Автор Гілка: Хто з чого починав?...  (Прочитано 32320 раз)

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Цікаво стало: а в кого який комп"ютер був "першим"? Тобто, з чого ви розпочинали свою роботу, навчання й таке інше? Вкажіть також (хто пам"ята), які програми там стояли. Треба б нам знайомитись трохи...

У мене першим компутором був макрокалькулятор МК-52, програми з "Науки й життя" часів застою й перебудови. Переписував дещо з Б3-34. :) Потім довго сидів на 286/386 з ДОСом.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #1 : 2004-06-17 18:07:26 »
Викладав інформатику для школярів коли була ця хвиля інформатизації. Вів гурток в школі по програмуванню на МК54 і МК61 -- я в той час працював на Кристалі, який їх випускав.

Але це не були моїми першими комп'ютерами. В студентські роки підпрацьовува по ночам оператором на Мінск22 і М4030 -- але робота була в основному: поставити колоду перфокарт, витягнути роздруковку.

На Кристалі почав працювати з машинами на основі INTEL808?, вже зараз не пам'ятаю як вони звались. Але першою моєю мовою був Бейсік, потім Паскаль (ТурбоПаскаль). Наступною машиною було -- перший IBMPC?сумісний Мінського заводу (забув як це звалось, здається М1840 чи щось таке). Потім -- пішло. Вже все не згадати.

Перший Юнікс зустрів в 92 році, це був, здається ?Xenix (кхм -- Майкрософт).

Ще -- під час роботи на Кристалі "за спирт" замовляли собі плати для всяких Мікрош  і намагалися їх паяти. В кого виходило, в кого не дуже. Теж на основі 8080. Працював у відділі, який розробляв і38х серію процесорів.
« Змінено: 2004-06-17 18:11:16 від dmytro »

dusoft

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #2 : 2004-06-18 02:30:52 »
А в мене спочатку був спектрум.. спочатку 48К потім 128... потім профік, потім пісі.. ех...

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #3 : 2004-06-18 08:01:26 »
О.... А хто знає Yamaha MSX2? Гарна була машина...

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #4 : 2004-06-18 11:01:54 »
МК-61 -> Радіо 86РК (з дисководом і друкаркою !!!) -> Спектрум -> DX2/66 -> K6-2/333. На оцьому і дотепер живу (це вдома, на роботі трохи більше).
Щодо калькулятора, то таке саме, як і в Ярослава. На Радіо особисто для мене найцікавіше. З дисководом мав Бейсік, Паскаль, Сі (дуже врізано), Фортран. На Фортрані навіть зробив розрахункову, але викладач не повірив, бо роздруковано було на звичайних аркушах А4. Бейсіка на еркашці вистачало для будь-якої курсової чи розрахункової роботи, але помітно було недоставання швидкості. До речі, реалізація цього комп'ютера була дуже вдалою (Ужгородський завод), він жодного разу не завис, навіть при допаяній пам'яті, контролері дисководу і під'єднаній друкарці. Єдине, що не встиг зробити - це плоттер. Був у мене польський А4, але то вже стало не актуально. Зі Спектрумом досвід вийшов не дуже вдалим. Я його розширював і розширював, поки не вгробив. Від РК користі було багато більше.
З мовами скромніше. Бейсік, тепер Паскаль, тут і знаходжуся. Ну колись трохи в Асемблері колупався, але тепер це вже забута тема.

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #5 : 2004-06-18 20:44:36 »
Ого, то тут одні какери :D
Мені навіть соромно казати, що вершина мого програмування - 10-15 рядків у Бейсіку, виконання яких намалювало параболу ::)
З заліза пам'ятаю Поіск 1, Поіск 2, ZXspectrum, Львів 1010 (?), ІВМ-сумісний якийсь-там :). З ностальгією згадуються завантаження програм і цяцьок з аудіокасет та 5" дискети :-*
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #6 : 2004-06-19 03:04:32 »
... 5" дискети :-*

А 8 дюймові дискети -- односторонні чи двусторонні.

