Автор Гілка: Реформи на сайті  (Прочитано 2398 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Реформи на сайті
« : 2005-09-21 11:03:10 »
Мене задовбала боротьба зі спамерами на TWiki, велике навантаження на сайті, а також те, що у TWiki зайшли дірку, і я вирішив знести його з нашого сайту. Відповідно я також прибрав посилання які вели на сторінки у TWiki а також посилання на po-tools які теж не працюють (на сайті, локально вони здається працюють, але gettext вже все вміє - Дрепер подивився і все подописував).

Отже нашому сайту потрібна реформа.

1. Потрібно визначити, які функції в першу чергу потрібні нашому сайту (нагадую, що сайт створювався для перекладачів та програмістів, а перетворився на звичайнісінький форум).

2. Потрібно скласти план розвитку.

3. Потрібно виконати план.

Які будуть пропозиції по 1-му пункту?
[Fedora Linux]

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Реформи на сайті
« Відповідей #1 : 2005-09-21 16:09:37 »
Наскільки я зрозумів, TWiki - це двигун, на котрому базується сайт? Тоді тут я повний профан :-[

Ну а що стосується сайту в цілому в купі з його функціями...

НМД, по-перше слід відштовхуватись від принципу медиків "не нашкодь". Іншими словами, якщо сайт сам по собі перетворився "на звичайнісінький форум", це ще не означає, що воно погано. Особисто я прийшов на LOU саме в пошуках "звичайнісінького форуму", де би можна було щось почитати про Linux саме українською мовою, поспілуватись з простими користувачами з Франківська, Львова, Харкова та Кривого Рогу, а не з Самари та Владивостоку. Тому перш за все НМСД не варто перетворювати сайт на такий собі заповідник, де лисі зубри з мастодонтами (чи до чого там дійшли Мирослава з Ярославом? ;о)) ) будуть обговорювати високі матерії перекладів та програмування.

Ну а функції...
Хотілось би бачити словник технічних термінів у одному місці з онлайновою можливістю обговорення (мабуть щось на кшталт http://uk.wiktionary.org/ тільки на кілька порядків об'ємніше :о) ), онлайновим же переглядом і т.ін. А то пропадає маса матеріалу - по форумі, по обговореннях на DLOU, по унету взагалі.
Не знаю, чи потрібною і головне актуальною, але точно цікавою була б можливість започаткування власних програмерських проектів (в тому числі локалізації програмних продуктів). Хоча тут постає запитання, чи варто дублювати SF і хто взагалі буде ці проекти започатковувати.
Щодо перекладів документації - на DLOU ця справа непогано зорганізована. То ж чи варто дублювати на основному сайті функції сателіта?

Якщо ще щось надумаю, я чесно про це розповім :о)
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Реформи на сайті
« Відповідей #2 : 2005-10-21 16:42:20 »
...нагадую, що сайт створювався для перекладачів та програмістів, а перетворився на звичайнісінький форум...
Що дістало -- то це політика... Складається враження, що політичні чвари саме тут -- для певних людей є способом самореалізації... Я прийшов сюди поговорити/послухати про linux, програмування, адміністрування, розробку чогось нового, а на мене виливається купа політичного бруду, яким і так переповнено все навколо. І хотілось би вірити, що _не я_ вибрав неправильне місце для цього. Скажіть, будь ласка, яким чином кидаючись словами "ненька-України" та плюючи один одному в очі, розфарбовуючи все навколо в різні політичні кольори ви сприяєте розвитку ВПЗ?!!

Давайте викинемо політику...
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Реформи на сайті
« Відповідей #3 : 2005-10-21 17:25:59 »
Багато з відвідувачів сайту не виросли з поняття, що "робити щось своєю національною мовою -- акт виняткового патріотизму й має супроводжуватись встановленням портрета Шевченка на покуті й активним політичним життям". До того ж, багато з них так-таки й живе активним політичним життям. Це трохи (а й чи трохи?) впливає на радіус кривизни світогляду.

Для мене вживання/невживання мови не є предметом комплексу, ані засобом виразу свого патріотизму. Мова -- то засіб спілкування.

Такий маленький хінт. У багатьох технічних форумах спроба перевести стрілки в бік нацполу -- це гірчичник, а повторне підняття цих питань -- бан. Я гадаю, вони праві.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Реформи на сайті
« Відповідей #4 : 2005-10-22 23:03:08 »
Що дістало -- то це політика... Складається враження, що політичні чвари саме тут -- для певних людей є способом самореалізації... Я прийшов сюди поговорити/послухати про linux, програмування, адміністрування, розробку чогось нового, а на мене виливається купа політичного бруду, яким і так переповнено все навколо. І хотілось би вірити, що _не я_ вибрав неправильне місце для цього. Скажіть, будь ласка, яким чином кидаючись словами "ненька-України" та плюючи один одному в очі, розфарбовуючи все навколо в різні політичні кольори ви сприяєте розвитку ВПЗ?!!

Давайте викинемо політику...

Вибачаюсь... :-[

Такий маленький хінт. У багатьох технічних форумах спроба перевести стрілки в бік нацполу -- це гірчичник, а повторне підняття цих питань -- бан. Я гадаю, вони праві.

Строго... :-/
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Реформи на сайті
« Відповідей #5 : 2005-10-22 23:10:16 »
А от якби була можливість перекинути трохи політики (впровадження Лінукса в школах, законопроекти, які з цим пов'язані) на інший сайт? Бо нормальні теми обговорюються спокійно, а в інших сильно хтось хоче пофлеймити... Я особисто свою думку висловлюю одним-двома постами чітко,  ясно та відкрито причому по темі обговорення...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Реформи на сайті
« Відповідей #6 : 2005-10-23 00:57:40 »
Тоді є пропозиція весь нацпол лишати тільки в розділі про законодавство -- серед нас (тут на сайті) немає ще достатньої кількості в тому числі й незаангажованих прагматиків, заради котрих можна було б відкривати новий сайт і бути впевненим, що він не перетвориться на калабаню, в якій прихильники різних кольорів кидатимуть фекалії одне в одного (hse, я думаю, зможе вслідкувати, як модератор, щоб голови були холодні).

А фекалії, інсинуації й наклепи гасити негайно в усіх розділах.

Відсутній Сашко Кравчук

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 490
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Реформи на сайті
« Відповідей #7 : 2005-10-24 13:25:17 »
нагадую, що сайт створювався для перекладачів та програмістів, а перетворився на звичайнісінький форум.

Власне, це й не дивно, адже linux.org.ua - єдиний більш-менш серйозний Україномовний ресурс присв'ячений ОС Linux та іншому відкритому ПЗ, тому усі, і перекладачі, і не перекладачі полізли сюди...

Другий сайт дійсно міг би виправити ситуацію: linux.org.ua був би домівкою перекладачів, і таким собі кординатором перекладів, а інший - форум та новини. Проте на LOU надто мало людей для першого, і для другого. Тому, як на мене, зараз варто зосередитися на пропаганді відкритого ПЗ, як такого, щоб на майбутнє підготувати відвідувачів і форумчан для другого сайту, і якось заохотити дійсних LOU'лівців до перекладів...

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Реформи на сайті
« Відповідей #8 : 2005-10-24 13:46:57 »
Ну як сказати? Хіба "заохотити назад до перекладів"...