Опитування

Який дистрибутив лінукса Ви порекомендуєте початківцю?

Mandriva
30 (22.7%)
Suse
21 (15.9%)
Debian (Ubuntu)
28 (21.2%)
Fedora (RedHat)
10 (7.6%)
Gentoo
6 (4.5%)
Slackware
8 (6.1%)
Той, що встановлено в знайомого гуру
25 (18.9%)
Інший
4 (3%)

Проголосувало: 97

Автор Гілка: Який лінукс Ви порекомендуєте початківцю?  (Прочитано 13218 раз)

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Спеціально для пана gvy щодо його ппсів повторююсь: Уважно вивчаємо суть питання і не постимо категоричних дурниць. Поставте і налаштуйте хоч раз слаку, чи генту, чи хоча б дебіан (ви явно цього зроду не робили), а потім виступайте. Тільки ви тоді іншу пісню співатимете....

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Ой ша хлопці.
Я гадаю Михайлу(gvy) таки довелося налаштовувати не лише ALT  (й не лише налаштовувати) - принаймні хочеться так вірити ;) й чимось підтримую думку що абсолютно новачкам яких на героїзм не тягне не варто рекомендувати складні дистрибутиви, але така категоричність й створення собі ворогів - це дуже невдячна справа й краще ставитися до цього більш терпимо.
Найкращий лінукс - той що стоїть у знайомого гуру, й якщо його хватить пояснити все потрібне то вже можливо й писати власну ОС. А подібні нетерпимості й створення ідеологічних питань - це зайвий прояв амбіцій (можливо навіть особистосних), що саме стоїть на заваді якоїсь консолідації та суспільного розвитку.
« Змінено: 2006-09-19 23:47:02 від uran »
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Відсутній Chaplin

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
   Ну не знаю як нарахунок дистрибутиву для користувача, а от якщо для себе - то варіант тут тільки один SLACKWARE. Якщо реально поглянут на речі то всі дистрибутиви так чи інакше пішли від Slacki, адже це був один з перших дистрів, якщо не самий перший. Та і якось звик до того, якщо щось хочеш зробити - роби це сам. Звичайно Ви зараз скажете, що надоїло робити кожного разу одноманітну рутинну роботу, я Вам відповім - користуйтесь DeepStyle, та сама Слака, але українізована і виправлена частина помилок, доповнена певною кількістю необхідних програм(рутина). Але як завжди є альтернатива - настроїти Слаку і просто зберегти конфіги або самі ж пакети от і все - дуже просто.
   P.S. на останок скажу: "Скільки людей - стільки і думок". Так, що кожний вибирає дистр сам для себе, і для того щоб це зробити потрібно порівняти їх, перепробувати і відчути, що для тебе ближче.

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
 ;D  ;D ;D

Здається просили ж -- не постити категоричних дурниць.
Хоча, браво -- реготали усім відділом.

PS. В "Гумор"!!!
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Praporshic

  • Гість
  Ну не знаю як нарахунок дистрибутиву для користувача, а от якщо для себе - то варіант тут тільки один SLACKWARE. Якщо реально поглянут на речі то всі дистрибутиви так чи інакше пішли від Slacki, адже це був один з перших дистрів, якщо не самий перший.
Тоді я можу радити новачкам лише LFS  ;D ;D ;D

romi

  • Гість
Починати треба з Knoppix, щоб візуально ознайомитись з Linux'ом.
Далі - Slackware, щоб зрозуміти як працює система.
« Змінено: 2009-06-14 11:49:07 від romi »

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Починати треба з Knoppix, щоб візуально ознайомитись з Linux'ом.
Далі - Slackware, щоб зрозуміти як працює система.
Якби я починав з таких дистрів то відбивався б від лінукса ногами й руками - спочатку тре простіше а потім заглиблюватись а конфіги правити і компілювати і в мандріві можна.
До речі у мене знайомого гуру не було тому мандріва а далі - як настрою/бажання вистачить.
« Змінено: 2009-06-14 12:31:31 від djalin »

