Автор Гілка: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж  (Прочитано 10523 раз)

Відсутній lenier

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 96
  • Карма: +0/-0
Всім моє шанування.
Маю бажання продавати комп’ютерну техніку з встановленим ВПЗ, при цьому деякі продукти (GPL) модифіковані: змінені не сирці, а xml-файли (сирець на c++ без змін). Однак, доступу до них не буде (щось на кшталт kde-kiosk) - системний блок без клавіатури, ПЗ керуватиметься з пульта або сенсорного дисплею.

Тому питання:
1. Чи треба на сайті викладати ці xml-файли (чи може всю програму)?
2. Чи можна продавати залізо від Radeon з драйверами Catalyst (наскільки я розумію, вони пропрієтарні, а тому продавати залізо можна, тільки з Vesa-драйвером  ;) )?
3. Які вимоги GPL і українського законодавства я можу порушити, займаючись цим видом діяльності, і як їх уникнути, щоб бути чистим і перед розробником, і перед синіми чоловічками?
4. Чи доцільно в інструкції з користування (або в довідці програми) вказати, що дане ПЗ розповсюджується на умовах GPL?

Дякую.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #1 : 2010-01-05 21:57:15 »
Тому, хто тицятиме пальчиком в сенсоринй екран, доступу до ваших змін і не потрібно, а от той, хто платитиме за це залізо гроші - може захотіти подивитися той змінений xml файлик. Його можна і викласти на сайті чи записати замовнику на болваночку. Ну і вказати про це в супровідній документіції. А вцілому GPL не забороняє заробляти грошей.
А, оскільки, ви не крадете нічого, то у лягавих по цьому питанню претензій виникати не має, якщо, звичайно, цей бізнес легальний вцілому.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Praporshic

  • Гість
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #2 : 2010-01-06 07:30:14 »
Судячи з того, що я зрозумів, то XML - конфігураційний файл. А якщо так, то усі ваші зміни - лише додаткові налаштування продукту. Тобто, змін коду ви не робите. Тобто й публікувати нема чого. Хіба що у "порадах та рецептах" ;)

Відсутній lenier

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 96
  • Карма: +0/-0
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #3 : 2010-01-08 11:43:23 »
В xml-файлах задаються всі налаштування зовнішнього вигляду програми - малюночки, надписи, кнопки, події, що виникають при тицянні на ці кнопки.

До речі, під час тицяння на певні кнопки запускається мій скрипт (bash). Його я маю публікувати? Мене цікавлять зобов’язання перед розробником, накладені на мене GPL.

2. Чи можна продавати залізо від Radeon з драйверами Catalyst (наскільки я розумію, вони пропрієтарні, а тому продавати залізо можна, тільки з Vesa-драйвером  ;) )?

Мені цікаво, чи продавці нет- і ноутбуків із встановленим Linux і залізом Radeon купляють в ATI ліцензію на продаж пропрієтарних драйверів?

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #4 : 2010-01-08 13:36:12 »
навіщо все ускладнювати?

Відсутній Sidius

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 159
  • Карма: +0/-0
  • Pew Pew
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #5 : 2010-01-08 14:27:27 »
А драйвером radeon або radeonhd обійтися не можна?

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #6 : 2010-01-08 15:47:27 »
Цитата
До речі, під час тицяння на певні кнопки запускається мій скрипт (bash). Його я маю публікувати? Мене цікавлять зобов’язання перед розробником, накладені на мене GPL.
ні, не маєте. ваш скрипт не є частиною програми. поза тим, зобов’язання у вас виникають не перед розробником, а перед юзерами:

http://www.gnu.org/licenses/gpl-faq.html#GPLCommercially
Цитата
If I use a piece of software that has been obtained under the GNU GPL, am I allowed to modify the original code into a new program, then distribute and sell that new program commercially?
    You are allowed to sell copies of the modified program commercially, but only under the terms of the GNU GPL. Thus, for instance, you must make the source code available to the users of the program as described in the GPL, and they must be allowed to redistribute and modify it as described in the GPL. These requirements are the condition for including the GPL-covered code you received in a program of your own.

Себто, сорси треба дати не розробнику, а тим, кому ви продаєте свій софт.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #7 : 2010-01-08 15:50:19 »
Цитата
Мені цікаво, чи продавці нет- і ноутбуків із встановленим Linux і залізом Radeon купляють в ATI ліцензію на продаж пропрієтарних драйверів?
це ви спитайте в ATI. Це має бути вказано у відповідній ліцензії. Якщо ліцензія забороняє редистрибуцію, то ви все одно можете написати якісь скрипти, що автоматично стягуватимуть драйвер з сайту, і встановлюватимуть його (а юзер буде клікати на I agree тощо).
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #8 : 2010-01-13 20:17:20 »
xml та shell-скрипт в принципі неможливо закрити  :D
якщо юзер з девайса витягне файл -- прочитає, не витягне -- він йому і не потрібен. Окрема публікація коду -- ваше бажання GPL тут ні до чого.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #9 : 2010-01-14 00:46:00 »
xml та shell-скрипт в принципі неможливо закрити  :D
можливо. можна зробити код максимально нечитабельним і недокументованим. тоді користі з нього буде майже стільки, скільки з дезасембльованого бінарника.

особливо це стосується конфігів: реєстр офф-топу від «реєстру» Ґнома принципово відрізняється тим, що перший абсолютно недокументований.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #10 : 2010-01-14 09:21:42 »
Off-topic:
... реєстр офф-топу ... абсолютно недокументований.
Воно і не треба: ріжко який віндузятник забрідає в реєстр --- здебільшого там лінуксоїди копаються  ;)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #11 : 2010-01-14 12:55:27 »
xml та shell-скрипт в принципі неможливо закрити  :D
можливо. можна зробити код максимально нечитабельним і недокументованим. тоді користі з нього буде майже стільки, скільки з дезасембльованого бінарника.
Лолшо? Для шеллу таки є обфускатори (хоча таку приблуду можна й самому написати), але як ви уявляєте собі подібне знущання над xml-ем? В мене фантазія відмовляє.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #12 : 2010-01-14 14:02:38 »
Off-topic:
Воно і не треба: ріжко який віндузятник забрідає в реєстр --- здебільшого там лінуксоїди копаються  ;)
Що забули лінуксоїди в реєстрі?
/me хотів було пошукати персонально для Лисовенка документацію по системному реєстрі Windows, але ліньки було розлогінюватися та уводити капчу.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

roman-pikalyuk

  • Гість
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #13 : 2010-01-14 14:46:43 »
перший абсолютно недокументований.
Off-topic:
на першій же сторнці за запитом google "windows реєстр" є море посилань на документацію.
« Змінено: 2010-01-14 15:07:04 від roman-pikalyuk »

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Залізо+модифіковане ВПЗ - на продаж
« Відповідей #14 : 2010-01-14 15:51:02 »
Документація - це те, що поставляється разом з диском (в ньому, чи в друкованому вигляді, чи в складі самої програми /ОС), а не те, що шукається в гуглі!