Автор Гілка: Шукаю, хто б допоміг налаштувати лептоп з Убунту 12.04 у Львові  (Прочитано 6283 раз)

Відсутній rpalyvoda

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +3/-0
  • I Love YaBB 2!
Вітання,

Шукаю якусь добру душу, яка б за невелику винагороду (гривень 100) погодилася б допомогти налаштувати мій старий лептоп, який я подарував батькам, зі свіжою інсталяцією Убунту 12.04. Я, на жаль, не можу то зробити сам персонально, а через телефон не виходить. Мої батьки літні люди, і трохи чайники  :).
Потрібно тільки їм налаштувати зв"язок з інтернетом (Ого, Укртелеком, якесь воно ІМХО глюкнуте) і поставити скайп (якщо він ще не стоїть). Батьки мешкають в районі Замарстинівської.

Дякую  :)
Endeavour OS

Відсутній rpalyvoda

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +3/-0
  • I Love YaBB 2!
P.S. Може то не Убунту 12.04, а Убунту 12.10, я вже не пам"ятаю..
Endeavour OS

idontremember

  • Гість
Вітання,... який я подарував батькам, зі свіжою інсталяцією Убунту 12.04....Потрібно тільки їм налаштувати зв"язок з інтернетом (Ого, Укртелеком, якесь воно ІМХО глюкнуте) і ....

Подарунок - то добре. Але якщо користувачі не дуже..., то... Чи не виникнуть дуже-часто-регулярні-проблеми з компутером та ПЗ? Але якщо тільки для Скайпу та тирнетсерфінгу, то я вважаю, що буде все гаразд.
Тирнет від тілікома хороший :D, якщо іншого нема   :(
---
Я не з вашої сторони, і... я не лублю  :) Убунто (начебто?).
« Змінено: 2013-03-06 22:58:06 від idontremember »

Відсутній rpalyvoda

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +3/-0
  • I Love YaBB 2!

Подарунок - то добре. Але якщо користувачі не дуже..., то... Чи не виникнуть дуже-часто-регулярні-проблеми з компутером та ПЗ? Але якщо тільки для Скайпу та тирнетсерфінгу, то я вважаю, що буде все гаразд.
---
Я не з вашої сторони, і... я не лублю Убунто (начебто?).

Якщо відверто, то проблеми в них виникають на Віндовзі від звички клацати, куди попало і завантажувати невідомо що. А лінукс - то хоч якась гарантія, що отої дивовижної фауни не буде. idontremember, допоможете? Бо я щойно півгодини намагався через телефон то якось зробити, але я навіть не впевнений, що вони кабель до модема правильно запхали  :) Одним словом, ледве мене шляк не трафив, але ніц з того не вийшло...
Endeavour OS

idontremember

  • Гість
 Нажаль я не знаю як тамички в Убунті з налаштуванням тирнетів, вирішити проблему не обіцяю. Та ще й якщо "кабель не туди" :o...

А мережева картка знаходиться? В якому режимі налаштовано модем: (міст чи роутер, і яка марка модему?) Чи є у батьків логін та пароль від тілікома? Чи є НетвокМенеджер в Убунті?

Якщо модем взагалі жодного разу не був підключений до мережі у вас (чи у батьків) дома, то чи знаєте ви які значення потрібно вводити в поля конфігурації модему?

Поки що чекаю відповідей, а далі буде зрозуміліше. Але я ж не екстрасенкс  ;)
---
а-а-а, ледь не забув: Чи знають користувачі root-пароль системи? Чи можливо без нього можливо налаштувати мережу? (я незн., як в Убунті)

---
Сьогодні до обіду та опісля обіду я сюди іще загляну.
« Змінено: 2013-03-07 00:36:41 від idontremember »

idontremember

  • Гість
Ну так що тамачки у вас ? Послуги екстрасенкса потрібні? чи вже ні?

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
що там налаштовувати, тим паче на бубунті, головне щоб модем (роутер) були налаштовані, далі там все якщо не автоматично то інтуїтивно просто
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

idontremember

  • Гість
тут специфічні користувачі. Вище написано.

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
тут специфічні користувачі. Вище написано.
за ті ж гроші,  а саме за  60грн, можна викликати спеціаліста укртелекому який підключить, йому навіть не потрібно знати як справитися з убунтою, головне дроти підключити і налаштувати модем в режим роутера. Втикнути дріт в лептоп і бубунта сама по DHCP настроїться, трохи складніше з WIFI - вибрати зі списку до якої точки підключитись )
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

idontremember

  • Гість
... і бубунта сама по DHCP настроїться,...
Ви впевнені в укртілікомовцях і в Убунтах?
---
І де подівся тс?

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Зараз дуже багато маю на голові, але якщо ніхто не зголоситься, можу допомогти. Я, правда, ніколи не користувався Ubuntu, але давненько користуюсь Debian, тому «під капотом» систему знаю.

Гроші за таке брати якось не хочеться, не той випадок. Буде час — допоможу. В які дні ваші батьки удома?
« Змінено: 2013-03-10 01:47:10 від Yury_Bulka »
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика

Якщо відверто, то проблеми в них виникають на Віндовзі від звички клацати, куди попало і завантажувати невідомо що. А лінукс - то хоч якась гарантія, що отої дивовижної фауни не буде.
Цілком згідний. Вінду люди по 2 рази на рік витирають, бо «полетіла», або не витирають, і мучаться, бо ледве працює через «фавну» — і звинувачують в тому «повільний» компутор, який насправді зовсім не повільний. А Gnu/Linux працює стабільно, нічого зайвого саме не інсталюється (бо програми йдуть з центрального сервера, а не від третіх осіб).
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній Paul Carroty

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 144
  • Карма: +0/-0
Я б зміг допомогти, якщо ще треба. І без винагороди, там швидше за все нічого складного нема.