Автор Гілка: Прошу консультації  (Прочитано 3313 раз)

Відсутній oberon.ua

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Треба зробити систему контролю доступу. І з ціллю мінімальної вартості планую зробити усе на лінуксі. Ця система включає:
1. серверний комп'ютер на якому буде основна база данних і сервіс для клієнтських точок.
2. і багато клієнтських комп'ютерів на точках проходу.
3. залізяччя (власне наша розробка, включає турнікети, безконтактні зчитувачі бейджиків і пропусків).

На даний момент я так розумію що потрібна якась база данних і операційні системи як для клієнтських так і для серверних комп'ютерів, а також якийсь засіб розробки. На основі яких продуктів це можна зробити? Якщо я оберу лінукс, то за що прийдеться платити і чи зможу я легально продавати систему на його основі? Чи не буде у мене проблем (навіть потенційно) з авторами дистрибутивів (поки що схиляюсь до ubuntu)?

Буду щиро вдячний за любу відповідь.
« Змінено: 2007-12-15 18:33:01 від oberon.ua »

TuxRoot

  • Гість
Re: Прошу консультації
« Відповідей #1 : 2007-12-15 19:05:28 »
Та які проблеми мають бути, якщо дистрибутиви додому безплатно присилають? Питання інше, якщо ви будете продавати цей дистрибутив, який не являється вашою власністю. Ще залежить кому, коли, звідки і нащо продавати? Бо я то можу піти продати комусь там на вулиці. Якщо ви зробити це в найкращих традиціях відкритого коду себто безплатно, тоді проблем уж точно не буде.

Відсутній oberon.ua

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Прошу консультації
« Відповідей #2 : 2007-12-15 19:20:16 »
Дистрибутив лінукса я, безумовно, продавати не буду :).
Я хочу продавати програму контролю доступу яка буде працювати під цим лінуксом. Тобто клієнту постачається готовий комп'ютер разом з установленим лінуксом і моєю програмою. Питання в тому які існують підводні камені в цьому. Я не спеціаліст в ГНУ ліцензіях, і тому не знаю за яких умов потрібно  відкривати вихідні коди своїх власних програм.

А як бути з базами даних? Хтось знає за яких умов можна використовувати, наприклад, MySQL у моїх серверних рішеннях? Чи існує якась інша безкоштовна альтернатива? База даних потрібна сама проста: потрібна підтримка всього лиш базового SQL, не більше десятка користувачів, не більше 20 таблиць.
« Змінено: 2007-12-15 19:21:25 від oberon.ua »

Praporshic

  • Гість
Re: Прошу консультації
« Відповідей #3 : 2007-12-15 19:59:06 »
Відкривати власний код треба, якщо Ваша розробка на ньому базується. Якщо розробка цілком самостійна, без використання GPL`ного коду, то маєте право її не відкривати. Якщо Ви використали якусь GPL`ну бібліотеку, але не змінювали - то проблем також не буде.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Прошу консультації
« Відповідей #4 : 2007-12-15 20:04:40 »
Якщо Ви використали якусь GPL`ну бібліотеку, але не змінювали - то проблем також не буде.
LGPL-ну. Чиста GPL - вірусна ліцензія і вимагає GPL-сумісної ліцензії для лінкованого коду.

Відсутній oberon.ua

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Прошу консультації
« Відповідей #5 : 2007-12-15 20:06:04 »
А як що до розробок на Eclipse/NetBeans?
Чи можна розробляти комерційні програми в цих середовищах?
« Змінено: 2007-12-15 20:06:48 від oberon.ua »

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Прошу консультації
« Відповідей #6 : 2007-12-15 20:11:02 »
А як що до розробок на Eclipse/NetBeans?
Чи можна розробляти комерційні програми в цих середовищах?
Звичайно. На роботі пишу пропрієтарний софт, користуючись виключно GPL-ними інструментами (окрім vim, але він теж Free Software, та ще пропрієтарної системи контролю версій).

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Прошу консультації
« Відповідей #7 : 2007-12-15 21:25:42 »
1. Вільна та відкрита під GPL програма контролю доступу для роботи з турнікетами, картками,... вже є та інтегрована в українську бухгалтерію iceB. Вона використвує MySQL і написана на С.

2. Якщо ви продаватимете свій продукт під прорієтарною ліцензією то не можете використвувати код проектів під ліцензією GPL чи подібних, а також лінкуватись до бібліотек під чистою GPL чи подібних (наприклад Qt)! Але лінкуватись до LGPL-них чи подібних бібліотек можна і пропрієтарним програмам (наприклад лінкуватись з GTK). Використовувати код програм під ліцензіями типу as-is можна і в пропрієтарних проектах.

3. Щоб продавати вам дистр потрібно дослідити ліцензії всіх програм що в ного входять (а їх сотні). В принципі всі програми під вільними ліцензіями можна продавати, але в дистр часто входять програми що обмежують свободу, наприклад свободу продавати копії програми будь кому хто їх отримав, тоді продаж такого дистру буде нелегальним. Тобто коли ви хочете продавати готове рішення на одному фізичному носії вам прийдеться фактично зібрати свій дистр куди включити тільки вільні програми, якщо там будуть змінені GPL-ні програми чи подібні, то джерельні тексти (сирці) усіх змінених програм, мусять бути у вільному доступі через інет чи поштою за оплату не більшу ніж фізичного носія та пересилки. Коли ви маєте два фізичні носії на одному _вільний_ дистрибутив котрий ви даєте _безплатно_, а на другому тільки ваша програма та якісь настройки, то цей фізичний носій можна продавати.

4. В нас в україні "народні" обранці, в угоду гамериці, прийняли таке законодавство що продаж CD/DVD з програмами без акцизних марок заборонений. Так що тут прийдеться ще вам десь ті марки купляти та клеїти, або продавати на флешках тут акцизів вже їм не треба... Коли ви надаєте всім послуги з впровадження вашої системи то можете в угоді не згадувати про продаж оптичних носіїв інформації з програмним забезпеченням, а брати гроші тільки за "написання", встановлення програми та впровадження, навчання персоналу і супровід системи - тоді ніяких марок не потрібно.

Переклади ліцензій FSF: GPL-3 GPL-2 FDL
« Змінено: 2007-12-15 21:42:01 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.