тепер він тут.