Автор Гілка: Проблеми при завантаженні  (Прочитано 2498 раз)

Відсутній vladz

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
ОС: LinuxMint 13, MATE (ex-Gnome2).

При завантаженні Лінуксу замість графічної оболонки для логіну несподівано почала вмикатись консоль. Після логіну startx спрацьовує, але частина системних програм недоступна (mintInstall, mintUpdate та інші, в тому числі робота з мережею і налаштування інтернет-з’єднань), немає з'єднання з інтернетом та неможливо створити нове з'єднання. Значки програм, файлів і папок в Caja відображаються значками для тхт-файлів або знаками запитання, спроба переглянути властивоті файлу призводить до вильоту Caja.

Думав, що це з оновленням якоїсь програми котрийсь із пакунків випадково пошкодив систему. Після
Цитата
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get update
sudo apt-get install -f
sudo dpkg -a --configure
sudo apt-get dist-upgrade
запропонувало встановити три нові пакунки (linux-headers-3.2.0-60, linux-headers-3.2.0-60-generic, linux-image-3.2.0-60-generic) та п'ять оновити (linux-firmvare з 1.79.9 до 1.79.10, linux-lidc-dev з 3.2.0.-58.88 до 3.2.0.-60.91, linux-generic, linux-headers-generic linux-image-generic з 3.2.0.23.25 до 3.2.0.60.71). Встановив та оновив, але проблеми це не вирішило.

Чи можна якось відновити систему до стану, як вона була до збою?

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
Re: Проблеми при завантаженні
« Відповідей #1 : 2014-03-18 11:43:23 »
встановити/перевстановити gdm (чи що у вас там було) пробували?
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній vladz

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
Re: Проблеми при завантаженні
« Відповідей #2 : 2014-03-18 15:02:02 »
встановити/перевстановити gdm (чи що у вас там було) пробували?
Ще не пробував (там mdm). Зараз спробую.
« Змінено: 2014-03-18 15:02:48 від vladz »

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Проблеми при завантаженні
« Відповідей #3 : 2014-03-18 15:27:26 »
Може змінився рівень запуску? Спробуйте виконати команду init 5 (здається саме 5-й рівень) від імені root. Або
service mdm restartвід root. Після завантаження перегляньте файл /var/log/Xorg.0.log на предмет наявності повідомлень про помилки такою командою:
grep -i '(ee)' /var/log/Xorg.0.log
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Проблеми при завантаженні
« Відповідей #4 : 2014-03-18 15:30:08 »
Або замість команди startx виконуйте команду:
DISPLAY=:0 mate-sessionдля запуску MATE.
« Змінено: 2014-03-18 17:21:40 від xuser13 »
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній vladz

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
Re: Проблеми при завантаженні
« Відповідей #5 : 2014-03-18 19:47:04 »
Розібрався з mdm: synaptic показав, що mdm не встановлено, хоча ще вчора він був і працював. Для інсталяції mdm вимагав librsvg2-common, і саме після встановлення librsvg2-common зникла половина проблем (значки файлів тепер відображаються нормально, файл-менеджер Caja не вилітає, mintInstall та mintUpdate запускаються і працюють нормально).

Після цього перевірив інші пакети — network-manager-gnome i mate-screensaver — з ними було те ж саме, що з mdm. Після встановлення обох цих пакетів зникли проблеми з підключенням до інтернету та зі скрінсейвером.

tarasian666, дякую, Ваша підказка дуже допомогла.

Що ще не працює: не можу запустити пункт меню "Центр керування" (відповідно немає доступу до частини налаштувань системи), не можу змінити оформлення робочого середовища (шпалери etc).

Якщо хтось пам’ятає які програми за них відповідають, чи які ще пакети варто перевірити та перевстановити — був би вдячний за підказку.
« Змінено: 2014-03-18 19:47:24 від vladz »

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Проблеми при завантаженні
« Відповідей #6 : 2014-03-18 20:06:34 »
Викличіть контекстне меню того меню з якого ви запускаєте той "Центр керування" і натисніть, здається, редагувати чи щось схоже. В тому вікні яке відкрилося можна переглянути який пункт меню яку програму запускає.
Здається для виправлення залежностей слід виконати команду apt-get -f install але вона у вас написана отак: apt-get install -f. Хіба так можна?
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній vladz

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
Re: Проблеми при завантаженні
« Відповідей #7 : 2014-03-18 20:47:05 »
Викличіть контекстне меню того меню з якого ви запускаєте той "Центр керування" і натисніть, здається, редагувати чи щось схоже. В тому вікні яке відкрилося можна переглянути який пункт меню яку програму запускає.
Контекстне меню для системних пунктів — таких як "Центр керування" — не вмикається взагалі. Переглянути запуск через контекстне меню можна лише для програм, але не для системних пунктів меню. Я тому й питаю назву пакету чи програми.

Здається для виправлення залежностей слід виконати команду apt-get -f install але вона у вас написана отак: apt-get install -f. Хіба так можна?
Запустив команду
Цитата
sudo apt-get -f install
Отримав:
Цитата
Читання переліків пакетів... Виконано
Побудова дерева залежностей                
Зчитування інформації про стан... Виконано
Наступні пакунки були встановлені автоматично і більше не потрібні:
  gnome-media gnome-system-monitor gir1.2-gconf-2.0 gnome-applets-data
  gir1.2-panelapplet-4.0
Використовуйте 'apt-get autoremove' щоб видалити їх.
оновлено 0, встановлено 0 нових пакунків, для видалення відмічено 0 пакунків, і 0 пакунків не оновлено.

apt-get -f install мені нічого не дав ні раніше, ні тепер. Злетіла частина системних пакунків — а у apt-get  по його дереву залежностей все в порядку.
« Змінено: 2014-03-18 20:55:11 від vladz »

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Проблеми при завантаженні
« Відповідей #8 : 2014-03-18 23:23:57 »
GNOME: редактирование главного меню
Я не знаю назв пакунків, але спройбуйте перевстановити все середовище MATE. Мабуть в aptitude є така задача щоб все одним махом.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній vladz

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
Re: Проблеми при завантаженні
« Відповідей #9 : 2014-03-19 01:00:58 »
GNOME: редактирование главного меню
Я не знаю назв пакунків, але спройбуйте перевстановити все середовище MATE. Мабуть в aptitude є така задача щоб все одним махом.
Вже почав був думати, як краще це зробити, але поки думав — відкрив свій synaptic, почав переглядати назви пакунків, що починаються на "mate-", і знайшов mate-control-center.  Після його встановлення активувались всі системні налаштування в меню (з "Центром керування" включно).

Я знаю, що краще було б цілком перевстановити всю оболонку mate, але поки все працює і особливо поки я не знаю, як правильно перевстановлювати mate — то поки що утримаюсь.

Дякую всім, хто відгукнувся!