Автор Гілка: Росiйська мова  (Прочитано 4389 раз)

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #15 : 2007-07-06 17:22:04 »
> сумніваюся, що з дозволом .... буде більше користувачів-нефлеймерів.

зазвичай, коли знімають з чогось якесь обмеження то його стає більше  ;)
так шо яб сказав шо користувачів-нефлеймерів побільшає (хоч і флеймерів відповідно також).

а стосовно якості - будуть якісні пости і будуть не якісні. Нехай кожний відвідувач оцінюватиме "якість" інформації по своєму, відповідно до свого рівня знань. ;)

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #16 : 2007-07-06 17:42:51 »
ше раз хочу наголосити на ідеї - форум на LOU найживіший зі всіх згаданих проектів і це треба використовувати.

Українізація Linux справа серйозна і велике дякую всім хто до неї причетний, але я думаю що на LOU можна і треба створити український портал чи форум про використання лінукс взагалі. Правильніше сказати - просто дати йому самому створитись  :) Від того що українці будуть тут українською чи російською спілкуватись про linux гірше нікому не стане.


Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #17 : 2007-07-06 17:52:44 »
Флеймери - шмеймери... фа-фа ля-ля... є де писати російською мовою, а цей ресурс від її відсутності аж ніяк не страждає.
От поясніть краще чим та російська мова така особлива, що від її дозволу комусь жити (писати) легше стане.
 Є що казати - пиши українською нема - шуруй на LOR.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #18 : 2007-07-07 17:06:21 »
Флеймери - шмеймери... фа-фа ля-ля... є де писати російською мовою, а цей ресурс від її відсутності аж ніяк не страждає.
тут я б не погодився, але з іншого боку "страждає" можна трактувати по-різному :)

От поясніть краще чим та російська мова така особлива, що від її дозволу комусь жити (писати) легше стане.
 Є що казати - пиши українською нема - шуруй на LOR.
скажімо так, є велика кількість професіоналів ВПЗ, які:
а) незручно почувають себе пишучи українською, бо не знають її достатньо добре, можливо вважаючи, що недостатньо знають її для задоволення мовного правила цього форуму
б) мають рідну мову російську і технічні дискусії йдуть для них набагато ефективніше й швидше
в) не зайдуть на цей ресурс, хоча може й знають мову, але неоднозначно ставляться до категоричних обмежень

скажімо, колись на linux-list комусь треба була інформація по Львову і, коли людині вказали на цей форум, вона відповіла, що просто боїться сюди писати, бо не володіє достатньо мовою...

окрім того можу сказати, що багато дискусій на list-list мають набагато вищий рівень, ніж на цьому форумі, і, якщо ти пишеш українською, як правило, той хто може, відповідає українською, хто не може - пише російською... я майже завжди там відповідаю українською на російські повідомлення і мені вже відповідають українсьою і часто дискусія лише російською стає більше українською...
це досить яскравий приклад, як не обмеженням а зняттям обмеження на спількування лише українською мовою може збільшити її присутність на форумі, хоча й знизить її відсоткову частину зі 100% до меншого показника - питання лише в пріоритетах:
1) у когось популяризація української мови і підвищення рівня і популяризація цього ресурсу є більш важливим
2) комусь цей форум подобається в першу чергу через відсутність російської мови

як на мене об'єднання і послаблення обмежень на мову могло б значно підняти рівень цього ресурсу, залучити більше користувачів і, як це не дивно, заохотити більше людей писати саме українською, незважаючи чи її рівень є досконалим...
окрім того, що можна завжди виокремити декілька гілок де повідомлення мають бути винятково українською мовою, наприклад переклади, балачки, адміністративи тощо...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #19 : 2007-07-07 21:47:50 »
От поясніть краще чим та російська мова така особлива, що від її дозволу комусь жити (писати) легше стане.
Є що казати - пиши українською, нема - шуруй на LOR.

А поясніть чим та російська така особлива шо від її заборони комусь жити (писати) легше стане?

От живе собі Паша в Черкасах, лінукс любить, на роботі адмінить компутери, з лінуксом зрозуміло.
Говорить російською бо батьки так навчили, але вважає себе українцем, радіє коли "Черкаські Мавпи" виграють в Московського ЦСКА і таке інше. Говорити українською може, але спочатку в голові перекладає з російської, відповідно виходить йому це повільно.

Паша вільно читає linuxquestions.org і slashdot.org, LOR i opennet.ru, і хочеться йому шоби були й українські сайти такого типу, бо ж і в нас linux популярний.
По аналогії до відомого LOR він відкриває LOU, пише "превед" па-русскі, бачить пункт про мовне обмеження і більше сюди приходити бажання не має. І вже несуттєво про що він хотів запитати, чи може він яку цінну пораду комусь хотів дати - бажання зникло і нема на то ради.
І хочеться йому обміятись знаннями з українським лінукс комюніті (угу, саме з українським), і не може, бо нема такого місця в Україні де б це комюніті тусувалось, не розбиваючись на окремі компанії. :(

А на ЛОР Паша Черкаський ходити не хоче - бо мудагів там багато, всі там такі гуру і всезнайки шо "ум" того й дивись, перевищить критичний об'єм , поллється через вуха і пізнає всесвіт вєндєкапєц і настане всім нірвана ...  :-/

> LOU від відсутності "тої" мови аж ніяк не страждає,  це лише люди страждають від відсутності такого ресурсу на якому вони б могли побалакати про лінукс як їм зручніше, зосередитись на якомусь питанні а не на питанні і перекладі його(питання) українською...

