Автор Гілка: Допоможіть. Проблема 3g і gsm  (Прочитано 4509 раз)

Відсутній Georgiy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Допоможіть хто знає. Вибачте за лірику, але прийдеться пояснити. Проблема така:

Живу далеко від цивілізації, користувався інтернетом київстар та лайф.
Тут з"явився піплнет. Купив універсальний модем Pantech umw 190 та наружну антену, з пакетом піплнет. Отримав і почалось. Перше здивування: в модемі була сім-карта ОГО. Технічні спеціалісти пояснили, шо піплнет вони зашивають в модем, а сімкарта байдуже яка, бо без неї модем не працює. Ну я не гордий, мені байдуже, аби працювало. Но не працює. Вставив модем..........но при визначенні модему, з автоматичних налаштувань зник піплнет. Спробував вручну налаштувати нічого не вийшло. Здивування друге: Виявилось, що з модемом іде програмка для вінди, яка переключає модем з режиму GSM в режим 3g. А як зробити це в Ubuntu 9.10 вони не знають. Переходити на вінду, після 10-ти років убунту і даром не хочу. Хто знає, що в такому випадку робити в  Ubuntu? Як зробити так, щоб модем окрім GSM, бачив все, що має бачити? Здивування третє: Може я чогось не розумію, але київстар та лайф через модем та антену, повинен працювати швидше ніж через телефон. А як виявилось, навпаки, ще повільніше.

Хто може, будь-ласка, поясніть всі здивування і підкажіть, як проблему вирішити.
З повагою, Георгій.

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: Допоможіть. Проблема 3g і gsm
« Відповідей #1 : 2013-12-08 17:21:30 »
Допоможіть хто знає. Вибачте за лірику, але прийдеться пояснити. Проблема така:

Живу далеко від цивілізації, користувався інтернетом київстар та лайф.
Тут з"явився піплнет. Купив універсальний модем Pantech umw 190 та наружну антену, з пакетом піплнет. Отримав і почалось. Перше здивування: в модемі була сім-карта ОГО. Технічні спеціалісти пояснили, шо піплнет вони зашивають в модем, а сімкарта байдуже яка, бо без неї модем не працює. Ну я не гордий, мені байдуже, аби працювало. Но не працює. Вставив модем..........но при визначенні модему, з автоматичних налаштувань зник піплнет. Спробував вручну налаштувати нічого не вийшло. Здивування друге: Виявилось, що з модемом іде програмка для вінди, яка переключає модем з режиму GSM в режим 3g. А як зробити це в Ubuntu 9.10 вони не знають. Переходити на вінду, після 10-ти років убунту і даром не хочу. Хто знає, що в такому випадку робити в  Ubuntu? Як зробити так, щоб модем окрім GSM, бачив все, що має бачити? Здивування третє: Може я чогось не розумію, але київстар та лайф через модем та антену, повинен працювати швидше ніж через телефон. А як виявилось, навпаки, ще повільніше.

Хто може, будь-ласка, поясніть всі здивування і підкажіть, як проблему вирішити.

На третє знаю відповідь, вона проста - міняєш їх модем на якісний і все стає як треба. Коли лиш з'явився UTEL довелося шукати нормальний модем, ну ось за 900+ (точно не пам'ятаю скільки коштував) від SonyEricsson виявився файним, так ось на ньому навіть на Life все як треба, швидкість файна, сигнал стабільний, ну одним словом куди краще телефонна. Ну так як обзавівся дротом то зараз порадити якийсь путній модем не можу, але скажу єдине - вартість буде немалою, далеко не 300 грн, мабуть ті самі 900-1200 грн.
« Змінено: 2013-12-08 17:22:22 від HetmanNet »
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть. Проблема 3g і gsm
« Відповідей #2 : 2013-12-08 18:05:25 »
Щодо перемикання між 3G та GSM, то для цього йому потрібно надіслати спеціальні AT-команди які потрібно десь шукати. Про це можна почитати, наприклад тут, тут іще  (невпевнений що всі посилання абсолютно в тему) щось має бути на сайті (десь там поинен бути допис про те як в Linux перемикати тип мережі за доп. AT-команд) або можна встановити NetworkManager в якому десь в налаштуваннях з'єднаннях потрібно вибрати тип мережі. Хіба вона у вас не встановлена? Якщо не встановлена, то доведеться оновлюватися або встановити інший дистрибутив (з нових). Ще такий фокус: завантажуємося в Windows і там підключаємося до 3G мережі, потім Пуск > Перезагрузка, завантажуємо Linux і підключаємося до Інтернету. Не знаю як щодо 3G мережі, але в мене таким чином можна було переключити модем з режиму CD (чи CD-ROM) в режим "модем" і таки підключитися до Мережі.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть. Проблема 3g і gsm
« Відповідей #3 : 2013-12-08 18:23:42 »
Щодо зникнення піплнет: ті ж самі AT команди або спробуйте витягти SIM-картку.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній Georgiy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть. Проблема 3g і gsm
« Відповідей #4 : 2013-12-08 19:26:49 »
1) Що стосується NetworkManager, він є. але при його запуску з модемом, в його функціях 3g інтернет зникає автоматично. Виймаєш модем, з"являються 3g оператори.
2) Що стосується перемикання модему через вінду, пробував. Включаєш потім Ubuntu і нічого не змінюється.
3) Перемикання модему з режиму флешки в режим модем, сдійснюється більш ніж просто. Курсор наводиться на флешку (CD) нажимаєш праву кнопку миши і обираєш "витягнути". Зникає флешка, з"являється модем.
4) Сімку з модему витягував. Як і обіцяли в магазині, тоді модем взагалі відсутній, система його не бачить.
5) З приводу модемів за 1000 і вище. Не буду сперечатися, можливо і так. Але враховуючи те, що у нас тільки піплнет, то вже тоді краще купити в них "лочений" модем. Так дешевше. Але, як показує практика, змушений бути готовим до негайної зміни провайдера. Іноді через погоду, змінюється все і деколи погоди поки з"явиться зв"язок, може багато часу пройти. Да і відверто кажучи, я не маю можливість стільки відвалити за модем, на данний час так точно.
« Змінено: 2013-12-08 19:30:52 від Georgiy »
З повагою, Георгій.

