Автор Гілка: monitoring-0.9 черговий реліз  (Прочитано 2219 раз)

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
monitoring-0.9 черговий реліз
« : 2005-04-21 01:59:52 »
Щойно виклав чергову версію скриптів для моніторингу Unix (тестував на Linux і частково на FreeBSD) систем: monitoring-0.9

Дані скрипти призначені для моніторингу різноманітних параметрів роботи системи: температури процесора, швидкості обертання кулерів, напруги живлення; заповнення дисків; завантаження процесорів, пам'яті... (можливо моніторити більше 100 різних системних параметрів); мережевого трафіку (FreeBSD).
Дані збираються через мережу з різних серверів, записуються в базу даних (rrdtool), відображаються через вебсторінку (MRTG like style). Всі бази даних та html сторінки генеруються автоматично, при відхиленні від норми в параметрах роботи котрогось з серверів відсилається поштове повідомлення. Скрипти легко можна пристосувати для моніторингу інших цікавих для вас даних...

Сайт проекту http://monitoring.sourceforge.net

За конструктивну критику наперед дякую! ;)
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: monitoring-0.9 черговий реліз
« Відповідей #1 : 2005-04-21 11:57:38 »
srv/bin/show_iptables.sh
   while [[ $j < $number ]]     # <-- я можу помилятись,  але , наскільки я пам'ятаю,
      do                                     # із числами треба вживати -lt -gt та -eq в Bash
        let k=$k+1
        if [ "${array[$k]}" = "ACCEPT" ]; then
            let j=$j+1
        fi
      done

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: monitoring-0.9 черговий реліз
« Відповідей #2 : 2005-04-21 16:58:17 »
srv/bin/show_iptables.sh
   while [[ $j < $number ]]     # <-- я можу помилятись,  але , наскільки я пам'ятаю,
      do                                     # із числами треба вживати -lt -gt та -eq в Bash

Див. info bash -> Bash features -> Shell arithmetics

Вбудована в bash реалізація test підтримує обидва варіанти.

bash-2.05$ if [[ 1 < 2 ]]; then echo true; else echo false; fi
true
bash-2.05$ if [[ 1 < 0 ]]; then echo true; else echo false; fi
false
bash-2.05$ if [[ 1 -lt 2 ]]; then echo true; else echo false; fi
true
bash-2.05$ if [[ 1 -lt 0 ]]; then echo true; else echo false; fi
false
bash-2.05$ /usr/bin/test 1 '<' 2 && echo true
/usr/bin/test: <: binary operator expected
bash-2.05$ /usr/bin/test 1 '-lt' 2 && echo true
true
bash-2.05$ test 1 '<' 2 && echo true
true
[Fedora Linux]

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: monitoring-0.9 черговий реліз
« Відповідей #3 : 2005-04-21 17:13:33 »
Моніторинг трафіку, по просьбі трудящих, включив тільки в цій версії тому він ще недостатньо вилизаний: для FreeBSD ( srv/bin/show_ipfw.sh) працює добре але можна пришвидшити рази в два, а у Linux ( srv/bin/show_iptables.sh) хочу щоб можна було сумувати трафік що проходить через різні правила так як у srv/bin/show_ipfw.sh так що я їх повністю перепишу. Крім того є спокуса відображати кілька (більше двох) графіків одразу.

В html/rrdtool_template.5min.shtml маленька опечатка:
-<b>Weekly Graph (5 Minute Average)</b><br>
+<b>Daily Graph (5 Minute Average)</b><br>
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: monitoring-0.9 черговий реліз
« Відповідей #4 : 2005-04-22 01:19:48 »
Виклав патч до srv/bin/show_iptables.sh

З тим Фаерволом що в bin/iptables_trafic_acc.sh має працювати. В принципі повинно і працювати в інших складніших випадках з сумуванням правил з різних таблиць! Якщо в когось будуть проблеми  напишіть поправимо...  ;)
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: monitoring-0.9 черговий реліз
« Відповідей #5 : 2005-04-23 01:32:08 »
Переглянув ще раз моніторинг трафіку та виклав новий патчик.

Пишіть побільше критики, що ще не так, бо інакше вдосконалень і розвитку не буде...
« Змінено: 2005-04-23 01:33:03 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: monitoring-0.9 черговий реліз
« Відповідей #6 : 2005-05-11 03:52:53 »
« Змінено: 2005-05-11 04:01:01 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.