Опитування

Який дистрибутив лінукса Ви порекомендуєте початківцю?

Mandriva
30 (22.7%)
Suse
21 (15.9%)
Debian (Ubuntu)
28 (21.2%)
Fedora (RedHat)
10 (7.6%)
Gentoo
6 (4.5%)
Slackware
8 (6.1%)
Той, що встановлено в знайомого гуру
25 (18.9%)
Інший
4 (3%)

Проголосувало: 97

Автор Гілка: Який лінукс Ви порекомендуєте початківцю?  (Прочитано 13219 раз)

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Треба таки вірішити, що буде кращим - демократичним шляхом ;)
Бо це питання вже пора вивести до FAQ, увесь час піднімається

На жаль, варіантів  у опитуванні лише вісім, тож усе, що хочеться не влазить.


Praporshic

  • Гість
Він, насправді, лише один.  ;) І це вже давно винесено у всі уснуючі FAQ. Як то кажуть: перевірено на собі.

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Щось замало проголосувало - опитування про улюблений юнікс вилізло.
Піднімаємо ;)

Відсутній GetjMan

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Як на мени для початкiвця не погано:
- Open-Suse 10 (Нiмечина) - на основi Slackware,
- Mandriva Linux 2006 (Францiя) - на основi Fedora (RedHat),
- ASPLinux 11 (Росiя)  - на основi Fedora (RedHat),
- MOPSLinux 4.1 (Росiя)  - на основi Slackware.

Перших 3 дистрибутива чудово пiдтримують украiнську i росiйську мови.
За MOPSLinux 4.1 не скажу не встановлював з украiнською, ДА можливо для початкiвця - важкувато.

Усiм початкiвцям - звершинь...

"Очам страшно, а мiзки i руки працюют!!!!!

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Бо це питання вже пора вивести до FAQ, увесь час піднімається

http://lafox.net/docs/select_dist.php
Linux. The future is open.

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Ну, я, наприклад, не згоден з пропонованими варіантами - на перше місце для новачків для робочих станцій я б поставив Suse, а для серверу - щось на зразок CentOS.

Тому  й опитування ;) - взнати думку спеціалістів



Praporshic

  • Гість
Ну, як того і треба було чекати, лідують з рівною кількістю голосів Mandriva, SuSE та "той що в знайомого гуру".
А стосовно серверного дистра, тут я можу не погодитись. Я б радив те, що тобі більш знайоме/подобається. Я останнім часом почав полюбляти у якості серверного Debian & Gentoo. Хоча й не проти Free/OpenBSD.

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
, а для серверу - щось на зразок CentOS.
Сервери - це зовсім інша категорія від цього опитування. Й ставити CentOS на сервер, вай. Думалося мені, що RedHat Advanced Server має щось бути супер круте, як виявилося на пробу це намагання стоворити повний аналог win2000. Так само абсолютно незрозуміло де що лежить й як налаштовується, супер загальні адміністративні графічні утилітки... у мене склалося припаршиве IMHO.  Можливо насправді я не зрозумів як зробити вибір пакуків, як потім працювати із системою без X-ів, та думка моя співпала із аналогічними у товаришів й ми зрозуміли що то не для нас.
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
"Той, що в знайомого гуру"...
Хоча сам пробував Шапку (7-9), потім Мандрейк (10.*), а зупинився таки на Дебіені. Для новачка маю єдине зауваження - обрати "стільницю" при встановленні щоб не заплутатись у наворотах dselect'a. А щодо іншого - чомусь саме він мені найбільше припав до душі як "найлінуксовіший лінукс" (прошу не рахувати як спробу образити інші збірки; це всього лише НМД).

При тому що на всіх підвладних серверах FreeBSD ;o)

P.S. RedHat/FedoraCore i Mandrake/Mandriva особисто для мене досі залишились незрозумілими, якщо я хочу зробити щось більше, аніж передбачено інсталятором.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Думалося мені, що RedHat Advanced Server має щось бути супер круте, як виявилося на пробу це намагання стоворити повний аналог win2000. Так само абсолютно незрозуміло де що лежить й як налаштовується, супер загальні адміністративні графічні утилітки... у мене склалося припаршиве IMHO.  Можливо насправді я не зрозумів як зробити вибір пакуків, як потім працювати із системою без X-ів, та думка моя співпала із аналогічними у товаришів й ми зрозуміли що то не для нас.

