Автор Гілка: Хто з чого починав?...  (Прочитано 32318 раз)

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #30 : 2004-07-22 10:51:40 »
То ви зараз на i8086?
Нi - я б не витримав цього так довго ;-). Менi нарештi пощастило та я дicтав дещо краще - Duron 1200/Via 333.
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds

Відсутній Sandro

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #31 : 2004-09-02 09:10:12 »
  Ну взагалі ще у школі починав ще з БК-0010, він був без гвинта та дисководів, і завантажувався лише через вчительський компьютер.
  Потім у інституті працював на 8086, а коли вперше сів за Пентіум-100 це було що нереальне - він так швидко працював.
  Але десь 5 років тому купив собі Пентіум-200 ММХ це вже була досить непогана машина на той час. На ньому я навчився працювати з компьютером (в першу чергу - з Віндовс).
   Зараз у мене АМД-1400, 256 Мб, 40 Гб, відео GeForce 5200. І я вже деякий час намагаюся вивчити Лінукс.

Відсутній jin

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #32 : 2004-09-29 14:33:06 »
Починав я з ZXSpectrum та Бейсика. Клавсна машина, єдине що неподпбплося -- зберігання файлів на касетному магнітофоні. перемальовував заставки до ігор і вважав себе крутим програмістом (графічний редактор саморобний, як на село де я жив -- дуже непогано :)). Далі 486SX25 (Квазар-Мікровської збірки, без навіть радіатора на процесорі, 160Мб вінчестер, Він95 і 4/8 Мб оперативки). Потім серйозна машинка Celeron 800/i810, на якій спробував перший Лінакс - RedHat 7.1 (через тиждень вже стояв RedHat 7.2). Коли це було - не пам'ятаю. Біля року тому машинку віддав братові, а у самого зараз майже монстр - Athlon 1833MHz/166MHz FSB на nVidia-чипсеті.

Відсутній Fotokor

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 90
  • Карма: +0/-0
  • Он воно як....
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #33 : 2004-09-30 18:04:25 »
1988:перший приїзд до Канади (з Харкова)100$ Commodore64
(телевiзор-монiтор)....1996: 486dx2 50Mhz 200mb hdd internet вдома!...2004: Barton2500@3200 1Gig RAM 80Gig hdd GF4Ti4200-video Win2k + SuSe 9.1pro (майже всі моделі in-between зрозуміло окрім 386 - пронесло)......
« Змінено: 2004-09-30 18:19:12 від Fotokor »
Work Less - Live Longer

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #34 : 2004-10-09 14:38:48 »
Перечитав всю гілку - та тут історію розвитку обчислювальної техніки писати можна!  ;)
Тож додам і свої 5 копійок.

Починав із "Радіо-86РК" у гуртку техтворчості при "будинку піонерів". Потім у школі був клас "Электроника МС 0511 - УКНЦ". Про це чудо вітчизняної інженерної думки гріх не сказати кілька слів, тим більше тут про них ще не згадували.
Це чудо (це 90-93 роки) мало мережу (до 99 машин), дисководи 5" (до 4-х) на вчительській машині, на ній же працювала ОС ФОДОС (вітчизняний аналог RT-11).  По мережі завантажувався Бейсік або спеціальна версія ОС, яка працювала з віртуального диска в пам'яті.  Крім Бейсіка був АСМ, Паскаль, Сі(Вчили, правда, тільки Бейсік), текстовий та графічний редактори, і (ну як же без цього) купа іграшок. Були і дискетки із RT-11 з різними "моніторами" (зараз би сказали - ядрами, хоч воно трохи і не те...)
Трохи зупинюся на "внутренностях" цих машин. Зібрані на базі проца К1801ВМ1 (як і ДВК) (пізніше були моделі і на ВМ2 та ВМ3) - 16 біт, мали ДВА ідентичні процесори - 1 - центральний, 2- периферійний, який можна було задіяти для виконання своїх задач, мали 196(якщо не помиляюся) К пам'яті (пам'ять ЦП + пам'ять ПП(32К) + відеопам'ять), дозволяли працювати з графікою 640х480!

