Автор Гілка: Рішення для розгортання доступу до мережі Інтернет в гуртожитку ВНЗ  (Прочитано 3181 раз)

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Доброго дня, товариство.
Мені поставили невеличке  :o завдання, розвести інтернет на гуртожиток нашого навчального закладу. Зараз ще поки не знаю скільки буде абонентів (думаю 150 точно буде), уже хочу собі прикинути, що і  як робити. Я навіть не впевнений чи вистачить каналу, що підведений до гуртожитку. Це ОГО ультра (до 24 мбіт). Приміщення 5-ти поверхове з панельним перекриттям і стінами із цегли. Я думаю це все організувати за допомогою безпровідної мережі, кабелі тягнути не дуже хочеться. На кожному поверсі поставити по 1 точці доступу і по 2-3 репітери вздовж коридору, щоб покрити всю довжину приміщення. Хоча потрібно провести експеримент і можливо не потрібно буде на кожному поверсі обладнання розміщувати, лише на 2 і 4 поверхах. Це при умові, що сигнал буде проходити через перекриття без великих втрат. Ось тому хочу запитати поради чи доцільно так робити і яке саме обладнання для цього потрібно. Для сервера, який буде роздавати тирнет, що краще, роутер з можливість різати трафік, а його точно потрібно обмежувати, чи ставити якусь машину з UNIX-сами????
Дякую.
« Змінено: 2014-10-02 09:39:39 від kisil »

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
Враховуючи що всього 24мбіт для роздачі інтернету хватить дешевого роутера (може ще + світч якщо кабелями тягнути) в якому можна обмежувати трафік.

Але якщо буде 150 користувачів, а в розпорядженні всього 24мбіт, не бачу сенсу за це братись, хіба що кардинально різати всім швидкість і блокувати всякі файл-шарінги, торенти, сайти з фільмами і тд і тп і тоді кінцевий користувач отримує близько 150кбіт/с...
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Я також вважаю, що це слабенький канал для такої кількості користувачів. Але не знаю чи мене послухають.
А на рахунок точок доступу???? Буде такий варіант працювати чи ні???

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Можна втулити сквід і різати, а можна зробити шару де кожен братиме що йому там треба, щодо 150 - це ще нормальна швидкість - бувало й гірше.

А про бездротовий доступ... тре міряти сигнал, бо буде трохи незручно коли закупите а виявиться що доведеться таки тягнути кабель.

З того що бачив я  бездротова буває далеко не всюди, принаймні у нас переважно кабель.

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Так кабель це дуже добре, але якщо ним обпутувати стільки кімнат, то на світчі більше піде грошей ніж на точки доступу. Звичайно буду перед закупкою обладнання перевіряти рівень сигналу і по можливості перевіряти роботу безпровідної мережі при використанні репітерів. Якщо і буду ставити unix-шлюз, то без кальмара лише NAT  на поширені порти і все. Це мої такі думки  на рахунок всього цього.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
тобто обмежувати ніц не будете чи знайшли щось ліпше?

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Ні шейпити канал буду однозначно. Просто кальмара не буду ставити. Буду робити все за допомогою ядра, без додаткового ПЗ, щоб не потрібно було закупляти потужний комп'ютер для таких цілей.

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
Так кабель це дуже добре, але якщо ним обпутувати стільки кімнат, то на світчі більше піде грошей ніж на точки доступу. Звичайно буду перед закупкою обладнання перевіряти рівень сигналу і по можливості перевіряти роботу безпровідної мережі при використанні репітерів. Якщо і буду ставити unix-шлюз, то без кальмара лише NAT  на поширені порти і все. Це мої такі думки  на рахунок всього цього.
я вже собі уявляю картину як мешканці віддалених кімнат будуть вибігати в напрямок до точки доступу щоб відправити пошту  ;D Чи підстрибувати або вилазити на шафу бо точка на верхньому поверсі )
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?