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть. Проблема 3g і gsm
« Відповідей #5 : 2013-12-08 20:36:20 »
Спробувати оновити NetworkManager.
Витягти SIM'ку ввести якісь AT-команди.
Може там все так зроблено, що… але ж у Вінді все гаразд. Дизасемблювання!
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: Допоможіть. Проблема 3g і gsm
« Відповідей #6 : 2013-12-09 16:44:52 »
1) Що стосується NetworkManager, він є. але при його запуску з модемом, в його функціях 3g інтернет зникає автоматично. Виймаєш модем, з"являються 3g оператори.
2) Що стосується перемикання модему через вінду, пробував. Включаєш потім Ubuntu і нічого не змінюється.
3) Перемикання модему з режиму флешки в режим модем, сдійснюється більш ніж просто. Курсор наводиться на флешку (CD) нажимаєш праву кнопку миши і обираєш "витягнути". Зникає флешка, з"являється модем.
4) Сімку з модему витягував. Як і обіцяли в магазині, тоді модем взагалі відсутній, система його не бачить.
5) З приводу модемів за 1000 і вище. Не буду сперечатися, можливо і так. Але враховуючи те, що у нас тільки піплнет, то вже тоді краще купити в них "лочений" модем. Так дешевше. Але, як показує практика, змушений бути готовим до негайної зміни провайдера. Іноді через погоду, змінюється все і деколи погоди поки з"явиться зв"язок, може багато часу пройти. Да і відверто кажучи, я не маю можливість стільки відвалити за модем, на данний час так точно.
Спробуйте пошукати налаштування, що дає піпелнет юзерам що мають свої модеми (ну декому вдавалося отримати налаштування), з'ясуй як на справді іменується модем що піпелнет роздає як свої, знайди на того китайця оригінальну прошивку і перепроший нею модем, і налаштуй його як звичайний модем без модифікацій від провайдера. :) Перед прошивкой з'ясуй як налаштовують оригінальні китайці на лінукс, тобто підготуйся до глюків.
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній Georgiy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть. Проблема 3g і gsm
« Відповідей #7 : 2013-12-09 17:19:29 »
Я звичайно дуже вдячний, дуже хороша порада, дякую. Але....
1) Не настільки я володію Системою, щоб аж так діяти. Страшновато.
2) Проблема в тому, що якщо виявиться, що модем бракований......в мене його назад ніхто не прийме, бо я вліз перепрошивати. Я вже більше схиляюсь до того, що може бути бракований модем. Я з модемом прийшов до знайомого, ми цей модем покрутили у вінді.......так от вінда також не вийшла в інтернет і навіть не знайшла піплнета. А він є, я перевірив телефоном.
З повагою, Георгій.

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть. Проблема 3g і gsm
« Відповідей #8 : 2013-12-09 19:15:02 »
Цитата
1) Не настільки я володію Системою, щоб аж так діяти. Страшновато.
Як саме? Оновлювати систему? Що саме страшно робити?

Цитата
2) Проблема в тому, що якщо виявиться, що модем бракований......в мене його назад ніхто не прийме, бо я вліз перепрошивати. Я вже більше схиляюсь до того, що може бути бракований модем. Я з модемом прийшов до знайомого, ми цей модем покрутили у вінді.......так от вінда також не вийшла в інтернет і навіть не знайшла піплнета. А він є, я перевірив телефоном.
Попросіть у них заміну (може сказати їм що не ловить мережу peoplenet?). Візьміть у когось інший і спробуйте в обох ОС в себе вдома. А як модем називається, яка модель (десь на пристрої може бути написано або на їхньому сайті)?
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній Georgiy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть. Проблема 3g і gsm
« Відповідей #9 : 2013-12-09 21:33:30 »
Цитата
1) Не настільки я володію Системою, щоб аж так діяти. Страшновато.
Як саме? Оновлювати систему? Що саме страшно робити?

Мова йшла про те, щоб перепрошити модем вручну. Оновлювлювати і корегувати систему не проблема. А от модеми я ніколи не перепрошивав.

Цитата
2) Проблема в тому, що якщо виявиться, що модем бракований......в мене його назад ніхто не прийме, бо я вліз перепрошивати. Я вже більше схиляюсь до того, що може бути бракований модем. Я з модемом прийшов до знайомого, ми цей модем покрутили у вінді.......так от вінда також не вийшла в інтернет і навіть не знайшла піплнета. А він є, я перевірив телефоном.
Попросіть у них заміну (може сказати їм що не ловить мережу peoplenet?). Візьміть у когось інший і спробуйте в обох ОС в себе вдома. А як модем називається, яка модель (десь на пристрої може бути написано або на їхньому сайті)?

В початковому повідомленні-проханні я писав - модем Pantech umw 190
З повагою, Георгій.