Автор Гілка: Вірною дорогою ідуть сусіди!  (Прочитано 4383 раз)

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Вірною дорогою ідуть сусіди!
« Відповідей #30 : 2005-05-30 01:38:01 »
Хай мені краще пояснить хтось, яким чином на Ельбрус принципово неможливо написати вірусяку. Вірусяка -- це програма. Виходить, процесор -- чудо, а програми на нього писати не можна? Нмд, це справа ОС. Забабахає хтось ОС класу M$-DOG, і вірусня буде процвітати.
О, втрутився програміст. Ярославе, почитайте статтю про архітектуру Ельбруса, на яку я посилався:

http://www.mcst.ru/mcst/e2k_arch.shtml

і як проф скажіть тоді з приводу вірусів. Я її давно читав, але склероз мені підказує, що там основним засобом боротьби з вірусами оголошувалася апаратна технологія "роздачі" прав на вказівники в програмах. Бабаян стверджував (знову таки, склероз підказує), що в такому разі роздача прав на файли вже не потрібна.
So?..

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Вірною дорогою ідуть сусіди!
« Відповідей #31 : 2005-05-30 02:31:08 »
Скажімо так: поки не викладено reference manual з того, як воно фактично реалізовано, нічого не можна сказати наперед і напевне.

Відсутній MaXony

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Вірною дорогою ідуть сусіди!
« Відповідей #32 : 2005-05-30 08:49:23 »
О, втрутився програміст. Ярославе, почитайте статтю про архітектуру Ельбруса, на яку я посилався:

http://www.mcst.ru/mcst/e2k_arch.shtml

і як проф скажіть тоді з приводу вірусів. Я її давно читав, але склероз мені підказує, що там основним засобом боротьби з вірусами оголошувалася апаратна технологія "роздачі" прав на вказівники в програмах. Бабаян стверджував (знову таки, склероз підказує), що в такому разі роздача прав на файли вже не потрібна.
So?..


Це вам не нагадує як Микрософт випустивши xp кричало , що це сама захищена ОС.? Ж))
А істина тут в простій річі, що зробив один то може поламати другий. Так було, так є і так буде. Завжди є якісь недоробки!!!!!

uranium

  • Гість
Re: Вірною дорогою ідуть сусіди!
« Відповідей #33 : 2005-05-31 14:47:58 »
Те, що вони там заявляють, що на цьому процесорі неможливо буде існування вірусів - абсолютна бздура. Ці слова на рівні голівудських фільмів про компутери.
"Если один человек зделал чего, так другой запросто поломать может" (с) "Формула кохання"

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Вірною дорогою ідуть сусіди!
« Відповідей #34 : 2005-06-02 01:51:50 »
Ну так розроби, тобі хто заважає? Я про архітектуру проца. Тоді будеш усіх опускати словами "ганьба".
Не повірите розробляв! Наслухавсь квантових механік, електронік... почув плани відносно Р3 і мав ідею побудувати не квантову електроніку а цілу квантову оптику де оброблялись би не електричні сигнали, а електромагнітні хвилі (світло різних частот і поляризації) і проц хотів зробити не електричний а оптичний, щоб буржуїв перегнати раз і назавжди! :P
Тут критику приймаю: "нездара і ганьба" - оптичний проц не зробив :(

Скажімо так: поки не викладено reference manual з того, як воно фактично реалізовано, нічого не можна сказати наперед і напевне.
Не викладуть...


Розробники Е2К:
Цитата
Про то, как ОНО будет реально работать ничего пока не ясно, впрочем никто не ждёт многого от первого "блина", т.к.
пока ОНО пеклось на фабрике работа над чипом здесь продолжалась и находились весьма неприятные баги на модели.

Про работоспособность ничего пока не могу сказать - я далеко от места дислокации чипа. Но там есть свои нюансы, связанные с работой чипсета. Чтобы это все вместе задышало - необходимо будет приложить усилия.

Как я понимаю, "Эльбрус" не собирается продаваться на открытом рынке для массовых потребителей, а является стратегической разработкой.
Не будет продаваться для рядовых пользователей. У рядового пользователя не будет столько денег, чтобы купить систему на Е3М

Единственная задача этого процессора - быть впаренным военным.

Военная - заменит вычислительные узлы там, где невозможно (по каким-то причинам) ставить импортные вычислительные системы.

Цитата
Эльбрус делается по госзаказу.
у нас - кхм... вроде как заказчик имеет право забрать все Verilog-и и забирает.