Далі були Ямахи (MSX-1 та MSX-2) в інституті і смілянський Орізон-Мікро з ковоксом :) (а пізніше, "Москва-128" (Спектрум з муз.сопроцесором і 128К)) у гуртожитку .

Ну, потім пішли Пошуки (справді, 20Мб НЖМД було так багато, а 70 - то взагалі не знали чим забити  ;D), Quest (i386), ...

Зараз ось, в основному, АМД, іноді Інтел...
« Змінено: 2004-10-09 14:53:05 від RomadinR »

Praporshic

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #35 : 2004-10-09 23:19:10 »
Починалося в мене все з ZX спектрума та магнітофона для завантаження(оно він на полиці з логотипом Intel Inside Pentium 4 ;D)  потім - лише калькулятори, зараз -АМД (молодший Бартон+512+нФорс2 Ультра+40Га+ГеФорса 5200 (64/64 - навіщо мені більше) ) все що було в школі й таке інше я не враховую -туту було все що могло бути (навіть iMac тільки Санівського заліза не зустрічав)

Відсутній Maxym

  • Новачок
  • *
  • дописів: 16
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #36 : 2004-10-16 11:29:01 »
А мій перший прото-вірус був написаний на МК61 у 1988 р!
« Змінено: 2004-10-16 11:30:54 від Maxym »
To beer or not to be?&&

Praporshic

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #37 : 2004-10-17 01:48:03 »
Cedega це емулятор віндів з підвищенною підтримкою DirectX виробноцтва Transgamig, процює досить непогано але не досконоало, до тогож безкоштовна тільки CVS за все інше треба платити.

Паша

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #38 : 2005-04-11 13:04:52 »
У мене теж був ZXSpectrum 48k, а в якості монітора була стара, перепаяна "Весна 308".

Відсутній Igorok

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #39 : 2005-05-07 19:20:53 »
Першим моїм комп'ютером був "ПОИСК". Складався він з одної клавіатури, монітором в мене був телевізор(в телевізор вставлялась спеціальна графічна плата, щоб екран був кольоровий). Щоб завантажити бейсік треба було вставити спеціальну касету в магнітофон і воно пищало пару минут.
Потім в мене появився "РОБИК". Він не на багато відрізнявся від поіска, але вже був прогрес, в його пам'ять був вшитий бейсік на якому я навчився аби як програмувати. Це була моя перша мова програмування з якою я зустрівся.
Потім в мене з'явився перший PC(я стрибав від радості). Процесор був 133-й, пом'яті було 16 mb, вінчестер на 4 gb, відеоадаптер в мене був встроєнний в материнську плату і вміщав 2 mb.
Програмами я користувався такими, що аж зараз смішно.
Стояв Windows 98, CDex - програмка для перегонки Audio CD в mp3, wav..... Більше я не пам'ятаю програм.
Ось така моя історія.
Igorok

Відсутній gagarin

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 88
  • Карма: +0/-0
  • KILL BILL!! :)
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #40 : 2005-05-11 15:42:12 »
Моїм першим компом також був ZX-Spectrum 48k
Потім - pentium 90Mhz + 40Mb ram + 600Mb HDD
Зараз Athlon 550 + 256Mb ram + 40Gb HDD а також Athlon 1800 + 256Mb ram + 80Gb HDD на двох із братом
пеньочок вже став 120-м та працює у мене сервером під управлінням РХ 7.3
Ото воно так! (c)

Відсутній root_x

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 225
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #41 : 2005-08-19 15:36:37 »
... а я починаю з книг, без компутера