Відсутній Fakel._Enterpuer

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 164
  • Карма: +0/-0
  • Debian Gnu/Linux
спочатку тре простіше
Яким чином простіше? Я почав саме з Knoppix а основною системою була Slackware на протязі кількох років.
 Пізніше появився Debian з оновленнями у місцевій мережі за що велике спасибі гуру який підтримує сервер.
Питання не конкретне і не логічне, так як потрібно щоб початківець з самого початку опанував знання по hardware частині.
Потім звісно оточення unix (базове).
 А на рахунок дистрибутива то бажано не показувати початківцю різноманітні рюшечки. Думаю lfs та Slackware/ArchLinux в повній мірі підійдуть для цього, адже найголовніше щобкористувач відчув у якому системному оточенні він знаходиться, що потрібно робити коли піде щось не так (розбиратися з логуванням syslog,dmesg,kernel). Ну потім вже йти по базі дистрибутива.
 (Завантаження, модулі ядра, файлові системи, init система дистрибутива, і самі інструментарії дистрибутива).
Ну і звичайно не забувати повний курс по routing та iptables  ;)
LUG irc.id.km.ua

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
А якщо користувач нібельмеса не тямить в англійському - є середньо статичним користувачем, і йому подобаються рюшечки?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
А якщо користувач нібельмеса не тямить в англійському - є середньо статичним користувачем, і йому подобаються рюшечки?
Це перехідне... Сам такий був.  ;)
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
А якщо користувач нібельмеса не тямить в англійському - є середньо статичним користувачем, і йому подобаються рюшечки?
тут є два варіанти дій: 1.) засісти за підручники, 2.) самоспалитися у газенваґені.
людина, молодша за 30 років, що не знає англійської — це ганьба для країни. це як не вміти читати. який дистрибутив лінукса я порекомендую для осіб, що не вміють читати? та ніякий.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
А якщо користувач нібельмеса не тямить в англійському - є середньо статичним користувачем, і йому подобаються рюшечки?
В мене знайомий віндузятник нібельмеса не тямить в англійській (в школі офранцузився ;) ) і всеодно щось намагається навчитись  :P

Що таке рюшечки, і для чого вони призначені?
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
людина, молодша за 30 років, що не знає англійської — це ганьба для країни. це як не вміти читати. який дистрибутив лінукса я порекомендую для осіб, що не вміють читати? та ніякий.
Ну навіщо так категорично?
spoiler
Чи, може, пан вирішив попрактикуватися в троллінгу?
Що таке рюшечки, і для чого вони призначені?
Замовте диск з Kubuntu, ну замовте. Для розширення уявлень про інші дистри. Це а) безкоштовно; б) Не потрібно зносити вашу улюблену Gentoo.
« Змінено: 2009-06-15 10:34:59 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Fakel._Enterpuer

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 164
  • Карма: +0/-0
  • Debian Gnu/Linux
За роки два-три можна  спокійно цілком опанувати англійську на розмовному рівні і навіть більше. Читаючи звичайну літературу і маючи при собі хоть якусь граматику можна запастись словниковим запасом мінімум на пару тисяч слів.
Проблема в іншому: бажання, ентузіазм, і гуру який готовий допомогти  :) .
А мішає цьому сьогоднішнє виховання, практично усе опановується самотушки, добре коли є час та змога ходити до вчителя / на певні курси. noddeat правий, погано що досить збільшилась за остані роки 3-4 частка людей віком до 30 років що не знають хочаб однієї іноземної мови (крім російської).
LUG irc.id.km.ua

romi

  • Гість
Що таке рюшечки, і для чого вони призначені?
Зверху шпалер клеяться такі смужки з зазубринками. Це для краси робиться.
 
людина, молодша за 30 років, що не знає англійської ? це ганьба для країни
людина, молодша за 30 років, що не знає української ? це ганьба для України, а зараз таких людей немало, особливо на Донбасі...

Українська мова краща за англійську в 100 разів!

noddeat - ви троль чи янкофіл?
----------
М.: Чергова нагорода (*) і бан на тиждень за порушення п. 2.3 і перехід на особистості.
« Змінено: 2009-06-15 20:10:20 від cadca »