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #7 : 2004-06-19 19:14:34 »
А 8 дюймові дискети -- односторонні чи двусторонні.
Ні, цього чуда я не бачив :P
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

dusoft

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #8 : 2004-06-19 20:58:02 »
Так, я теж тільки п'ятидюймовими користувався.... восьми це взагалі якісь велетні.... :)

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #9 : 2004-06-20 02:33:17 »
Були в таких же пластикових чорних конвертах, як і п'яти дюймові. На вигляд один до одного (якщо, звичайно, дивитись на них з трохи більшої відастані, ніж на 5'').

Двосторонні дискети це і означали -- "двосторонні". Щоб читати іншу сторону треба витягнути дискету, перевернути і вставити іншим боком.

Одно сторонні і двохсторонні відрізнялися кількістю дірок для синхронізації (маленька дірочка, збоку від великої). Так от, у 8дюймових, ця дірочка знаходилась трохи асиметрично. А весь фокус був у тому, що магнітний шар був нанесений з обох боків дискети. Тому зразу знайшлись умільці, які проколупували другу дірку симетрично до першої і мали вдвічі більший об'єм.

Відсутній SGh

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 258
  • Карма: +0/-0
  • Heavy Metal, Rock & Punk!!!
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #10 : 2004-06-23 17:17:37 »
А у мене спочатку був (доречі він у мене і зараз стоїть, а от працює чи ні не знаю, давно не вмикав, а викинути шкода...) Спектрум 48к з двома 5" дисководами (360k та 720к) іграшки з касет на флопаки переганяв (кнопка "Мейджик" ;) ), на бейсику писав різну лабуду, та навіть на саморобному напів-асемблері намагався звук оцифровувати... А потім деякий час у батька на роботі сидів за і386 та програмував на Паскалі (інколи навіть до 12 ночі) А тепер у мене АМД-К7 800МГц розігнаний...

Щодо 8" дискет то такі нам тільки в технікумі показували, як музейну річ :)
« Змінено: 2004-06-23 17:21:45 від SGh »

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #11 : 2004-06-24 06:15:26 »
Який рік не пам'ятаю, десь ще до першого класу, сидів вжея за надзвичайно потужною, на ті часи, машиною 386DX із страшною кількістю постійної пам'яті в 60 MB. Звісно тоді я тільки грався, але вже тоді полюбився мені Norton Commander і я зразу зненавидів "Лексикон". Поки я підріс вже вийшов і 6-й офіс під віндовс 3.11. Першу програму написав в 9 класі - то були три-чотири рядки на M$ Квік Васіку і неймовірна кількість радості!!! Перший Лінюх поставив лиш наприкінці першого курсу в університеті - Red Hat 8. Вже й не пам'ятаю що там було, хоча й було то рік назад. Зараз мучаю Mandrake 10 і Віндовс ХРю
« Змінено: 2004-06-24 06:17:19 від Satan »
Ubuntu 8.04

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #12 : 2004-06-24 06:20:38 »
Недавно одногрупник приносив компакт-диск розміром з платівку, двохсторонній.... людину вбити можна...
Ubuntu 8.04

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #13 : 2004-06-24 13:53:11 »
Недавно одногрупник приносив компакт-диск розміром з платівку, двохсторонній.... людину вбити можна...
Можливо це був не КД, LD -- тобто лазер-диск. КД, він тому і КД, що компактний :)

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #14 : 2004-06-26 09:35:02 »
Недавно одногрупник приносив компакт-диск розміром з платівку, двохсторонній.... людину вбити можна...
Ну, коли вже піс***ми мірятись, то... нам на першому курсі інформатик показував жорский диск -- дві металеві пластини, кожна розміром з платівку. Мабуть, якраз на весь корпус сучасного ПК :)
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал