Автор Гілка: Подати в українский суд на моторолу за віндовий SW  (Прочитано 7868 раз)

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Якась компанія, для прикладу візьмем Моторолу,  продає вам продкут, скажімо, телефон, а з ним диск, де программа, що працює виключно на вінді. Таким чином, щоб використовувати в повному обсязі можливості телефону, ви мусите придбати вінду. Це означає,  що вас примушують купляти ще один продукт, який ви не хочете купляти.
Питання: Чи можна подати в суд на виробника та змусити його або заплатити за невикористані можливості обладнання або примусити поставляти програмне забеспечення для інших платформ?

Те саме, я думаю, стосується принтерів, вєб-камер, та будь-якого заліза, що має тільки дравери під дрібно-м'яке г-но. Але з телефонами, я так думаю, це найбільш реальний варіант.

Що скажете, шановні?
« Змінено: 2009-02-15 00:43:35 від alukin »
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Чисто моя думка.
Ніхто вас не примушує брати телефони саме цього виробника - їх є штрокий вибір. Взагалі ніхто не примушує брати мобілку.
P.S. Припустимо так: продається мобілко, яке саме по собі працює, тобто без вінди. А диск з програмою - в подарунок. Не хочеш - не юзай.
« Змінено: 2009-02-15 01:01:01 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Praporshic

  • Гість
Щось мені підказує, що це буде доволі недешево, якщо взагалі приймуть до розгляду подібний позов.
/me затягнувся man`ом змішаним з perldoc
А от якщо зібрати докази, що жоден виробник не надає до своєї продукції відповідного ПЗ, тим самим обмежуючи функціональні можливості обладнання, та додати що це є змовою з монополістом, з метою зміцнення монополії.....
/me видихнув
Хоча, з Nokia таке вже не дуже й пройде - у них вельми непогано працюють SyncML та OBEX. А з моторолою особисто я зарікся більше мати справу.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Що скажете, шановні?

Вас ніхто не примушує купувати оффтопік при купівлі телефона, на вдміну від ноутбуків. Тому зачепитися за закон, про примушення споживача купувати супутній товар не війде.

А щодо того, що ви не можите використати всі можливості, це ваші проблеми. Хто зна яку ос ви використовуєте... Виробник не зобов’язаний підтримувати всі ос. Давайте поскаржимя на виробника автомобиля, що куплений вами автомобіль не може заїхати в ваш гараж розрахований на якусь оку чи запорожець, чи подайте в суд на виробника про несімісність вашої автівкі на сумісність зі всіма видами палива.

Це все балачки не більше, треба косультуватися з юристами.
Linux. The future is open.

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Примушують, ще як примушують. Звісно, мені не приставляють до голови пістоля, але всі виробники, що поставляють програмне забеспечення тільки під вінду, примушують її купляти. Наприклад, принтер з драйверами тільки під вінду не пригодний для користування з іншою ОС. І справа не в тому, що існує десь там драйвер, що підходить. Справа в тому, що виробник заліза обмежує мій вибір. Хай тоді пише на коробці великими літерами, що його залізяка тільи для віндовс.
Що стосується телефонів - ті ж яйця, тільки в профіль.

Звісно, якщо просто дозволяємо дрібно-м'яким без перешкод дурити людей і панувати, то вони на голову нам сідають.

Ще одне - кожного каналу йдеться про КОМП'ЮТЕРНІ віруси. Але ж відомо, що це віруси ВИКЛЮЧНО ДЛЯ ВІНДОВС. Чому журналісти не кажуть цього, таким чином приписуючи іншому товару вади монопольно-розповсюджуваного?

Є дуже багато питань, за які можна було б зачепитись та зробити 2 речі: 1) дуже непросте життя для дрібно-м'яких, 2) гарний піар для альтернативних рішень.
« Змінено: 2009-02-16 09:54:16 від alukin »
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Praporshic

  • Гість
А нічого що на коробках з обладнанням таки справді пишуть - тільки для Windows та MacOS? Якщо є офіційна підтримка - про Linux та інші системи теж пишуть великими літерами.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Наприклад, принтер з драйверами тільки під вінду не пригодний для користування з іншою ОС.
Стоп-стоп. Спочатку йшла розмова про мобло, яке з самого початку працювало без комп"ютера, і, лиш недавно, отримало додаткові можливості у вигляді синхронізацій і т. д. В той же час принтер з самого початку без комп"ютера ніяк. Але принтерів, що мають дрова під Лінукс з прямо з коробки (чи стандартних в cups + gimp print) я бачив значно більше, ніж таких-же мобілок.
Ще одне - кожного каналу йдеться про КОМП'ЮТЕРНІ віруси. Але ж відомо, що це віруси ВИКЛЮЧНО ДЛЯ ВІНДОВС. Чому журналісти не кажуть цього, таким чином приписуючи іншому товару вади монопольно-розповсюджуваного?
1 - Журналісти НЕ ЗНАЮТЬ, що за межами Віндовс є життя. Дивився новини на одному із каналів, там, поза диктором, на задньому плані в розфокусі стоять комп"ютери, за якими інколи хтось працює. Але, незважаючи на розмитість фону, досвідчене око безпомилково впізнало там Віндовс + Ворд.
2 - Так подайте до суду на журналістів. Їм це корисно  ;)
2) гарний піар для альтернативних рішень.
Уявимо собі ситуацію - подали ми до суду на Мікрософти, наробили шуму, відсудили у них бабла, спрямували те бабло на створення свого чи розвитку існуючого вітчизняного дистру, тим дистром почали користуватися маси, він з"явився в освіті, бізнесі, урядових установах... Як відомо, 100% захищених систем не буває. І почнуть з"являтися що - вірно, віруси для Лінукс. А Женя Касперський закопошиться - ой!
Якщо чесно, я вже і не мрію про впровадження Лінукса бодай в себе на роботі. Бо як ОС для простого народонаселення він не зовсім підходить. Хоча, дотримуюся принципу вільного доступу до інформації - якщо комусь цікаво, то розповідаю.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Цитата
Хай тоді пише на коробці великими літерами, що його залізяка тільи для віндовс.

— Що написано на дні пляшок Кока-Коли у Північній Дакоті?
— Відкорковувати з іншого боку.

Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Owl, по-перше, мобіла була як приклад. Не треба сприймати все так буквально, іноді треба включати голову більш ніж в айдлі.

По-друге, це ще спірне питання, чи готовий лінукс для звичайного користувача. Згадуючи спір про 9-ту федору, можу сказати, що з такими підходами - ніколи не буде готовий. А сидячи пів-року з того часу на бубунті, можу чітко сказати - навчити користуватись ТАКИМ лінуксом якусь білявку не складніше, ніж навчити її віндам.

По-третє, журналісти з їх спічами - результат тотальної комп'ютерної безграмотності, інспірованої і підтримуваної відомо ким, судитись з ними не має жодного сенсу. Не можна звинувачувати учня ЦПШ, що він не знає законів Ньютона.

І нарешті, домінуюче положення вінди існує лише задяки інерції суспільної свідомості. Наприклад, комп'ютер поставити в бухгалтерію раніше було - понти, а зараз це необхідність. Інтернет в офісі якогось політика або юриста був непотрібною забавкою, а зараз - необхідність. Комп'ютерна безпека зараз - щось незрозуміле і не потрібне, а через рік-два буде дуже і дуже актульно. І це ніяк з віндою не можливо. Мабуть в першу чергу не з причини її повної дірявості, а з "монокультурності" комп'ютерного середовища. Віруси, знаєте, вбили 99% населення Америки в 15-му сторіччіз причини  "монокультурності".

Що до ваших фантазій про національний дистр, до якого почнуть писати віруси - то розповідайте психіатру. :)
Але проблему монокультурності це може зіштовхнути з мертвої точки.

Що до "не кожному треба" - то вам просто подобається бути "кращим" серед інших, лише тому, що ви щось-ки там трохи вмієте робити на лінуксі, я думаю. :)

Отже, мова не про конкретного виробника чи про конкретного ламера. Мова про методи просування вільного софта і про способи протистояння тотальному домінуванню дрібно-м'якого, пардон, лайна.
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Owl, по-перше, мобіла була як приклад. Не треба сприймати все так буквально, іноді треба включати голову більш ніж в айдлі.
Але ви самі той приклад і навели. Я ним і продовжив.
А сидячи пів-року з того часу на бубунті, можу чітко сказати - навчити користуватись ТАКИМ лінуксом якусь білявку не складніше, ніж навчити її віндам.
За те, що Лінукс є простим у використанні - спору немає - і білявка буде юзати, якщо опиратиметься - сказати, що то новий Віндовс. А от навчити білявчиного бойфренда його налаштовувати - тут дещо складніше. Ні, поставити ту-ж Убунту теж нескладно, але-ж не одною інсталяцією все вирішується.
По-третє, журналісти з їх спічами - результат тотальної комп'ютерної безграмотності, інспірованої і підтримуваної відомо ким, судитись з ними не має жодного сенсу. Не можна звинувачувати учня ЦПШ, що він не знає законів Ньютона.
Знову-ж таки - за журналістів згадали першим ви. Звинувативши їх у приписуванні вад монопольного продукту всім іншим.
І нарешті, домінуюче положення вінди існує лише задяки інерції суспільної свідомості.
Ну, тут цілком згоден, нічого проти не і мав.
Що до ваших фантазій про національний дистр, до якого почнуть писати віруси - то розповідайте психіатру. :)
......
Що до "не кожному треба" - то вам просто подобається бути "кращим" серед інших, лише тому, що ви щось-ки там трохи вмієте робити на лінуксі, я думаю. :)
Е, пане. Порозмовляти з психіатром треба саме вам. Тому-що побачивши думку, що суперечить вашій, ви намагаєтеся покидати в опонента пардон лайном. Те, що я користуюся Лінуксом ні в якому разі не вважаю якоюсь перевагою, просто користуюся, бо мені це зручно та підходить. Колись, тільки почавши ним користуватися, я подумав, що не погано було-б популяризувати ВПЗ хоча-б серед своїх знайомих. Може, я поганий рекламщик, але результати були нульові. Ось що я мав на увазі про ОС для простого народонаселення. Тепер знайомлю з ВПЗ тільки тих, хто сам цього хоче.
А щодо фантазій про національний вітчизнаний дистр - так є MyLinux, наприклад, чи російсько-український Alt.
Тепер до справи: чому я вступив в цей дискас, бо ви зі своїми лозунгами "Майкрософт - гівнюки" є далеко не першими і не самими оригінальними на просторі інтернетів. І, чомусь, за стільки років, ситуацію ніхто не змінив, хоча ідеї були. Звичайно, в теорії все просто - позов до суду, правовий інцидент, на основі якого можна перевертати гори. Але нашу судову та бюроктатичну систему ви знаєте.
« Змінено: 2009-02-16 23:18:45 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Цитата
За те, що Лінукс є простим у використанні - спору немає - і білявка буде юзати, якщо опиратиметься - сказати, що то новий Віндовс. А от навчити білявчиного бойфренда його налаштовувати - тут дещо складніше. Ні, поставити ту-ж Убунту теж нескладно, але-ж не одною інсталяцією все вирішується.
ну це питання часу. як тільки частка лінукса сягне 1-5%, проблема зникне.

