Опитування

Яке ядро Linux ви використовуєте?

ванільне
10 (43.5%)
пропатчене
7 (30.4%)
незнаю
5 (21.7%)
ніяке
1 (4.3%)

Проголосувало: 21

Автор Гілка: Ядро  (Прочитано 11458 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Ядро
« Відповідей #30 : 2009-11-17 18:55:44 »
Цитата
як приклад є доступні версії firefox сккомпілені під різними процесорами і відповідно рекомендовані для користування під подімними моделями, хоча б з одного сімейтва. Нащо це робити? по вашому бо немає чим зайнятись?
так, на мою думку, цим людям нема чим зайнятися.

Цитата
при компіляції відбувається оптимізація для власного процесора.
в чому вона полягає?

+1 до Далекого Обрія. перекомпіляція має сенс лише для програм, що інтенсивно юзають floating point operations. Ну не знаю, там, програм для рендерингу відео, математичних програм. Тоді можна й ifc/icc заюзати замість gcc — пришвидшення від такої компіляції дійсно суттєве.

цікаво, є такі збоченці, що компілюють ядро за допомогою icc?
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Ядро
« Відповідей #31 : 2009-11-17 19:01:41 »
дозібрати в ядро модуль-два для підтримки якого пристрою займає кілька хвилин, це не є проблемою.
хотів би я подивитися на таку ситуацію: вас запросили зробити лекцію або іншу доповідь, ви приходите до університету, втикаєте проектор в ноутбук і дізнаєтеся, що він не працює. хочу подивитися, як ви будете компілювати модулі ядра  замість того, щоб пити каву перед початком лекції. Інтернету в приміщенні при цьому нема, ага.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

roman-pikalyuk

  • Гість
Re: Ядро
« Відповідей #32 : 2009-11-17 19:05:10 »
Потрібно з собою завжди носити Ubuntu LiveCD, щоб можна було виконати moprobe -l.

Відсутній coirius

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 175
  • Карма: +0/-0
  • ArchLinux
Re: Ядро
« Відповідей #33 : 2009-11-17 20:29:07 »
Ubuntu LiveCD
або зробити завантажувальну флешку  ;)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Ядро
« Відповідей #34 : 2009-11-17 20:50:33 »
цікаво, є такі збоченці, що компілюють ядро за допомогою icc?
є і схоже непогано себе почувають, і навіть десь хвалилися про 40% пришвидшення, але
1) пришвидшення чого? всіх операцій? операцій з пам’яттю? завантаження? перемикання контексту? щось мені це видається тими 38-ми папугами з відомого мультику
2) не думаю когось окрім самого Intel цей проект серйозно цікавить, бо
а) ядро скомпільоване icc ніким не буде підтримуватися
б) icc (наскільки я пам’ятаю) є комерційним — тре платити за нього, і закритим (і також не підтримує amd)
в) цікавих і обґрунтованих цифр по пришвидшенню немає

тож цей проект — найбільше йде, як реклама icc

колись давно я грався з icc для пришвидшення роботи з jpeg - там перетворення дуже виграють від паралелізації, але зрештою просто перевів критичний код на SSE* і отримав потрібне пришвидшення, що є швидшим ніж код від icc, працює на різних платформах, без проблем сумісності софта і бібліотек з gcc і без грошових виплат (монополісту)
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній sigito

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 105
  • Карма: +0/-0
Re: Ядро
« Відповідей #35 : 2009-11-18 01:09:06 »
дозібрати в ядро модуль-два для підтримки якого пристрою займає кілька хвилин, це не є проблемою.
хотів би я подивитися на таку ситуацію: вас запросили зробити лекцію або іншу доповідь, ви приходите до університету, втикаєте проектор в ноутбук і дізнаєтеся, що він не працює. хочу подивитися, як ви будете компілювати модулі ядра  замість того, щоб пити каву перед початком лекції. Інтернету в приміщенні при цьому нема, ага.
якщо є необхідність часто маніпулювати із пристроями, то можна залишити підтримку hotplug девайсів, або навіть(в якості збочення) тримати поряд ядро із репозиторіїв, і запускати у форсмажорі:)
Debian/wheezy x86_64, lxde

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Ядро
« Відповідей #36 : 2009-11-18 02:20:37 »
Цитата
б) icc (наскільки я пам’ятаю) є комерційним — тре платити за нього, і закритим (і також не підтримує amd)
він закритий, це так, але для некомерційного використання безкоштовний. під некомерційним використанням мається на увазі, що зі скомпільованого ним софту ви не будете отримувати жодного доходу.

AMD, наскільки мені відомо, він підтримує (архітектури-то сумісні), хоч, певно, пришвидшення буде не таким вагомим. Утім, сам ніколи не пробував.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"