Автор Гілка: IBM "відкриває" Cell  (Прочитано 1365 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
IBM "відкриває" Cell
« : 2005-05-25 20:18:01 »
IBM готується до відкриття повних специфікацій та випуску відповідних бібліотек під вільними ліцензіями для стимулювання розробки Вільного Програмного Забезпечення для процесора Cell.

http://arstechnica.com/news.ars/post/20050524-4941.html
[Fedora Linux]

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: IBM "відкриває" Cell
« Відповідей #1 : 2005-05-25 21:17:15 »
Та-а-а IBM потужний динозавр!
Що скажете на "IBM родила M$, вона ж його і похоронить!" ? ? ?
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Re: IBM "відкриває" Cell
« Відповідей #2 : 2005-05-26 01:11:34 »
Пане Володимире, бачу Ви серйозно взялися за ці Cell'и... Мо з них дійсно буде діло... Принаймні перспективи блискучі...

А де можна дістати інфу по процесору? Я маю на увазі його архітектуру, команди... Мо ще якісь бібліотеки на с++...

Praporshic

  • Гість
Re: IBM "відкриває" Cell
« Відповідей #3 : 2005-05-26 01:30:25 »
Та-а-а IBM потужний динозавр!
Що скажете на "IBM родила M$, вона ж його і похоронить!" ? ? ?

Поховає

Хоча я у цьому не впевнений. Бо навіщо тоді на сайті IBM рекомендувати він-хрю?
А от Cell - річ цікава. Може прийде на заміну сучасним х86 та х86-64... Як то кажуть: поживемо - побачимо.
« Змінено: 2005-05-26 01:31:32 від Praporshic »

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: IBM "відкриває" Cell
« Відповідей #4 : 2005-05-26 09:03:14 »
Дійсно цікава технологія, думаю з неї точно щось вийде, адже інтелівська архітектура вже давно застаріла і все, що з неї можна було вичавити - вже вичавлено. Хоча я не думаю, що вони будуть користуватись великим попитом на РС платформі, мабуть, тоді її так називати вже не буде коректним:) Тут потрібна зовсім нова платформа, щось подібне Apple`івським Мак'ам, але з відкритішою структурою. А от якість бібліотеки чи ще щось знайти зараз скоріше за все не є можливим - от коли ІВМ викладе специфікації, тоді що-небудь і з'явиться.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: IBM "відкриває" Cell
« Відповідей #5 : 2005-05-26 16:59:40 »
Пане Володимире, бачу Ви серйозно взялися за ці Cell'и... Мо з них дійсно буде діло... Принаймні перспективи блискучі...

А де можна дістати інфу по процесору? Я маю на увазі його архітектуру, команди... Мо ще якісь бібліотеки на с++...


http://www.blachford.info/computer/Cells/Cell1.html
http://arstechnica.com/articles/paedia/cpu/cell-1.ars

Система команд основного ядра - як у PowerPC.
[Fedora Linux]

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Re: IBM "відкриває" Cell
« Відповідей #6 : 2005-05-27 03:12:24 »
Видимо IBM дійсно серйозно взялася за Cell'и: http://www.ixbt.com/news/hard/index.shtml?news117530id

Відсутній politruk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
  • BSD user
Re: IBM "відкриває" Cell
« Відповідей #7 : 2005-06-04 14:54:53 »
В останньому номері Домашнього ПК представленні XBOX 360 та Sony PS3 з характеристиками. Дуже цікаво порівняти процессори:
xbox:

Цитата
Центральный процессор IBM PowerPC 3 ядра, каждое работает на частоте 3,2 GHz. Два потока на ядро, всего шесть потоков. Векторные механизмы VMX-128 по одному на ядро. 128 регистров VMX-128 на каждый поток. Кэш второго уровня 1 Мб.

ps3:
Цитата
Центральный процессор IBM PowerPCЧастота 3.2ГГц Всего восемь "синергических вычислительных единиц" (SPU), одна зарезервирована. 128 регистров VMX-128 на каждый SPU. Кэш второго уровня 512кб

М: якщо цитуєш іншою мовою, то виділи це як цитату в форумі, бо люди не розуміють і скаржаться. В принципі, правило на це є. Гаразд?
« Змінено: 2005-06-04 23:34:44 від JaFd »
FreeBSD 6.0