Автор Гілка: Як мені доказати авторство?  (Прочитано 10653 раз)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Цікава оно тенденція у мене насувається, у звязку з чим потребую допомоги спільноти.
Отож, я написав яку-не-яку а програму. Встановив її у парі-трійці кантор. Рано чи пізно, а до мене таки прийдуть сині чоловічки та питатимуть всякі-різні розумні речі на штиб "А якого в тебе розміру мешти", "А докажи, що ти не верблюд" і т.д. І хоча презумцію невинуватості у нас ніхто не відміняв (цебто в теорії, вони повинні доказувати, наприклад, що я не є автором програми, а не навпаки), але все ж хотілося б мінімізувати потенційні майбутні проблеми.
А в звязку з цим питання.
Що потрібно зробити в Україні для того, щоб юридично засвідчити своє авторство? А то згідно статті 11 Закону України "Про авторське право та суміжні права" мені взагалі нічого не потрібно робити, але щось мені мало в то віриться, якщо чесно.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #1 : 2007-12-07 13:47:22 »
Довідка->Про програму:
________________________
|                                        |
|     Miwa автор програми     |
|    Сині чоловічки ідіть       |
|  і не вертайтесь                 |
________________________
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #2 : 2007-12-07 14:21:49 »
Довідка->Про програму:
І ще в сирцях:
Цитата
## Copyright (C) 2005-2007 miwa@LOU
##
## This program is free software; you can redistribute it and/or modify
## it under the terms of the GNU General Public License as published
## by the Free Software Foundation; version 3 only.
##
## This program is distributed in the hope that it will be useful,
## but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
## MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
## GNU General Public License for more details.

Хоча хто їх розбере, наших правоохоронців...

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #3 : 2007-12-07 15:37:58 »
Flame:
Еге ж впіймають когось на вулиці:
- ти писав таку й таку програму... Ні?!! - надають по нирках...
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #4 : 2007-12-08 10:33:59 »
Мені здається, що надписи в довідковій системі та сирцях не є переконливим доказом - їх можна неважко підробити. А от якщо запакувати сирці в цінний лист і надіслати самому собі і не розпечатувати то потім можна доказати що вони у вас з"явилися раніше, ніж у іншого претендента на власність. Або публікувати на сервісах, які проставляють дату публікації і цю дату користувач сам змінити не може.
------------------
А, взагалі, питаннями авторского права серйозно займається всім відома велика корпорація на літеру "М".  8-)
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Core

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #5 : 2007-12-08 14:25:06 »
Мені здається, що надписи в довідковій системі та сирцях не є переконливим доказом - їх можна неважко підробити. А от якщо запакувати сирці в цінний лист і надіслати самому собі і не розпечатувати то потім можна доказати що вони у вас з"явилися раніше, ніж у іншого претендента на власність. Або публікувати на сервісах, які проставляють дату публікації і цю дату користувач сам змінити не може.

 Все дуже просто - можна піти і зараєструватися як Автору програми до ДП УААСП: отримуєш сертифікат, що Ти є Автором программи - ніхто і не припнеться.
 Ще можна надіслати самому-собі програму на диску, рекомендованим листом і зберігати так. На листі буде стояти дата. коли в Тебе зявилася программа, але це зовсім не означатиме що Ти Її Автор ;).

ПС - ЗАпитання - Як зв"язатися за адміністрацієб сайту? Хочу розмістити кілька статей на тематику права та ОпенСорсу.... Справа в тому, що Я практикуючий юрист в сфері Інтелектуальної Власності (Авторського права) і гадаю що статті будуть корисними для Вас.
Дякую за увагу.

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #6 : 2007-12-08 14:31:55 »
Скоріше за все - вам на docs.linux.org.ua...

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #7 : 2007-12-08 16:51:29 »
1. створити веб-сторінку програми
2. викласти туди сирці і ліцензію
3. посилати синій чоловічків на ту сторінку.

чи я щось не розумію, чи питання з серії «як довести синім, що лінукс ліцензійний»
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #8 : 2007-12-09 11:06:40 »
Все дуже просто - можна піти і зараєструватися як Автору програми до ДП УААСП: отримуєш сертифікат, що Ти є Автором программи - ніхто і не припнеться.
Ну, не так уже й просто - передбачаєтья немало біганини з паперами і немалі фінансові та часові витрати.
ПС - ЗАпитання - Як зв"язатися за адміністрацієб сайту? Хочу розмістити кілька статей на тематику права та ОпенСорсу.... Справа в тому, що Я практикуючий юрист в сфері Інтелектуальної Власності (Авторського права) і гадаю що статті будуть корисними для Вас.
Дякую за увагу.
Думаю, найдоцільніше було б розмістити Ваші статті тут. Якщо Ви не маєте часу та/або бажання вивчати розмітку вікі, тоді Ви можете відправити матеріали мені поштою, а я сам їх туди викладу від Вашого імені.

