Автор Гілка: Як дізнатися яке створює навантаження "свопання" на процесор?  (Прочитано 4701 раз)

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Доброго вечора :)
Сьогодні вирішив дізнатися яке навантаження створює процес "свопання" на процесор, але не зміг згадати як це робив раніше. Тож прошу вашої допомоги, бо дуже треба знати :) Хто пам'ятає як це взнати?
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Юлия Торина

  • Гість
без поніматія я.
---
Процесів "свопання" - це мабуть swapd (?)

Шукайте його в top , або ps`ом в памяті і дивіться на завантаж процесора.

А чому вас цікавить тільки навантаження на процесор?

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Хочу визначити ефективність використання процесора :) Бо якщо "свопання" стає дуже активним туди-сюди, то слід додати оперативної пам'яті.
Знайшов kswapd0, він до 3-4% споживає, при загальному навантажені до 20% (запустив програмку досить швидку та прожерливу). Ось пояснення моїх бід з "підвисанням" - оперативної пам'яті замало, і це при 20%.. треба це виправити, щоб ефективніше потужність процесора використовувати.

До речі, як взнати активність використання "свопа"? Якщо можна - то загальну та окрему по програмах. :)
« Змінено: 2012-09-26 00:12:11 від HetmanNet »
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
До речі, як взнати активність використання "свопа"? Якщо можна - то загальну та окрему по програмах. :)
В ядрі є параметр swappiness, шкала від 0 до 100, типове значення зазвичай 60.

Чим більше значення цього параметра, тим більший шанс того, що ядро вивантажить програму, що не використовується, до свопу, але при тому збереже в пам’яті дисковий кеш. Себто більше значення — акцент на збереження дискового кешу в пам’яті, менше — на збереження сторінок пам’яти програм.

Вказуємо його отак:
# echo 15 > /proc/sys/vm/swappienss

Або, для автоматичного вказування після перезавантаження, додаємо рядок до /etc/sysctl.conf:
vm.swappiness = 15

Поекспериментуєте, повідомте ваші враження, самому цікаво.
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

r00t x

  • Гість
Вказуємо його отак:
# echo 15 > /proc/sys/vm/swappienss

Або, для автоматичного вказування після перезавантаження, додаємо рядок до /etc/sysctl.conf:
vm.swappiness = 15

Поекспериментуєте, повідомте ваші враження, самому цікаво.

о-о-о, як цікаво. Давно я не був в Лінуксі.

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Я пробував різні варіанти {0,1,2,10,15,20,30,60} і не виявив суттєвої різниці для значень між 1 і 60.
Я пояснюю це тим що цей fine tuning може потрібен лише під конкретний workload, коли ми можем прогнозувати поведінку системи при тривалому виконанні певної задачі.

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Знайшов ще один цікавий момент. Виявляється, Linux типово дозволяє програмам резервувати більше оперативної пам’яти, ніж є в системі. Це зумовлено тим, що багато програм резервують більше пам’яти, ніж вони насправді використовують. Якщо ви бачите, що ваші програми (Firefox наприклад:)), постійно «перелазять» через оперативку, й починають намагатись працювати частково в свопі, спробуйте зменшити /proc/sys/vm/overcommit_ratio (на машині з 256 mb оперативки Firefox’ом користуватись було неможливо, доки не спустив цього до нуля).
« Змінено: 2012-10-02 11:29:54 від Yury_Bulka »
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Знайшов ще один цікавий момент. Виявляється, Linux типово дозволяє програмам резервувати більше оперативної пам’яти, ніж є в системі. Це зумовлено тим, що багато програм резервують більше пам’яти, ніж вони насправді використовують. Якщо ви бачите, що ваші програми (Firefox наприклад:)), постійно «перелазять» через оперативку, й починають намагатись працювати частково в свопі, спробуйте зменшити /proc/sys/vm/overcommit_ratio (на машині з 256 mb оперативки Firefox’ом користуватись було неможливо, доки не спустив цього до нуля).
В мене зараз 8 ГБ, з них 21% споживають програми, а 75% "дискове кешування", яке поступово зменшується під час запуску програм, також є своп 4 ГБ, з якого споживається 0.5-1%. Ось вся історія. Тому скільки не май оперативної пам'яті - лінукс всю з'їсть. Щодо firefox - в мене він споживає 240МБ, і це його нормальне споживання (не завищене), більш обжерливим є флеш-плеєр - від може до 1 ГБ з'їдати сам, тому сторінки з флешем мінімум 90МБ накидають до навантаження, а то і 1 ГБ. Тому навряд щось допоможе останній Firefox використовувати без свопу на 256 МБ.
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..