Автор Гілка: mp3 у Федора та flv в Лінукс  (Прочитано 7521 раз)

r00t x

  • Гість
Вирішив я протестувати Федора...
Сподобалось, що воно :) само відслідковує залежності пакетів (при оновлені менше проблем). Зараз скоро завершиться yum updateале я незн., що буде після перезавантаження...(?)
---
НЕСПОДОБАЛОСЬ: кдє 4.9.х - бо я звик до 3.5.10. І 4 кеди тріхо пригальмовують  :(, коли багато всього запущено.
---
Але "пєсня нє о том...": 1 - Що потрібно зробити для програвання mp3 у Федорі? 2 - Чим дивитись відео у форматі flv в ЛІНУКС? Бо я і раніше не міг переглядати вдіео у форматі flv в Лінукс.
---
Бігав я по гуглях, по форумах - нічого не вибігав  ::)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #1 : 2012-10-04 21:00:22 »
Шановний, це навіть не смішно: гуглите mp3 fedora і вйо. Це напевно найпоширеніше запитання серед новачків.

Відсутній Paul Carroty

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 144
  • Карма: +0/-0
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #2 : 2012-10-04 22:52:58 »
yum install gstreamer gstreamer-plugins-bad gstreamer-plugins-ugly

r00t x

  • Гість
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #3 : 2012-10-05 00:45:47 »
Шановний, це навіть не смішно: гуглите mp3 fedora і вйо. Це напевно найпоширеніше запитання серед новачків.
Та я й сам знаю, що то не смішно. А стосовно Федори - так я ж сьогодні вперше її "побачив" (тобто "пощупав, пробую). Відсутність мп3-декодерів мене здивувала!
---
yum install gstreamer...
Дякую, а можете пояснити що то за "стрімери" такі і чи вони до всіх Федориних медіапрограм підходять? Бо у Федорі, здається, для кожної програми потрібно ставити свої декодери (?) (окремо для амарока, окремо для xmms). Я сам іще нехрохумів "що і до чого".


Paul Carroty, а xmms буде працювати з тими "гстрімерами"? Бо я уже у вінді, і іще раз лізти в Федору не хочеться (завтра буду колупатись).

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #4 : 2012-10-05 01:48:06 »
Off-topic:
xmms
А воно ще живе? Я думав воно вже давно протухло, у деб’яні його вже не пакують.
З того, що я нашвидкіруч нагуглив, xmms (перший) не підтримує gstreamer.
Для mp3 він має свій плагін, який у федору не кладуть з-за ліцензії на mp3. Гугль радить підключати репо на rpm.livna.org та ставити xmms-mp3.
« Змінено: 2012-10-05 01:48:32 від ISBear »

r00t x

  • Гість
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #5 : 2012-10-05 03:03:49 »
... З того, що я нашвидкіруч нагуглив, xmms (перший) не підтримує gstreamer.
Для mp3 він має свій плагін, який у федору не кладуть з-за ліцензії на mp3. Гугль радить підключати репо на rpm.livna.org та ставити xmms-mp3.
У мене 0н0 живе :), у мене навіть нещодавно 3те кдє живе... було. Про livna вже читав (не тут). Про "рєпу" - поки що не розумію.
---
Для xmms, маубть потрібно післявстановлення виконати yum install xmms xmms-mp3 ? або зробити так як ви написали.
---
І, блєа...., от питяннячко(!): Чому для кожної мультимедпрограми потрібно власні кодики-раскодики??? бліін, і вигадали ж таке  >:(
---
Та я зн., що питання не до вас. Але 'WHY???  :-/'

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #6 : 2012-10-05 09:35:40 »
VLC і проблем з кодеками практично немає.

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #7 : 2012-10-05 11:46:20 »
тому що "кодики" - то інтелектуальна власність яка захищена певною ліцензією. Федора не може містити (читай розповсюджувати) чужі програми з деякими певними видами ліцензій.
Але не забороняє встановлювати їх власноруч.

Не забивайте голову собі, спробуйте Utils або AutoPlus :  http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1345193263

r00t x

  • Гість
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #8 : 2012-10-05 13:09:15 »
Не забивайте голову собі, спробуйте Utils або AutoPlus :  http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1345193263
нє-а.

r00t x

  • Гість
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #9 : 2012-10-05 13:10:36 »
* спробував -  :-? вже неіснує того сайту

r00t x

  • Гість
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #10 : 2012-10-05 15:19:56 »
xmms уже грає - http://www.abouthack.com/articles/linux/playing-mp3-in-fedora-17.html

інші не хочуть  :-/

r00t x

  • Гість
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #11 : 2012-10-05 15:42:09 »
амарок теж грає, але іще є проблеми з відеоплеєрами.
---
Та я от думаю...: Чи може мені спробувати Дебу? Там таких "проблем" нема?, чи є?, га?

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #12 : 2012-10-05 16:21:32 »
У деб’яні є non-free і deb-multimedia.org, але немає xmms.

r00t x

  • Гість
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #13 : 2012-10-05 18:10:23 »
 [smiley=17.gif]
---
незн., що вибрати...
---
ага, іще питання: Я видалив майже все ПЗ з Федори, АЛЕ... Але місце на ЖД так і НЕ стало більше. Питання ЧОМУ?

yum clean all - робив. Найбільше "забито" у /usr та /var . Пакети не видаляються чи що?, ... Чи вони кудись переміщуються?

Я ж видалив "всю графіку" з федори а вільного місця не стало більше - шо ето за приколи такі. Десь я читав, що потрібно чистити якийсь кеш. Мабуть кеш завантаженого, для встановлення, ПЗ???
---
Нема у мене вже Федорчика  ;D


Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: mp3 у Федора та flv в Лінукс
« Відповідей #14 : 2012-10-05 18:12:10 »
тому що "кодики" - то інтелектуальна власність яка захищена певною ліцензією. Федора не може містити (читай розповсюджувати) чужі програми з деякими певними видами ліцензій.
Проблема значно глибша — самі алгоритми, способи закодовування і розкодовування запатентовані цілим рядом фірм. Закриті кодеки й так не розповсюджувались би дистрибутивами. Але існують вільні кодеки, які у Fedora вирішили не включати, бо вони можуть порушувати якісь з тих патентів (а не ліцензій на саму програму чи бібліотеку закодовування/розкодовування). Саме через запатентованість mp3, aac, й инших придумали ogg, який демонструє, між иншим, значно кращі результати.

Теоретично, якщо ви хочете закодовувати mp3 навіть вільним кодеком, і його далі розповсюджувати, ви можете бути винні комусь гроші... Тому закликаю використовувати ogg.
« Змінено: 2012-10-05 18:14:33 від Yury_Bulka »
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм