Автор Гілка: Адміністрація чи адміністрування?  (Прочитано 6476 раз)

Axmed

  • Гість
З дозволу кг5 процитую допис з попередньої гілки
Цитата: Володимир Лісівка від 15.12.2021, 15:46:51

    Мені адміністрація ЛОУ теж не подобається (я тут адміністратор). :-(

адміністрація чи адміністрування ?

синхронізація чи синхронування?

Цікаве питання, десь читав що треба уникати віддієслівних іменників, якщо знайду де, то кину.

gdekjifgb

  • Гість
Re: Адміністрація чи адміністрування?
« Відповідей #1 : 2021-12-17 19:46:57 »
Питання було до В.Лісівки.

Мені абсолютн фіолетово чи синхро... чи не синхро....
Адміністрація це не дієслово(?). Синхронізація - може бути і дієсловом і іменником. В мовах я поганенько орієнтуюсь. І чим старіше/доросліше стаю, тим більше забуваю (і забуваю я навіть те чого не знав:().

---
По темі: Мені більш "до душі" - синхронізація. А слово "синхронування"... ну незн., можливо і воно має право на життя. Але як що коли і де казати/писати те чи інше - я хзн.

---
+5 коп про фемінітиви. Весною/літом 2021 у вр прийняли закон про фемінитими(?). Я точно не знаю, але помічав деякі новини про цю фігню - "член, членка, членкиня".

Я ВВАЖАЮ, що татупедня прийняла* такий закон виключно для того, щоб приховати свою тотально-поголовну безграмотність. І я не розумію яке відношення мають татупеди до Української мови? Хто їм надав право паскудити ...

Ааа, ну все ясно. Це ж народні "ізбранніккі".

якщо його дійсно прийняли - я з деякого часу взагалі не слідкую за новинами.
« Змінено: 2021-12-17 19:52:41 від gdekjifgb »

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Адміністрація чи адміністрування?
« Відповідей #2 : 2021-12-17 20:32:05 »
Цікаве питання, десь читав що треба уникати віддієслівних іменників, якщо знайду де, то кину.
Що значить «треба»? Вони просто не властиві розмовній балачці. В українській класиці таких майже не знайдеш.

gdekjifgb

  • Гість
Re: Адміністрація чи адміністрування?
« Відповідей #3 : 2021-12-17 20:45:52 »
... Вони просто не властиві розмовній балачці. В українській класиці таких майже не знайдеш.
Якщо ви про "синхронування", то я сьогодні вперше стикнувся з таким словом.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Адміністрація чи адміністрування?
« Відповідей #4 : 2021-12-17 21:34:26 »
На мою думку, синхронізація — це процес, а синхронування чи синхронізування — це дія(-льність) («Використаний в gps-приймачі спосіб синхронування і є чи не найважливішою його характеристикою.»).

Адміністрація — це процес або група людей (адміністратори), яка виконує цей процес, а адміністрування — це діяльність.

Мені не подобається адміністрація (група адміністраторів) ЛОУ. Але, на жаль, я тут адміністратор. Я чітко бачу які помилки тут допущені адміністраторами, але я надто зайнятий (тобто лінивий), щоб їх поправити. Мені дуже подобається як побудовані бізнес-процеси у Федорі: є рада директорів, регулярно проводяться вибори, є регулярні випуски, кожне покращення іде як окремий проєкт, є критерії щодо того що включати у випуск, а що ні, і т.д. Люди регулярно змінюються, а процес іде. Тихо заздрю.
[Fedora Linux]

gdekjifgb

  • Гість
Re: Адміністрація чи адміністрування?
« Відповідей #5 : 2021-12-18 02:27:05 »
...
Адміністрація — це процес або група людей (адміністратори), яка виконує цей процес, а адміністрування — це діяльність.

Мені не подобається адміністрація (група адміністраторів) ЛОУ. Але, на жаль, я тут адміністратор. ...

Ну а коли конкретно адміністрація "стає" процесом або групою людей?

Тут можна сперечатись, дискутувати типу "яка різниця між Способом та Методом" ?
---
Off-topic:
Взагалі-то (в закритій мною гілці) я мав на увазі те що Ахмед написав таке, що можна розуміти як "русськкій убірайся".  Я саме так зрозумів його написання.
« Змінено: 2021-12-18 02:31:51 від gdekjifgb »