Автор Гілка: Ліцензійний Лінукс  (Прочитано 27424 раз)

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #15 : 2005-12-08 15:05:14 »
А от якщо на компакт-дисках... Голограма й контрамарка -- речі необхідні. Дуже необхідні.
Без них диски за нашими дурними законами контрафактні. [...] Нема сенсу вказувати пальцем на фірму, котра такий закон проштовхнула.
Щоб країна знала своїх героїв.  Це не тільки Майкрософт Україна; та не знаю, чи є причетним саме до цього Валерій Лановенко (Євген Уткін з Квазар-Мікро -- AFAIK так).

Це ще IFPI та окрім лондонських полоумців за 80 та місцевих "нацарюватиків" -- такі "вітчизняні" люди, як Олександр Бернатович.  Дуже багато підсуєтивсь, безсеребреніче наш.

(це якщо про один бік казати; взагалі із тими піратськими дисками ми всі вдячні таким людям, як Мосол -- не їхня би жадоба, можливо, не стала би саме Україна після Болгарії полігоном N1)

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #16 : 2005-12-08 16:14:43 »
Мабуть, це називають полюванням на відьом. Не розумію, невже всі вже так звикли валити свої негаразди на зовнішніх/внутрішніх ворогів, що вбачаються руку Майкрософт і тп абсолютно в усіх діях влади/не_влади, які не вписуються в уявлення про те_як_без_питань_має_бути? То є збочення, вибачте на слові. Вибачте, і зараз небагато чиновників знають, що таке вільне програмне забезпечення, яким був стан справ коли приймався закон щодо ліцензування? Чи багато було тоді компетентних людей? Щодо дитячих образ з приводу нерозуміння владою "надсучасних світових тенденцій моди програмного забезпечення", то зауважу лишень, що модель, якої ви так настирно домагаєтесь (повного та необмеженого проштовхування владним аппаратом вільного програмного забезпечення в усі усюди суспільства) має один незвичний мінус -- найбільш повною та безпроблемною її реалізація буде відбуватись в абсолютно тоталітарному суспільстві, що, вочевидь, суперечить і демократичним засадам і базовим положенням філософій "вільних програмних систем". Мене просто шокує, що Лінукс сприймають, як якесь соціальне явище, що має право мало не ультимативно вимагати від влади права не цілковите загальне сприйняття. Якщо висловлюватись штампами, то це виглядає ніби ви хочете всього за ніщо і ображаєтесь, що вам цього не дають. Давайте подорослішаємо.
Я схильний благословити той день, коли нарешті усюди будуть нишпорити сині чоловічки з гумовими кийками і вишукувати неліцензійне ПО. Тоді, можливо, люди і почнуть масово сприймати таке слово, як "альтернатива". Назвем це менталітетом.
Трохи особистого. Очевидно, якби заснувати рух МИ ЗА ПРОТИ, не звертаючи уваги на всю його безглуздість, він би отримав щиру підтримку в лиці пана hse. Шановний, за останні півроку я не дізнався про ваші політико-економічні погляди нічого нового -- ви розмовляєте механічними фразами і все про одне й теж, ніби набираєте текст з блакитної агітки часів помаранчевої революції, розбавляючи це все шаблонними фразами. Був би не проти почути, що конкретно ви пропонуєте, кого підтримуєте, хотів би почути від вас слово ЗА. Плюватись легко. Але ми ж з вами розумні люди -- аргументуйте, будь ласка, свої переконання -- багато кому вони здаються зовсім неочевидними. Без них ви справляєте трохи дурнувате враження. Людини, що не здатна сприймати будь-які аргументи.

