Автор Гілка: допоможіть налаштувати LAMP  (Прочитано 2223 раз)

Відсутній 1hor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Привіт. Переїжджаю з Убунти на Федору 17 і виникли декілька проблем. Справа в тому що там якось трішки легше, немає такої штуки як SELinux. Сам Apache + PHP налаштував, але колишній проект, який було створено ще в Убунті, відмовляється працювати. Викидує наступну помилку:
file_put_contents(/home/ihor/www/.....): failed to open stream: Permission deniedЗнайшов відомості в інтернеті що це через SELinux. Дійсно, коли SELinux вимикаю в /etc/selinux/config то ця помилка зникає. Таке питання чи потрібне взагалі цей SELinux на користувацькій машині? Неяких проблем не буде якщо цю штуку вимкнути назавжди?

Також після вимкнення SELinux при спробі завантажити файл видається помилка:
chmod(): Operation not permittedЯ так розумію що це через те що сам PHP не має доступу до файлів які належать іншому користувачу, але як вирішити цю проблему незнаю :(

Буду вдячний за любі підказки. В самому лінуксі розбираюсь погано, все робив за допомогою мануалів...
« Змінено: 2012-07-04 19:42:34 від 1hor »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: допоможіть налаштувати LAMP
« Відповідей #1 : 2012-07-04 20:26:24 »
Ніяких проблем не буде. SELinux додає додатковий захист від вірусні, яким можна не користуватися, якщо він заважає, а більшості розробників він заважає.

Якщо файл належить іншому користувачу, то ви не зможете змінити його атрибути. Це напр. можна вирішити через групи — внести користувача під яким працює код в ту саму групу, якій належить файл. Але інформації мало — що за файли, які користувачі та групи задіяні, як запускається код?
[Fedora Linux]

Відсутній 1hor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: допоможіть налаштувати LAMP
« Відповідей #2 : 2012-07-04 21:30:06 »
Дякую за відповідь. SELinux вимкнув :)

Стосоно другого питання. В мене файл завжди перезаписувався з таким же іменем, початковий файл залишився з убунти і коли встановлював федору вона привласнила цей файл мені(власник: Ihor), коли я його видалив то PHP створив новий файл власником якого є Apache і все працює добре. Впринципі для мене це вирішило проблему, принаймні до тих пір коли не почну завантажувати файли на бойовий сервер :)

Як я зрозумів мені потрібно буде створити групу в якій будуть поточний користувач та Apache. Наприклад так:
groupadd web
usermod -G web username
Правильно?
« Змінено: 2012-07-04 21:31:31 від 1hor »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: допоможіть налаштувати LAMP
« Відповідей #3 : 2012-07-05 00:09:51 »
Мені здається що буде простіше зробити

Цитата
usermod -G apache username

Хоча варіантів є багато. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній 1hor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: допоможіть налаштувати LAMP
« Відповідей #4 : 2012-07-05 10:21:52 »
Мені здається що буде простіше зробити

Цитата
usermod -G apache username

Хоча варіантів є багато. :-)
Занотую. Дякую за допомогу!