Відсутній Sergiy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • Programmer
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #42 : 2005-08-20 13:20:44 »
Пригадую свою дитячу iграшку МК-52/61. Ото була забавка ::)
ПiзнIше батько купив iграшку собi, називалась вона "Вектор". Це був 8086 з 64К оперативкi, пiдключався до телевiзора та звичайного магнiтофону. Були касети з iграшками та BASIC-ом. Доречi BASIC був заодно не поганою командною оболонкою. Цiкавим було те, що материнська плата була в одному корпусi з клавiатурою.
Через кiлька рокiв в старших класах булы "Поиск-2" , на яких я намагався використати все, на що здатен GWBASIC. Останне що  пригадую це власний простенький графiчний редактор, написаний на BASIC.
Вже перебуваючi в iнститутi мав справу з 80486 i Windows95. Потiм все перевели на BSD ще й включили це до навчальноi програми. Я unix бачив вперше тому виконання навчального плану успiшно проваалив 8-) . Проте вдома довелось поставити RedHat6.2(вдалось добути тiльки цей дистрибутив), самим цiнным там виявилось gcc.
Так я перейшов на Linux i згодом крiм збiрного компiлятора вiдкрив багато iнших можливостей  :P
розважайся і ні в чому собі не відмовляй

Відсутній notdead

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #43 : 2005-08-24 21:30:45 »
I386DX 40Mhz 124M вінчестер 4М RAM, Fdd 3.5" та 5.25"
Біос доісторичний American megatrends, тому можна було завантажуватись лише з вінчестера або дисковода 5"...

Стояло там ДОС з Нортоном, потім вінда 3.11 з Вордом 6.0
Програмував на Бейсіку, потім Борланд Паскаль (остання версія 7.1, для ДОС), потім С++. Для вінди теж програмував, але в основному консольні розрахункові програмки і різні приколи.

Пізніше я притарабанив вінчестердо друга і поставив вінду 95, яку налаштовував вже вдома. Після чистки вона займала менш, ніж 50М, і при 4М оперативки нормально пахала. Хочете вірте, хочете ні, але вже протягом 5 років вінду я не переставляв (бо то проблематично, сідюка-то нема.), зараз комп у батьків, його сестра іноді юзає - все паше добре, тільки батарейку для CMOS вже двічі міняв...

В універі був клас із старенькими компами (максимум - пінь І) і ред-хатою (юзаються в консольному режимі для інтернета (lynx) i місцевої пошти (pine)). Це був перший досвід з Юнікс-подібними системами. Пізніше - робота вебмайстра і спілкування з апачем по ssh.

Всі мови програмування, крім РНР, успішно забув. Збочуюсь зараз до того, що скрипти розрахунку 120 диф-рівнянь пишу на РНР. А це тому, що зараз в мене Р4 2.26, 256 РАМ і 40Ґ ґвинт - він справляється за 10 хвилин...В якості базової ОСі стоїть ХРя, вивчаю ЗюЗю 9.3, на роботі також ХРя+Putty, через яку юзаю один хостинг від провайдера на базі Федори, і адмініструю інший власний веб-сервак на базі ЗюЗі 9.3

дя, і прокся з поштовиком на роботі теж на Федорі стоїть...

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #44 : 2005-09-22 23:08:43 »
Я перший комп побачив десь на початку 80 коли, це була ЕС що розташовувалась в кількох кімнатах у Львові на Лермонтова (Дж. Дудаєва) мій тато там ночами рахував, а я йому "допомагав", у нас вся хата була в перфокартах і роздруківках. Пам'ятаю "екскурсії" піднімаєшся по сходах на гору перше що зустрічаєш кімнатка "дисковід" там стояли машинки для набивання та зчитування перфокарт, стрічок далі довга кімната з страшним гулом де розташовувалась системна шина і центральний проц - здорова шафа~2х1.5х2 з півкруглим увігнутим передом з багатьма тумблерами і лампочками наліво і прямо була тиха кімната з шумо-поглинаючими стінками де було~12 терміналів, а зі входу наліво і ще раз наліво кімната з новою постійною пам'яттю дофіга шаф з великими магнітними бобінами... На цьому монстрі "я" і написав свою першу прогу, яка друкувала таблицю множення 30х30 от нажаль моделі ЕС операційної системи та мови програмування на пам'ятаю, друга така в ЛДУ стояла.

В школі пішов на курси в політех де вчили бейсік, ходив на малу академію в політех, в ЛФМЛ працювали на пошуках спочатку в бейсіку потім на паскалі. В універі "мазовії", 286, паскаль. На старших курсах купили перші пні з 16Mb де поставили NT4.0, так мене присадили на офтопік, з якого я почав спригувати на Linux десь в 2000 році.
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.