Перечитав написане. Схоже, в недалекому майбутньому мені світить переглядати форум в режимі read_only  ;)
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній Євген Ященко

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • SuSE9.3 user
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #17 : 2005-12-08 17:31:00 »
Дааа, бачу пішла важка артилерія  :D. Куди мені зі своєю мілкашкою сунутися :'(. Але я ось що думаю. Справді, тоталітарне всування, вибачте на слові, відкритого ПЗ у кожну дірку теж не призведе до гарних речей. Людям треба дати можливість вибирати, таким здається було гасло ПР. Якщо хтось може(та/або)хоче придбати ліцензійний оффтопік, будь-ласка!
Зараз таке засилля піратства саме через те, що у люди не знають про вільне ПЗ, або не мають можливості, або не хочуть перейти на нього з-за того, що не хочуть ризикувати. Взяти хоча б той законопроект про OASIS. Я думаю, якщо в державних установах будуть приймати не тільки віндовські формати документів, люди матимуть можливість вибирати альтернативу. Тоді піратсво звичайно залишится, але не так багато. Тому ситуація з синіми чоловіками (до речі, чому саме синіми? :)) відпаде сама собою - мало хто буде впадати за піратським софтом, якщо можна використати безкоштовний ліцензійний.
Лінукс - дружелюбна система, але розбірлива в друзях

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #18 : 2005-12-08 20:10:33 »
Якщо закачати дистро з інтернету, то проблем може й не бути

А от якщо на компакт-дисках... Голограма й контрамарка -- речі необхідні. Дуже необхідні.
Без них диски за нашими дурними законами контрафактні.

А це які закони? Я знайшов лише
                     З А К О Н   У К Р А I Н И
              Про особливостi державного регулювання
               дiяльностi суб'ектiв господарювання,
              пов'язаноi з виробництвом, експортом,
                   iмпортом дискiв для лазерних
                        систем зчитування
на http://www.crime-research.iatp.org.ua/ukr/AiSP/2953.htm.

Але там йдеться про "суб'екти господарювання". Я токож не знайшов у цьому законі нічого, що забороняє мені записати мій улюблений дистр. на СD і навіть потім продати його. Чи є такий закон, що це забороняє.
Best regards,
nickat

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #19 : 2005-12-08 22:32:17 »
Я вже неодноразово тут говорив, що є безпартійний та й партіями не цікавлюсь поки дорогу мені не перейдуть.
Помаранчеві бушократи за геноцид та витравлювання вільних, добрих, віруючих Українців і за протидію ВПЗ поки не розкаються у вчинених злочинах є моїми ворогами.
Зі всіма котрі виступають проти існуючого в Україні бушократичного режиму та за ВПЗ готовий співпрацювати.
На враження від мене інших людей уваги чомусь мало звертаю, але Ви не ображайтесь, Вашу всю критику я уважно перечитаю (тільки пишіть без матюків).

З.І. Тут вже так показували як наразі тоталітарно в усі діри пруть оффтоп і популярно пояснювали чому, що аргументи про насильство з впровадженням Лінукса є смішними.
Коли можливо, особисте, пишіть в приват...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #20 : 2005-12-08 22:40:47 »
Якщо закачати дистро з інтернету, то проблем може й не бути

А от якщо на компакт-дисках... Голограма й контрамарка -- речі необхідні. Дуже необхідні.
Без них диски за нашими дурними законами контрафактні.

А це які закони? Я знайшов лише
                     З А К О Н   У К Р А I Н И
              Про особливостi державного регулювання
               дiяльностi суб'ектiв господарювання,
              пов'язаноi з виробництвом, експортом,
                   iмпортом дискiв для лазерних
                        систем зчитування
на http://www.crime-research.iatp.org.ua/ukr/AiSP/2953.htm.

Але там йдеться про "суб'екти господарювання". Я токож не знайшов у цьому законі нічого, що забороняє мені записати мій улюблений дистр. на СD і навіть потім продати його. Чи є такий закон, що це забороняє.
Так продавати заборонено!!! :(

Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1587%2D14
...........
Стаття 3. Умови розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних
     Розповсюдження на      території      України     примірників аудіовізуальних творів,  фонограм, відеограм, комп'ютерних програм та  баз  даних,  а  також  їх прокат дозволяються лише за умови їх маркування контрольними марками.
............
Стаття 8. Маркування контрольними марками
..............
     5. Маркуванню контрольними марками не підлягають:
 
     1) примірники,  ....., комп'ютерних програм та баз даних, які розповсюджуються на безоплатній основі;
..................


