Автор Гілка: Free Pascal 2.0  (Прочитано 1385 раз)

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Free Pascal 2.0
« : 2005-05-17 22:30:34 »
Нарешті, після п'яти років розробки вийшов свіжий реліз професійного компілятора Free Pascal версії 2.0. Доступні версії для архітектур: Intel x86, AMD64/x86_64, PowerPC та SPARC, і багатьох операційних систем серед яких: Linux, FreeBSD, Mac OS, DOS, Win32, OS/2 та інші. Качати тут - http://www.freepascal.org/download.html
« Змінено: 2005-05-23 14:25:56 від MoD »

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Re: Free Pascal 2.0
« Відповідей #1 : 2005-05-18 01:46:01 »
Вже почав забувати паспаль... Та й добре, бо тре реально в'їдатися в с++.

Ніколи не мав із ним справу у лінуксі. Розкажіть, будь ласка, чи існує значна різниця між написанням паспалівського совфут для вікон та лінуху... Бо тре адаптовувати першокурсників місцевих університетів під лінух, а вони до речі, на багатьох компових спеціальностях на першому курсі вивчають саме паскаль. Тому хотів би дізнатися по даній темі трішки більше, якщо маєте додаткову інформацію, буду дуже вдячний.

DarkStyle

  • Гість
Re: Free Pascal 2.0
« Відповідей #2 : 2005-05-18 02:18:09 »
Вже почав забувати паспаль... Та й добре, бо тре реально в'їдатися в с++.

Ніколи не мав із ним справу у лінуксі. Розкажіть, будь ласка, чи існує значна різниця між написанням паспалівського совфут для вікон та лінуху... Бо тре адаптовувати першокурсників місцевих університетів під лінух, а вони до речі, на багатьох компових спеціальностях на першому курсі вивчають саме паскаль. Тому хотів би дізнатися по даній темі трішки більше, якщо маєте додаткову інформацію, буду дуже вдячний.

У мене всі програми з віндового TP7 ідеально компілювалися на freepascal for linux  :D

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Free Pascal 2.0
« Відповідей #3 : 2005-05-18 02:43:03 »
Я паскаль поважаю, але не дуже люблю. Якщо під віндами використовується "труба"(Turbo Pascal), то різниця величезна. По-перше, Free Pascal 32- та 64-бітний компілятор, має деяку підтримку Delphi'йських компонентів та массу невеликих технічних відмінностей від "труби"(наприклад дає можливість повертати масиви з функцій і т.п.) , дає трохи більшу свободу в написанні коду, дозволяє С-подібні макроси та об'єктно-орієнтовані засоби програмування на рівні С++ та Делфі. В пакет входять юніти для роботи з OpenGL, GTK, X'ами та ще багато чого. Якщо людина буде пересідати з "труби", то незручностей відчувати не буде. Хоча, не все, що на TP написано буде без проблем компілюватися: можуть виникнути проблеми при використанні модуля Graph(і кому він тільки потрібен?) - теоретично він повинен використовувати libvga (в багатьох дистрах - aalib), але в мене виникали глюки на рівні лінкування. Існує досить схожий з Delphi IDE - Lazarus (http://www.lazarus.freepascal.org), цей компілятор підтримується також KDeveloper'ом. Я його в універі досить успішно використовував, та ще декількох підсадив:)
« Змінено: 2005-05-18 02:49:46 від MoD »

Відсутній Anatoliy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Free Pascal 2.0
« Відповідей #4 : 2005-05-18 20:04:34 »
... можуть виникнути проблеми при використанні модуля Graph(і кому він тільки потрібен?)
Для спеціалізованих пристроїв потрібен.  Новина цікава, треба трохи потестувати.

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Free Pascal 2.0
« Відповідей #5 : 2005-05-18 20:25:51 »
Цікаво, а для яких спеціалізованих пристроїв? Якщо потрібно для vga зробити вивід відео, то краще вже напряму через відео-буфер і при анімації блимати не буде.

Відсутній Anatoliy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Free Pascal 2.0
« Відповідей #6 : 2005-05-19 12:58:47 »
Цікаво, а для яких спеціалізованих пристроїв? Якщо потрібно для vga зробити вивід відео, то краще вже напряму через відео-буфер і при анімації блимати не буде.
Зараз дуже багато пристроїв: маршрутизатори, Wi-Fi точки доступу, контрольні прибори, мобільники і то вже з'являються, які працюють під Linux. Ходять слухи, що в музичних синтезаторах деякі фірми теж застосовують Linux. От в подібних пристроях і можна застосовувати матрицю з VGA входом. Яку технологію виводу використовувати?  Це мабуть потрібно вирішувати шляхом проб :-)

Поки, що швиденько перевірив новинку і трохи засмутив роздутий код, хоча це перше враження.

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Free Pascal 2.0
« Відповідей #7 : 2005-05-19 16:27:40 »
Дуже цікаво, але здається модуль Graph може виводити тільки в відео карту, в таких випадках треба щось спеціальзоване.