Автор Гілка: перехід на ВПЗ  (Прочитано 11657 раз)

Відсутній grom

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
перехід на ВПЗ
« : 2008-01-06 22:41:39 »
Добридень.
З недавнього часу я працюю адміном в одній конторі. В нас понад 30 комп'ютерів, але на всіх не ліцензійній віндовс. Зараз почали міркувати над переходом на Linux. Але не знаємо як все влаштувати щоб при перевірці не було не яких проблем.
Також моя знайома працює у школі вчителем інформатики, та у них все ПЗ не легальне, і вони теж міркують над Linux.
Хто може розповісти про наше законодавство та як потрібно встановлювати ВПЗ щоб не було не яких проблем з перевіркою.  Мені наприклад дуже подобається OpenSuse. Як мені її поставити в себе в конторі?
Як бути зі школою? Що мені розповісти моїй знайомій? В Україні є школи які використовують ВПЗ? Як там все зробили?

TuxRoot

  • Гість
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #1 : 2008-01-06 23:21:17 »
Це те саме що безплатний проїзд в маршрутному таксі, ніхто ж не буде перевіряти білета. Перевірка буде шукати лише сліди "підвиконика", хоча яким чином -- хз. Якщо вже диски безплатно присилають, це вже явно не корупція і не політика "провіряющих".

Відсутній grom

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #2 : 2008-01-07 10:49:23 »
Це те саме що безплатний проїзд в маршрутному таксі, ніхто ж не буде перевіряти білета. Перевірка буде шукати лише сліди "підвиконика", хоча яким чином -- хз. Якщо вже диски безплатно присилають, це вже явно не корупція і не політика "провіряющих".
Ні чого не зрозумів)
 Мені ще ні колі не доводилося зустрічатися з перевірками, я  не знаю що вони перевіряють... може хтось розповість як взагалі проходять ці перевірки....

Відсутній grom

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #3 : 2008-01-07 21:06:21 »
А чому всі мовчать????

Praporshic

  • Гість
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #4 : 2008-01-07 21:55:23 »
А чому всі мовчать????
Подивіться у календар. Там написано.

Відсутній Pablo

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 96
  • Карма: +0/-0
  • Погроміст
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #5 : 2008-01-08 12:22:48 »
На скільки я знаю, в нас знімається відповідальність за використання липових битих вікон, якщо ви предявляєте чек на придбаний диск з офтопом (хоча ще не чув, що десь на липове ПЗ дають чеки, так як відповідальність понесе продавець).
Як варіант можете замовити Сюзі на Lafox'і і зберегти чек.
Тихіше їдеш -дальше будеш...
від місця призначення

TuxRoot

  • Гість
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #6 : 2008-01-08 15:49:09 »
Мені от цікаво, хто прийде з перевіркою і арештує за нелегальне використання Вільного ПЗ. Та звісно можна піти не паритись купити ці диски і отримати чек, так само йдеться і про оффтоп, якщо у вас не ліцензійний підвіконик, то звісно спитають де ви його взяли і вся відповідальність на люди. В таких випадках чек достатньо вагомий чинник, бо чек -- це цінний папір.

Praporshic

  • Гість
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #7 : 2008-01-08 15:59:38 »
Мені от цікаво, хто прийде з перевіркою і арештує за нелегальне використання Вільного ПЗ.
Якщо я не помиляюсь, в українському законодавстві не існує поняття вільного ПЗ.

TuxRoot

  • Гість
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #8 : 2008-01-08 18:12:51 »
Мені от цікаво, хто прийде з перевіркою і арештує за нелегальне використання Вільного ПЗ.
Якщо я не помиляюсь, в українському законодавстві не існує поняття вільного ПЗ.
Я про це ж. Мені цікаво, як воно буде заборонятися? Якщо ніде не вказано про нього. :-/

Praporshic

  • Гість
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #9 : 2008-01-08 18:48:38 »
Про заборону також нічого немає. Просто у законах не існує відповідних понять. Ну не розуміють парламентарі що таке можливо, ну що тепер робити? Хоча, останнім часом усі ті перевіряючі коли чують слово "Linux" стають дуже сумними та зникають. Схоже що на когось наїхали не вдало...

