Опитування

Що вам більш до вподоби?

deb
10 (50%)
tgz
1 (5%)
rpm
6 (30%)
ebuild
1 (5%)
tar.bz2
0 (0%)
Інше
2 (10%)

Проголосувало: 19

Автор Гілка: Пакунки  (Прочитано 2001 раз)

romi

  • Гість
Пакунки
« : 2009-06-27 18:26:17 »
 :)

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Пакунки
« Відповідей #1 : 2009-06-27 18:40:28 »
мені до вподоби cpack(cmake) - він може генерувати чотири формати з вищенаведених... -.-

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Re: Пакунки
« Відповідей #2 : 2009-06-28 08:38:14 »
Справа, скоріше, не в уподобаннях, а в реальному стані речей. Той злощасний rpm багато років ніхто не розробляв, тільки рік тому спохватились. RPM4 не вміє резольвити залежності, і це суцільний геморой, ставити щось з пакунків за допомогою rpm. Наявність yum трохи пом’якшує проблему, але не вирішує. Тормозне воно, шо страх. З deb є інші проблеми, але стек керування пакунками набагато кращій.
Не знаю в який бік рухається rpm 5, мабуть не зовсім дурні люди його пишуть, але спільноті  Linux дійсно не вистачає згуртованості та розуму напрацювати єдину систему управління пакунками для нових дистрибутивів, щоб уникнути цього дурного вавілону, що утворився. Вважаю, що новий єдиний формат пакунків має стати частиною LSB з розрахунком на певну перспективу поступового впровадження.
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

romi

  • Гість
Re: Пакунки
« Відповідей #3 : 2009-06-28 10:33:38 »
мені до вподоби cpack(cmake) - він може генерувати чотири формати з вищенаведених... -.-
Це типу з вихідного файлу (*.tar.bz2) може зробити *.tgz (або rpm, deb, ebuild) і не треба багато кляцати для цього? Я правильно зрозумів?

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Пакунки
« Відповідей #4 : 2009-06-28 17:21:27 »
Ні, не зовсім. Власне, це не зовсім до пакунків - воно є замінною для autoconf+automake+autoheader+autowhatever інакше кажучи, замість ./configure ... ви робите cmake .., зате, якщо автор пакунку не полінувався задіяти CPack, на виході можемо мати deb, rpm, exe, sh, архів з бінарниками чи архів з сирцями.