Можна заперечити, шо мовляв не подобаються правила - вперед, робіть шось своє як вам хочеться.
Тільки в кінцевому підсумку всі залишаться в мінусі, і організатори і користувачі linux в Україні. :(

Я не кажу про запровадження російської в усіх-усюдах, я кажу  лише про загальноукраїнський форум присвячений Linux, без мовного обмеження, де кожний сам собі обирає якою мовою йому зручніше спілкуватись про те чи інше питання.

Дискусії про переклад дистро, документації, статті, новини, інші спеуціалізовані ділянки - нехай це все залишиться на тих умовах як є. Мовне обмеження треба зняти з загального форуму, доступ в спеціалізовані ж форуми надавати лише окремим групам ( ну є така функціональність в більшості форумів).
« Змінено: 2007-07-07 21:55:22 від anatolijd »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #20 : 2007-07-07 23:09:31 »
таке враження, що дискутанти забули, що на цьому форумі можна писати й англійською. чи це вийшло з моди?
Хто не подужав українську, хай пише англійською, а хто не порадить і з нею, то в мене є сумніви, що він і з лінуксом собі порадить.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #21 : 2007-07-08 00:03:57 »
А коли це було модно задавати питання англійською на українському форумі? Покажіть з десяток лінків?

А якщо я не хочу англійською? Бо маю з нею проблеми. А українську трохи знаю більше, але всерівно складно. І шо - не юзати мені (і таким як я) лінукс взагалі?

Навіщо тоді перекладати лінукс українською для "непорадливих", якщо вже наперед готове тавро "незнаєш англійської - нема лінукса"?

Банальне питання "як мені записати програму на CD диск" - хто його захоче тут писати англійською?
І хто захоче англійською ж відповідати?

Питання риторичні, тому відповіді не вимагаю. :)
« Змінено: 2007-07-08 00:04:28 від anatolijd »

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Росiйська мова
« Відповідей #22 : 2007-07-08 08:19:28 »
А якщо я не хочу англійською? Бо маю з нею проблеми. А українську трохи знаю більше, але всерівно складно. І шо - не юзати мені (і таким як я) лінукс взагалі?
Ти львів'янин/ка?
Питання риторичне, тому відповіді не вимагаю  ;D
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Росiйська мова
« Відповідей #23 : 2007-07-08 14:34:24 »
Не забувайте про ще один чинник.

Людина пише сюди українською про щось, що не має назви в українській мові (це те, через що нібито треба прибрати обмеження, бо люди «написати не можуть»). Що робити? Треба такий термін вигадати. Або написати інґлішем. Комусь це намозолить очі, в розділі про переклади почнеться дискусія, термін вилижеться, почне вживатись і в мові з'явиться ще одне слово.

А як дозволити писати «как удобно» — цього не станеться. Всі далі будуть пасти задніх, багато триндіти про те, як це змінити й ні чорта не міняти. Ще б пак, щоб поміняти, треба мішки ворочати.

Українець — то ж така горда птаха, що як не копнеш з усієї дурі — не полетить.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #24 : 2007-07-08 15:12:21 »
А коли це було модно задавати питання англійською на українському форумі? Покажіть з десяток лінків?
одна така тема точно була, лінку не пригадую.

Цитата
А якщо я не хочу англійською? Бо маю з нею проблеми. А українську трохи знаю більше, але всерівно складно. І шо - не юзати мені (і таким як я) лінукс взагалі?
тут є кілька варіантів
- піти на ЛОР чи інші російськотолерантні ресурси, зрештою світ вільний, а ЛОУ - не MS
- скористатися словником/перекладачкою для створення теми українською
- убити себе й продовжувати юзати вінду

єдине, що можна закинути ЛОУ - це нетолерантність до повідомлень, що містять помилки. ІМХО, в технічних форумах можна на це не  звертати уваги.


Цитата
Навіщо тоді перекладати лінукс українською для "непорадливих", якщо вже наперед готове тавро "незнаєш англійської - нема лінукса"?
до чого тут тавро? українською навіть людині з Advanced Level of English читати приємніше, бо рідна, однак документації замало. Тому тавро справедливе, для всієї галузі ІТ.
« Змінено: 2007-07-08 15:13:17 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

zzandy

  • Гість
Re: Росiйська мова
« Відповідей #25 : 2007-07-08 16:21:21 »
Покажіть з десяток лінків?

Як мед, то і ложкою. А пошуком вмієш користуватися?

одна така тема точно була, лінку не пригадую.

Майже такі теми 1 2 3 4 5

- убити себе й продовжувати юзати вінду

+1 (+обстіну, ага)
« Змінено: 2007-07-08 16:23:00 від zzandy »

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #26 : 2007-07-09 12:21:20 »
А як дозволити писати «как удобно» — цього не станеться.

Тю... Ресурс формувався для перекладу лінукса на українську. Тобто перекладаєм з англійської на українську.
Запитання: до чого тут російська? Про неї взагалі в правилах нічого не сказано. Просто попрхали не писати чорт зна якою: арабською, китайською, санскритом, убунду...
Якщо неможеш говорити українською - який ти перекладач, а просто кортить побазікати - є LOR, LKU...
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.