1. створити веб-сторінку програми
2. викласти туди сирці і ліцензію
3. посилати синій чоловічків на ту сторінку.

чи я щось не розумію, чи питання з серії «як довести синім, що лінукс ліцензійний»
Згідно нашого законодавства пунктів 1-2-3 може виявитись недостатньо.
Так, Ви розумієте вірно, питання з серії про ліцензійність лінукса. Скажімо так, замовники хочуть, щоб після проведеної  роботи до них не приходили чоловічки в синьому з різноманітними запитаннями. І те, що чоловічки в кінцевому результаті спіймають облизня абсолютно нікого не тішить - як правило люди надто зайняті щоб доказувати, що вони не верблюди.
Читайте документацію - вона кермує.

aaa

  • Гість
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #9 : 2007-12-13 17:36:21 »
Потрібно законопроект котрий би як мінімум вводив в правове поле України поняття:
1. вільної ліцензії
2. вільної інтелектуальної власності
3. вільного програмного забезпечення
Але, щоб такий закон мати потрібно було думати кого у Верховну Раду обирати....

А коли закону немає, котрий би чітко юридично захищав фірму що використовує/встановлює/супроводжує вільне програмне забезпечення то завжди знайдеться людина через яку лобі однієї заокеанської компанії буде говорити про неліцензійність/нелегальність/незаконність.... А коли населення вдається їм обдурити і прийти до влади то ще й на повну катушку використовують державну машину, щоб закриту монополію прийняти та затвердити єдиним, безальтернативним державним стандартом....

В українському суді ви не зможете притягнути до відповідальності когось за порушення GPL.... і при сьогоднішньому "напрямку" розвитку ще довго ніхто не зможе...., а коли напрям колись змінять і законодавство колись в далекому майбутньому поправлять то в Українських судах все одно виграватимуть ті хто має більше грошей та влади......

Ех шкода мені України, а 15 років назад така перспективна держава була:'(

aaa

  • Гість
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #10 : 2007-12-13 18:23:36 »
PS: Для тих наївних хто збирається в українських судах відстоювати свої авторські права на програми...

<url=http://www.groklaw.net/article.php?story=20070919214307459>Дуже повчальна стаття, інтервю з Людьми які в себе <b>перемогли</b> корпорацію Мікрософт незважаючи навіть на допомогу монополістам "найдемократичнішої" держави світу!</url>

Зверніть увагу на те скільки їх зраджували по дорозі до перемоги люди які спочатку ледве не клялися у вірності, чесності та невідступності ві своїх переконань і були сповнені рішучості пройти все докінця! Були такі що дуже добре воювали більшу половину дистанції і вкінці таки Мікрософт їх поставило раком і купила. Також цікаво звернути увагу як Мікрософт піднімало ставки, аж до останньої вдалої 2 000 000 000 (два міліарди доларів) за яку продався Scott McNealy адвокат компанії Sun Microsystem!

Ви хочете в ураїнському суді щось виграти? Сподіваєтесь на чесну боротьбу опонента, на дотримання законодавства? Уряд США несоромлячись заявляє що чесних перемог та чесних війн їм непотрібно, потрібно просто перемогти використавши найменше ресурсів...

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #11 : 2007-12-16 20:14:54 »
Але, щоб такий закон мати потрібно було думати кого у Верховну Раду обирати....

Підкажіть нам. Бо на моїй пам’яті жодна політична сила ненаважилася включити підтримку вільного пз у свою програму. Так окремі дипутати виступають, та дещо роблять, але...
Linux. The future is open.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #12 : 2007-12-17 19:43:58 »
Але, щоб такий закон мати потрібно було думати кого у Верховну Раду обирати....

Підкажіть нам. Бо на моїй пам’яті жодна політична сила ненаважилася включити підтримку вільного пз у свою програму. Так окремі дипутати виступають, та дещо роблять, але...

От за тих хто дещо робить треба було і голосувати, то було би їх більше і більше б зробили...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #13 : 2007-12-19 15:44:33 »
Але, щоб такий закон мати потрібно було думати кого у Верховну Раду обирати....

Підкажіть нам. Бо на моїй пам’яті жодна політична сила ненаважилася включити підтримку вільного пз у свою програму. Так окремі дипутати виступають, та дещо роблять, але...
Тоді створюймо свою :) так і назвемо : ЛОУ (ну типу для простих смертних Ліберальне Об'єднання України) як що назвати Лінук Об'єднує Україну - віндузятники не проголосують (весь електорат сидітиме лише неа цому форумі ;) ).
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Як мені доказати авторство?
« Відповідей #14 : 2008-01-16 21:58:36 »
На скільки мені відомо, то необхідно зареєструватися у Департаменті інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України як розповсюджувач свого власного ПЗ - тоді всі питання будуть зняті. Принаймні для встановлення у державних організаціях.
« Змінено: 2008-01-16 22:03:11 від RomadinR »