TuxRoot

  • Гість
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #10 : 2008-01-08 19:11:41 »
Про заборону також нічого немає. Просто у законах не існує відповідних понять. Ну не розуміють парламентарі що таке можливо, ну що тепер робити? Хоча, останнім часом усі ті перевіряючі коли чують слово "Linux" стають дуже сумними та зникають. Схоже що на когось наїхали не вдало...
І якщо я на роботі налаштую Linux, а там буде використовуватися Wine чи щось подібне? Чи ці перевірки взагалі не знають: що це таке і з чим її їдять?

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #11 : 2008-01-16 21:49:39 »
Якщо використовується просто wine без native бібліотек - то це так само законно, як і Linux (ліцензія однакова).
Справа у тому, що для того, щоб довести неліцензійність Офтопіка достатньо НЕнаявності наклейки+книжечки+диска (це із роз'яснення рідного МінОсвіти :( ).
А щоб довести, що у wine у конфігурації прописано "використовувати native бібліотеки - це вже не на стільки очевидно, потрібно робити експертний аналіз, який можна оскаржити (якщо є нормальний юрист) і т.д. - тобто, необхідно проводити якісь додаткові слідчі дії, крім встановлення відсутності описаних у явному вигляді ознак - з таким морочитися скоріше за все не будуть :-) - результат неочевидний IMHO.

Відсутній Сергій Дубик

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 51
  • Карма: +0/-0
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #12 : 2008-01-17 03:00:22 »
Мені ще ні колі не доводилося зустрічатися з перевірками, я  не знаю що вони перевіряють... може хтось розповість як взагалі проходять ці перевірки....
Дещо є тут http://forum.lvivport.com/showthread.php?p=119418#post119418
Дебіен, Гном, Перл

Відсутній marti88

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 56
  • Карма: +0/-0
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #13 : 2008-03-12 08:19:57 »
Щоб зняти з себе відповідальність, як встановлювача ПЗ, наскільки я знаю, треба написати доповідну записку чи звернення до начальника відповідної контори, де встановлюєш ПЗ, про те, що ти встановлюєш те ПЗ, яке тобі доступне.

А от як позбавитись проблем із "синіми чоловічками", які прийдуть і спитають "що таке вільне ПЗ?" я досі не можу зрозуміти. В когось є інструкції для таких перевіряючих? Вони дивляться на наклеїчки на корпусі, так? Якщо це Лінукс.. то можуть: розчаруватись і піти, або почати приколупуватись до того, що про ВПЗ в Законі нічого не сказано.

І все ж.. встановив я Лінукс на компах якоїсь установи, прийшли "сині чоловічки"(до речі, а яка служба перевіряє ПЗ?) і що буде далі? Як їм сказати, що тут все ОК, що це вільне ПЗ? На випадок, якщо все ж почнуть приколупуватись. Спеціально для тих "чоловічків", що в танку і не знають що таке Лінукс..
marti-ua.info

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: перехід на ВПЗ
« Відповідей #14 : 2008-03-15 22:10:37 »
Що ви так боїтесь тих чоловічків...
Вони не можуть придертись, навіть, якщо в вас стоїть офтопік 98 бо мікрософт на нього давно забила. А ви переймаєтесь за лінукс... Потім ті сині чоловічки не якісь там патрульні мають бути  ;D Потім придовбуватись мають за щось конкретне: порушення авторських прав,  а не за відсутність голограми на кришці унітазу. Користування Лінуксом нічиїх авторських прав не порушує (ліцензія GNU).
Потім на вінті може бути просто дос, QNX, Reactos, зрештою, він може бути просто форматованим... все це не є неліцензійною віндою  :P
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.