Записувати на диск для власного використання чи подарунку МОЖНА!
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #21 : 2005-12-09 12:31:06 »
Так продавати заборонено!!! :(

"Розповсюдження на      території      України     примірників аудіовізуальних творів,  фонограм, відеограм, комп'ютерних програм та  баз  даних,  а  також  їх прокат дозволяються лише за умови їх маркування контрольними марками." [http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1587%2D14]

Так продавати не заборонено. Треба лише ці контрольні марки неклеяти. А їх, як я розумію можна отримати, якщо плановане розповсюдження примірників не буде порушувати авторських прав. Розповсюдження ВПЗ з дотриманням GPL ціх прав не порушує. Отже хто заважеє, наприклад, фірмі Lafox отримати ці марки та розповсюджувати диски з ВПЗ.

5. Маркуванню контрольними марками не підлягають:
     1) примірники,  ....., комп'ютерних програм та баз даних, які розповсюджуються на безоплатній основі;

А ось цей пункт я не зовсім розумію.

1. Наприклад автори ВПЗ не вимагають за отримання права користуватися їх творами ніякої оплати. Чи вважається це фактом розповсюдження на безоплатній основі?

2. Таж сама фірма Lafox може розповсюджувати "примірники на безоплатній основі", тобто не вимагати оплати права користування. Але може вимагати оплати наданих послуг (обробка заказу, упаковка, поштові витрати і т.і.). Чи є таке тлумачення цього пункту вірним?

Записувати на диск для власного використання чи подарунку МОЖНА!

Це мене цікавило більш усього. А то я від попередніх постів вже почав хвилюватися, чи не подуріли наші законотворці повністю...  ;)
« Змінено: 2005-12-09 12:35:25 від nickat »
Best regards,
nickat

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #22 : 2005-12-09 13:39:08 »
Якщо лафокс розішле диски так, як лабунта -- на шару -- то марок не треба.

Якщо за грошики -- як вони це роблять -- то треба.

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #23 : 2005-12-09 14:53:01 »
Якщо лафокс розішле диски так, як Якщо за грошики -- як вони це роблять -- то треба.

Ото ж будуть розсилати з марками, якщо треба. Звичайно це зайві клопоти, але ніяка не заборона розповсюдження ВПЗ, як це можна було зрозуміти з деяких постів...
« Змінено: 2005-12-09 14:53:40 від nickat »
Best regards,
nickat

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #25 : 2007-06-07 15:47:06 »
Якщо за грошики -- як вони це роблять -- то треба.

Вони його поширюють на шару - платня лише пошті/кур'єру , за закачування і запис. Якщо ви не помітили - диференціація оплати - в них як правило, лише за типом носія : dvd -15, cd -5.

Інше питання - якщо хтось явно порушує умови : нахабно користується відкритим кодом для творення власного і закриває код від інших. Чи карають за це?

Адже виходить : порушив GPL - зробив свою ліцензію - хто купив продукт - правильний чувак.
А хто користується оригіналом - злюка і хакер?
Розумом це не зрозуміти.
(Згадався скандал навколо Мікрософту і Сьюзі)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #26 : 2007-06-08 16:04:37 »
Інше питання - якщо хтось явно порушує умови : нахабно користується відкритим кодом для творення власного і закриває код від інших. Чи карають за це?

Автор оригінального коду має звернутися до суду з позовом щодо порушення його авторського права.
[Fedora Linux]

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #27 : 2007-06-10 16:04:59 »
Автор оригінального коду має звернутися до суду з позовом щодо порушення його авторського права.
Доведіть, що ви автор оригінального коду, якщо код продукта закритий.
Roman Suprotkin

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #28 : 2007-06-11 17:05:45 »
Так саме це я й мав на увазі...

Офтопік тирить код по всьому світу, чіпляє на ньго свою голограму. І котить всілякі діжки на тих, в кого краде код. 100% Гейтс більше ненавидить лінуксоїдів, ніж користувачів краденого софту офтопіка - їх не посадиш.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

zzandy

  • Гість
Re: Ліцензійний Лінукс
« Відповідей #29 : 2007-06-11 18:24:22 »
Ви справді думаєте, що у Гейтса є час і малодушність для ненависті. Компанія, якою він зараз навіть не керує, використовує широкий асортимент засобів, у тому числі антиконкурентних, але про ненависть не йдеться. А лозунгами типу "Білл" Гейтс маст дай ви запізнилися років на десять.