Автор Гілка: Оновлення Fedora на комп'ютері без Інтернету  (Прочитано 18336 раз)

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Почнемо з того, що маємо:
Цитата
(1) Fedora 18 KDE (безлімітний Інтернет) окрім оригінальних репозиторіїв встановлено Oracle,  Google, RPMFusion та ще до біса інших
(2) Fedora 19 KDE (мобільний Інтернет з дуже малим лімітом) окрім оригінальних репозиторіїв встановлено Oracle, Google та RPMFusion
Обидва комп'ютери на значній відстані, і переміщувати їх занадто складно. Другий комп'ютер підключити до іншої мережі немає змоги, тож необхідно його оновити без залучення Інтернету на його стороні. Тому необхідно якось оновити за допомогою носіїв, але без копіювання всіх репозиторіїв повністю (бо то сотні гіг), треба лише завантажити потрібні пакунки і перенести на другий комп'ютер. Тож як зробити це?
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Як на мене, найпростіше взяти жорсткий диск і через chroot оновити.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Ще можна взяти базу даних пакунків з першої системи, замінити на комп'ютері з інтернетом — воно, теоретично, має звантажити потрібні пакунки через yum update yum-downloadonly.

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Як на мене, найпростіше взяти жорсткий диск і через chroot оновити.
Хм.. а ще є варіанти? Необов'язково настільки прості.
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Ще можна взяти базу даних пакунків з першої системи, замінити на комп'ютері з інтернетом — воно, теоретично, має звантажити потрібні пакунки через yum update yum-downloadonly.
А детальніше можна?
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
На жаль, не напишу точно, бо федорою не користуюсь і такими збоченнями не займався. Я б спитав у їхньої спільноти, вони часто там придумують і розробляють усякі схожі штуки. Гадаю, в них є якийсь екстраординарний розв'язок.  

Якщо інтернет усе ж таки є, то може через yum list updates поглянути всі пакунки і потім просто yum install [тут прописати той список] yum-downloadonly (не певен, чи воно дельти буде стягувати, але краще вимкнути presto).

І тільки зараз зауважив, що версії федори різні, тому в yum.conf (чи де воно зберігає список сховищ) треба дописати версію вручну (19 замість $releasever).

Під рукою не маю федори, щоб уточнити, тому знов-таки: спробуйте спитати у тамтешньої спільноти. Мої здогадки можуть тільки скерувати в певне русло, а далі — гугл у поміч.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
можна спробувати yum check-update (який вміє повертати список), потім згодувати цей список yumdownloader на машині з нормальним інетом
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Тепер питання, як їх згодувати??? Бо вручну не варіант - їх до біса.
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Можна ще так: на ПК де є підключення до Мережі завантажити ту редакцію і версію дистрибутиву яка встановлена на ПК без підключення до Інтернету. Встановити її в віртуальну машину. Тут потрібна буде база встановлених пакунків і підключених репозиторіїв з машини №2. Потім зробити отак (взяв звідси):
Цитата
You need to have fedora in a machine with net.

[1]get into net in another machine with fedora go into /etc/yum.conf
[2]there will be a line keepcache=0 make it keepcache=1 (with superuser permission)
[3]download the packges you need with yum or pirut there.
[4]go into the directory /var/cache/yum
[5]press ctrl+f and it will come up with the find dialog, write "*.rpm" in the find meny and find
[6]You will see all the packages you downloaded and then copy them in the pendrive
В наступному повідомленні в тій гілці форуму пишуть що для задоволення залежностей пакетний менеджер хоче з’єднання з Інтернетом. Цілком можливо що цього можна уникнути якщо встановити всі пакети які знаходяться в каталозі за раз  використовуючи rpm (rpm -Uvh *.rpm) або  yum, можливо, є якась опція на випадок відсутності з’єднання. Перевіряти варто спершу на тому ПК де є Інтернет.

З часу публікації того повідомлення на форму могло щось і змінитися. В yum може бути опція яка вказує програмі на те що встановлювати нічого не потрібно, тільки завантажити.

Знайшов програму яка називається Sushi, huh. Остання версія 2011 року (не знаю чи буде працювати). А також Opyum. Але вона теж, схоже не розвивається (чи вже "вмерла"). Не знаю наскільки вони підходящі в даному випадку.

PS А yumdownloader завантажить залежності? Який вигляд має вивід команди  yum check-update?
« Змінено: 2013-11-04 21:02:35 від xuser13 »
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
псевдокод буде щось на штиб:
перша машина:
yum check-update | cut -f 1 -d ' ' > rpm.lstдруга машина:
cat rpm.lst | xargs yumdownloader --resolveале знаходження точної формули лишаю охочим для домашнього завдання :)
« Змінено: 2013-11-04 23:59:58 від DalekiyObriy »
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE

PS А yumdownloader завантажить залежності? Який вигляд має вивід команди  yum check-update?

Ось вивід yum check-update (у файлі).
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Не знаю чи завантажувати буде.
$ yum check-update | awk '{print $1}' > download_this; while read -r line; do yumdownloader --resolve  "$line"; done <  download_this
Взяв звідси.
« Змінено: 2013-11-05 19:44:02 від xuser13 »
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Ту програму що я навів слід виконати на ПК з Інтернетом. А потім всі які будуть завантажені перенсти на ПК з мобілльним тирнетом. І репозиторіїї і там і там мають бути однакові.
« Змінено: 2013-11-05 19:48:31 від xuser13 »
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Не знаю чи завантажувати буде.
$ yum check-update | awk '{print $1}' > download_this; while read -r line; do yumdownloader --resolve  "$line"; done <  download_this
Взяв звідси.
Додавши --releasever=19 до yumdownloader зміг завантажити пакунки для потрібної версії :)
Тепер залишилося з'ясувати як правильно поставити оновлення. Як вказати, що пакунки варто брати в першу чергу з комп'ютера а не лізти в Інтернет по обмеженому каналу?
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Fedora у мене немає. Але побіжний огляд пошукової видачі Google на запит how to install packages from hdd yum показав що можна створити репозиторій з каталогу з файлами. І чи це спрацює я не знаю. Можна ще спробувати виконати команду
yum localupdate *.rpmв каталозі з пакунками. Прочитайте керівництво до програми і спершу спробуйте на компі з "нормальним" Інтернетом попередньо його відключивши. Або, в тому ж каталозі, спробувати
rpm -Uv *.rpmНі. Стоп. Але ж набір встановлених програм відрізняється на двох компах.
Потрібно було б на тому у якого моб. Інтернет виконати команду
yum check-update | awk '{print $1}' > download_thisПеренести файл на комп №1 а потім вже на ньому виконати
cat download_this | while read -r line; do yumdownloader --resolve  "$line"; done < download_this І аж після цього перенсти завантажені файли на комп №2.
« Змінено: 2013-11-05 22:50:58 від xuser13 »
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?