Олексій Лукін, в суд ви не можете подати. Виробник не зобов’язаний забезпечувати сумісність залізяки з лінуксом (а чому не з соляркою, фрідосом, freebsd чи операційною системою Василя Пупкіна?).

Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Що скажете, шановні?
Нічого в тому софті цікавого нема: дравер для USB (обхожусь без нього, бо напряму через кардрідер з файлами працюю). І різні дрібниці типу лазяння по телефонній книзі, що і без компа робити можна. Як на мене - більшою проблемою є те, що їх жаба по диску погано лазить, а вбудований програвач відео прокрутки не має.

Хоч і трохи не в тему
« Змінено: 2009-02-19 00:45:26 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Неуявляю як можна обгрунтувати такий позов. Адже "бачили очі що брали". Якщо вас не влаштовує продукт, то маєте можливість обміняти його, або повернути гроші.

Є можливість наїхати на дрібном’яких за невиконання закону про мови. Ви в маєте право вимагати надання послуг державною мовою, також інструкція, повинна бути зрозумілою вам мовою. Щоправда про інтерфейс нічого не сказано. Теоритично можна зобов’язати продавця надавати переклад до товару. Але це стосується не тільк дрібном’яких.

Держава сама підтримує монополію, при чому я думаю, що Біллі навіть не докладає для цього зусиль і за це ніхто з держморд нічого не отримує.
Поширюються різноманітні електронні державні реєстри, без яких скоро неможливо буде уявити будь-яку діяльнітсь. Ясно що реєстри зможуть працювати лише з віндою.

Це при тому, що розробники цих реєстрів у своїх питаннях безпеки доходять до параної.
Для входу в реєстр спочатку був потрібен пароль. Потім чийсь "світлий" розум вигадав ключ на жорствому диску, потім додатково ключ, який мусить бути на компакдиску в СДромі. А потім ця ж "світла" башка ввела ще один пароль і логін для відкриття компак диску. Тобто пароль і логін для ключа, ще один ключ на жорсткому диску і ще пароль і логін для входу систему. Можна було б припустити, що ці люди займаються мастурбацією в презервативі, распіраторі й гумових рукавичках.
Але так вони просто виправдовують виділені державною гроші, користуватися цим набором усе одно не їм.

А сидячи пів-року з того часу на бубунті, можу чітко сказати - навчити користуватись ТАКИМ лінуксом якусь білявку не складніше, ніж навчити її віндам. А от навчити білявчиного бойфренда його налаштовувати - тут дещо складніше. Ні, поставити ту-ж Убунту теж нескладно, але-ж не одною інсталяцією все вирішується.

Мені здається, адапровані дистри вже достатньо прості у користуванні. Різниця з Кватирками настільки невелика, що тут більше відіграє не складність операційки, а сам користувач, бажання і вміння розібратися.
Не кожен навіть на Кватирках зможе знайти потрібні драйвери і підключити інтернет. Нещодавно молодий хлопець, 25 років, який народився і виріс у Києві, вдома є комп’ютер, звернувся до моєї знайомої з питанням, що це за програмка у неї, яка дозволяє міняти заставку на комп’ютері (тло робочого столу на Кватирках).
« Змінено: 2009-02-26 17:36:03 від vitre »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Vitre, ви приписали мені шматок не моєї цитати. Пофіксити.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.