Гм. Червона шапка як червона шапка ;) Навіщо на сервері X-и ? Ото лишень для деяких, як би так сказати, щоб не забанили, комерційних пакетів. Наприклад, Sybase ASE - на щастя, у останніх версіях таки зробили консольний інсталятор.
Я взагалі не користуюся графічними утилітами на серверах. Yum|apt|urpmi або взагалі просто rpm - ото наше усе. А конфігурувати демонів - лишень через /etc, як же ще   8-) А всякі комбобокси - це від лукавого.

Взагалі, після третього-четвертого дистру лінукси мало чим відмінні один від одного ;) Отож головне - це стабільність ядра, підтримка від розробника (бо по усіх хостах збирати ж не будешь, а залізо там досить різне - від PII до AMD Opteron) та обновлювані репозитаріі

Але то ваша правда, серверні дистри - окрема тема.

zzandy

  • Гість
Тільки що поставив SLED 10. Не знаю, що може ставитися легше. Він мене спитав про розбиття диску і про пароль рута та користувача. Mozilla-y з інтернетом я побачив ще під час інсталяції, а вже через п'ять хвилин після її закінчення я чатився по gaim-у з другом, слухав музику і грався приколами Xgl. O, і писав цей допис в своєму 1.5.0.6-му Фоксі.

Відсутній Desper@do

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
Як на мени для початкiвця не погано:
- Open-Suse 10 (Нiмечина) - на основi Slackware,
- Mandriva Linux 2006 (Францiя) - на основi Fedora (RedHat),
- ASPLinux 11 (Росiя)  - на основi Fedora (RedHat),
- MOPSLinux 4.1 (Росiя)  - на основi Slackware.

Перших 3 дистрибутива чудово пiдтримують украiнську i росiйську мови.
За MOPSLinux 4.1 не скажу не встановлював з украiнською, ДА можливо для початкiвця - важкувато.

Усiм початкiвцям - звершинь...

"Очам страшно, а мiзки i руки працюют!!!!!

цікаво хто вам то сказав що SUSE є зроблений на основі Слеквер. це нісенітниця. проект сюс і слеквер розвивались окремо.

zzandy

  • Гість
Mandriva на основі Fedora - це теж одкровення.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
цікаво хто вам то сказав що SUSE є зроблений на основі Слеквер. це нісенітниця. проект сюс і слеквер розвивались окремо.
Уважно вивчаємо суть питання і не постимо категоричних дурниць: http://en.wikipedia.org/wiki/SUSE_Linux

Щодо Mandriva на основі Fedora - трошки анахронізм, правильніше можна казати Mandrake на RedHat (але навіщо?).

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
цікаво хто вам то сказав що SUSE є зроблений на основі Слеквер. це нісенітниця. проект сюс і слеквер розвивались окремо.
Уважно вивчаємо суть питання і не постимо категоричних дурниць:
Скажімо так.  З одного боку, "теоретично" -- й suse із slackware, й mdk -- з redhat (_не_ fedora!).  З іншого -- практично у цих парах більше різнощів, ніж ріднощів, які б дозволили казати "based on" _зараз_.

PS: в мене усюди ALT, але рекомендувати його новачкам десь до 3.2 наврядчи зможу (хіба що тим, хто думає -- а чи не дебіан?).  Чи ось 2.3 був дуже вдалий, але зараз то хіба що для старого заліза щось полегше/пошвидше якщо шукати.

PPS: людей, які радять слакварь новачкам, я рахую як особистих ворогів розвитку free software в Україні.  Чому -- декілька разів розповідав (безсистемне мислення, чуттєвість замість логічності, нездатність працювати в команді).
« Змінено: 2006-09-19 19:00:09 від gvy »