Автор Гілка: Які існують україномовні 'різновиди' Linux?  (Прочитано 8723 раз)

Відсутній Sinara

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
В Києві вдалося трохи побачити, як працює MyLinux (у себе ще не встановив - тільки придивляюсь). Перше поверхове враження приємне. Особисто мені (як і значній більшості звичайних користувачів) потрібне наступне: текстовий редактор, електоронна пошта, можливість прогляду інтернет-сайтів, графічний реактор, можливість прослуховувати аудіо-файли та проглядати відео-файли, електронні таблиці. А решта програм - це вже у кожного особисті потреби.

Чи може хтось сказати:

1. Чи зможе MyLinux задовольнити вищеперелічені потреби, причому щоб всі ці програми були україномовні?

2. Які ще існують україномовні 'ризновиди' Linux?

3. Дати порівняльний аналіз цих україномовних 'різновидів' Linux. Тобто, як кожен з них в змозі задовольнити вищеперелічені потреби.

Заздалегідь дякую всім, хто допоможе розібратись

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Практично усі дистрибутиві такі ж україномовні. Це Red Hat, Mandrakelinux, AltLinux, Asplinux, можна продовжити, але цього достатньо. Всі вони виготовлені з однієї сировини, тобто графічні стільниці, поштовики, переглядачі веб і ін. Відмінність буде у наявності українського перекладу OpenOffice у Mylinux та, можливо, двох останніх, і наявності документації з встановлення, якщо дистрибутив офіційно купити. Як на мене, необхідності у такій документації практично немає. Щодо комплекту програм, то є велика небезпека, що з часом з'явиться апетит і захочеться більше. Врахуйте, що Red Hat і Mandrakelinux йдуть на 5 дисках.

Відсутній Sinara

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Мені здається, що документацію, як встановлювати, все ж такі бажано мати. Бо ж не всі є такими досвідченими, як ви. Тобто треба розраховувати й на людей, яким необхідно "розжувати та покласти до рота".

Апетит на нові програми обов'язково з'явиться. Тому що у кожного є власні потреби. А програми будуть з'являтися на ринку лише в тому випадку, якщо на них буде попит. А попит буде тоді, коли буде значна кількість користувачів, що працюють на Linux.

Один з можливих шляхів - це переведення на Linux комп'ютерів у держустановах, як це зробили в Фінляндії, Бразилії та деяких інших країнах. Може варто лоббіювати такий процес в Україні?

k_ilya

  • Гість
Може варто лоббіювати такий процес в Україні?
http://osdn.org.ua/legal/
http://www.opensoft.org.ua/


Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
стосовно документації про встановлення - принаймні у Мандрейка можна потягти з сайту досить детальні інструкції зі встановлення, описи основних програм та ін. Є англійською та російською мовами, українською бачив таку штуку лише для 8-го випуску мандрейка..

як на мене - все ж mylinux ще сирий - одного компакту замало, також трохи напружує що з графічних середовищ є лише гном, а я його чомусь недолюблюю.

знов-таки у мандрейка є така приємна штука як cooker - якщо раптом сталося так що не вистачає якоїсь софтини у дистрибутиві - ідеш на сайт та зкачуєш.

k_ilya

  • Гість
Репозитарії пакетів є у багатьох дистрибутів - ALT, Debian, Fedore, Gentoo, Mandrake
в ALTLinux теж є керівництво, певно лише російською

Відсутній S@B@K@

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
в мене э MyLinux, добре з українською, Працює теж добре... замовити можна на lafox.net, цей дистрибутив створений на основі Fedor"и, а взагали всі редхетоподібні дистрибутиви ддобре локалізовані, але MyLinux трохи краще... :)
Іноді потрібно прислуховуватись до тиші,
Вона може прозповісти білше.....

Відсутній S@B@K@

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Чи може хтось сказати:

1. Чи зможе MyLinux задовольнити вищеперелічені потреби, причому щоб всі ці програми були україномовні?

Я вже не пам"ятаю (використовую RedHat), але здається, що там усе українізоване, за винятком, задєтьс, Mplayer`а та OOfice`а. Все, що Ви написали, там є, достатньо для роботи вдома...
А на рахунок переведення на Linux комп'ютерів у держустановах, здається, наша влада вже почала переводити їх (якраз на МайЛінукс), про це здається колись писалося у МК http://www.mycomputer.ua/text/6736;jsessionid=7FA3ED5AE2A70D949CC578A67BFD8772
Іноді потрібно прислуховуватись до тиші,
Вона може прозповісти білше.....

k_ilya

  • Гість
В MK прочитав, що замовчально в MyLinux іде глючний utf

Відсутній Sinara

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
До речі, до уваги киян (і гостей столиці  :) ) пересилаю невелике оголошення, яке може бути саме в тему популяризації Linux (да пробачить мене модератор за оффтопік):

---
Шановні друзі!

Запрошуємо Вас на чергове зібрання Київського читацького клубу "Перехід-IV", що відбудеться у суботу 9 жовтня з 17-00 до 21-00 в Лабораторії шоу-бізнесу КНУ Культури і Мистецтв за адресою: Київ, вул. Щорса, 36, ауд. N 602 (їхати до ст. метро "Печерська", після виходу з ескалатора прямувати підземним переходом ліворуч, біля "Мак-Дональдса" повернути ліворуч та йти по вул. Кутузова протягом 5 хвилин, лишити з лівого боку новий круглий хмарочос та увійти крізь центральні двері до КНУКіМу, піднятися ліфтом до 7 поверху та спуститися пішки на 6 поверх).

Тема зустрічі:
ПРОЕКТ СЕНСАР: МОВА, ОДЯГ, ЛІНУКС

Порядок денний:

17-00 - 17-30: Новини "Переходу-IV".

17-30 - 19-30: Презентація проекту "український комп'ютер". Демонстрація можливостей україномовної операційної системи Лінукс.

19-30 - 21-00: Вільне спілкування за солодким столом.

Для участі в зібранні Клубу потрібно сплатити вхідний внесок у розмірі 5 грн., для студентів - 2 грн.

Вітається прихід у національному одязі.

Хай Буде!

Ігор Каганець, головний редактор журналу "Перехід-IV"
editor1@perehid.org.ua
(044) 460-30-21

k_ilya

  • Гість
До Сінара: про "Арійський шлях укр народу" (!!) пишете у Ms Word!
Чи робиться "Перехід-IV" у Лінукс?


k_ilya

  • Гість
http://mylinux.com.ua/mylinux-specs
старенький

ядро - 2.4.20;
офісний пакет - OpenOffice.org 1.0.2;
графічне робоче середовище - Gnome 2.2.1;
броузери- Mozilla 1.2.1;
перегляд та обробка графіки - gimp 1.2.3, xpdf 2.02;

Відсутній Sinara

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Поки що "Перехід-IV" робився на Ms Word   :'(

Але хочемо всі наші комп'ютери перевести на україномовний Linux. Чим власне й викликані всі мої запитання до учасників цього форуму.

До речі:
http://observer.sd.org.ua/news.php?id=5034

Буду радий познайомитись з вами "в реалі".

Відсутній Maxym

  • Новачок
  • *
  • дописів: 16
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Поки що "Перехід-IV" робився на Ms Word   :'(

Але хочемо всі наші комп'ютери перевести на україномовний Linux.

А по-моєму MacOS для видавництва підходить більше
To beer or not to be?&&

Відсутній Maxym

  • Новачок
  • *
  • дописів: 16
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
До речі
У Вас адреса www.perehid.kiev.ua ?
Щось не працює.
А дуже хотів почитати.
To beer or not to be?&&