Цитата
Если не ошибаюсь, пиковая производительность архитектуры E2K (в мегафлопсах) равна частоте, умноженной на 8. То есть получим в данном случае 2.4 GFLOPS. (11.02.2005 17:02 вони частоту планували 0.3ГГц ???) Значит, на самом благоприятном тесте - Линпаке - получится примерно половина от моего настольного Селерона ( Cel-D 2.8 ). На менее благоприятных тестах (SPECfp, SPECint) будет ещё ниже. Но тут может сильно зависеть от организации и пропускной способности памяти. При такой низкой частоте процессора будет нетрудно обеспечить неплохой баланс как по пропускной способности, так и по времени доступа. Особенно это пригодится для специфически закодированных сильно векторизованных задач - здесь возможен даже паритет. Но, к сожалению, нельзя ожидать масштабируемости при увеличении частоты до (скажем) 1 GHz - поскольку подсистема памяти в такой степени ускориться не сможет.

З всієї інформації що просочилась в інет про Е2К правду від піару і навмисної брехні відділити дуже важко...

Е3М - програмно-апаратний комплекс який поки не існує. Саме на ньому має запускатись чудо операційка (суміш соларки з лінухом) де за словами Бабаяна (кличка "Сказочник") існування вірів буде НЕМОЖЛИВЕ.

PS: а в нас в Україні поки, що є ракети і літаки...
« Змінено: 2005-06-02 01:57:40 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Вірною дорогою ідуть сусіди!
« Відповідей #35 : 2005-06-02 11:25:36 »
Віруси експлуатують вразливі місця системи. Якщо система успішно витримує атаки хакерів як із ззовні так і з середини, то і віруси там нічого не зроблять. Якщо запис у місця в пам'яті і на диску, які зберігають код програм, фізично не можливий (через апаратний захист - вінчестер легко переводиться в RO, пам'ять теж), то вірусяка ніяк не зможе запустити свій код на виконання. Але скриптові вірусяки як жили так і житимуть. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Вірною дорогою ідуть сусіди!
« Відповідей #36 : 2005-06-03 02:20:03 »
Віруси експлуатують вразливі місця системи. Якщо система успішно витримує атаки хакерів як із ззовні так і з середини, то і віруси там нічого не зроблять. Якщо запис у місця в пам'яті і на диску, які зберігають код програм, фізично не можливий (через апаратний захист - вінчестер легко переводиться в RO, пам'ять теж), то вірусяка ніяк не зможе запустити свій код на виконання. Але скриптові вірусяки як жили так і житимуть. :-)
О, це вже ближче до мого питання про вказівники, а то Ярослав Федевич просто ухилився від відповіді. Наскільки я зрозумів статтю Бабаяна, на Ельбрусі програми взагалі не мають (чи можуть не мати - боюся збрехати) прямого доступу до вінчестера. Тобто якщо вірус спитає, де такий-то файл, може відповіді і не отримати: його тільки в пам`ять пошлють, а записати нічого не дадуть; і навіть в пам`яті перевірять ті самі вказівники, про які я питав, і якщо права не ті, то й виконати нічого не дозволять.

Еее, ногами не бийте, я в програмуванні нічого не тямлю, але цікаво буває.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Вірною дорогою ідуть сусіди!
« Відповідей #37 : 2005-06-03 12:54:39 »
Тобто якщо вірус спитає, де такий-то файл, може відповіді і не отримати: його тільки в пам`ять пошлють, а записати нічого не дадуть; і навіть в пам`яті перевірять ті самі вказівники, про які я питав, і якщо права не ті, то й виконати нічого не дозволять.
Скоріше за все буде використана дворівнева (чи n-рівнева) архітектура, коли користувацьке ПЗ матиме лише посилання (вказівники, які не можна змінювати), а право на створення вказівників матиме лише системне ПЗ. Приблизно так, як це зроблено в Яві.
[Fedora Linux]

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Вірною дорогою ідуть сусіди!
« Відповідей #38 : 2005-06-04 18:55:07 »
Ще трохи об'єктивно про Е2К:

Ці 50 перших зразків працюють з частотою 0.3ГГц  :(

Розробники Е2К:
Цитата
20 команд за такт - это пик, редко (очень редко, практически никогда не) достижимый.

Архитектура процессора e2k делает публикацию ее деталей бессмысленной, так как на таком уровне никто (кроме разработчиков e2k+OS+compiler) программировать не станет.
Не думаю что этот процессор появится за пределами МЦСТ и военных ВС. Поэтому руководство достаточно иметь разработчикам и военным.
А для прикладных программ есть руководство по C/C++/Fortran + Linux API. Этого достаточно, чтобы что-то писать для этого процессора.

На сайте МЦСТ много чего написано... ;D
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Вірною дорогою ідуть сусіди!
« Відповідей #39 : 2005-06-05 01:52:48 »
А може на Е3М буде OC2000 бігати? Чи вони ще одну операційку з нуля почнуть писати?
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.