Автор Гілка: вибір *Suse*  (Прочитано 3761 раз)

Відсутній Volodymyrko

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 370
  • Карма: +0/-0
  • I Like FreeBSD !
вибір *Suse*
« : 2006-12-27 10:03:59 »
Добрий день ...
Хочу поставити на майбутній веб-сервер (в основному там будуть Apache+mysql+php ) якийсь  Лінукс-Suse , але щось не можу вних розібратися: які є (просто Suse, Sles? opensuse ),  які з них безплатні , а то почав шукати про них інформацію і натрапив на те, шо до деяких потрібні якісь ключі, якісь реєстрації, щоб не вийшло шо поставив а через якись час там половина всього не доступна .....
Допоможіть вибрати ???
найперше цікавить: Sles - це ніби найбільше підійшло б для сервера , але чи він він повністю свобідний ,  і якщо ні то що вибрати з *Suse*  ????

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: вибір *Suse*
« Відповідей #1 : 2006-12-28 18:36:14 »
http://www.novell.com/products/server/eval.html

How to Use Your Activation Code
NOTE: The only limitation of this evaluation software is the duration you will have free access to update.novell.com. Should you choose to license SUSE Linux Enterprise Server 10, you will be provided with a new Activation Code, which you can easily update in your desktop or in Novell Customer Center, in order to re-enable access to update.novell.com for product patches and updates.

Нехай мене поправлять, але мені здається що evaluation впливає лише на те чи зможеш ти автоматично апдейтити свій сервер з центрального репозиторію.

LAMP є в  SLES точно.

zzandy

  • Гість
Re: вибір *Suse*
« Відповідей #2 : 2006-12-28 22:57:05 »
LAMP в усіх *SUSE* - гарантую.

2vova: ви не зможете дістати такий лінукс-дистр зі словом SUSE, для роботи якого б вимагалося вводити якийсь код. Evaluation code для нашого брата штука нецікава.

Відсутній Volodymyrko

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 370
  • Карма: +0/-0
  • I Like FreeBSD !
Re: вибір *Suse*
« Відповідей #3 : 2007-01-16 17:12:18 »
Дякую за відповіді ..
Я вибрав OpenSuse-10.2, сподіваюсь не прогадав ....

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Re: вибір *Suse*
« Відповідей #4 : 2007-01-22 13:38:11 »
Дещо запізнився, але, НМД Suse не дуже гарний вибір для серверу. Дуже вже там усе на yast зав'язано, руцями не дуже по /etc полазиш.

От як декстоп - досить гарно.

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: вибір *Suse*
« Відповідей #5 : 2007-01-22 17:35:59 »
НМД Suse .... Дуже вже там усе на yast зав'язано, руцями не дуже по /etc полазиш...

це ти про шо?  :-?  
А що там заважає руцями десяток конфігів поедітати?

Чи ти може говориш про то шо не дай Боже потім цей вручну редагований конфіг відкрити для редагування через Yast-налаштування сервісу?  ;D  ;D  ;D  секс гарантовано, ги-ги

Відсутній Youry

  • Новачок
  • *
  • дописів: 28
  • Карма: +0/-0
  • Mandriva 2007 (free)
Re: вибір *Suse*
« Відповідей #6 : 2007-01-24 01:09:56 »
Мав досвід налаштування SLES 9 + SP3 як ОС для RDBMS Oracle. Не помітив, щоб YaST якось заважав роботі. Там де треба робилося через нього, але в основному без.

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Re: вибір *Suse*
« Відповідей #7 : 2007-01-24 09:55:16 »
Чи ти може говориш про то шо не дай Боже потім цей вручну редагований конфіг відкрити для редагування через Yast-налаштування сервісу?  ;D  ;D  ;D  секс гарантовано, ги-ги

Отожбо.
До тогож там робляться (робилися точно на SLES9) резервні копіі деяки конфігів. Які відновлюються кожного разу, коли змінюеш будь-що за допомогою yast.

Тобто, якщо десь щось змінив вручну - про yast можна забути, далі - лише руцями. Отож хай йому грець!  ;D

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: вибір *Suse*
« Відповідей #8 : 2007-01-27 14:02:36 »
не знаю, юзав SUSE 9 для веб-сервака -  все робив руцями, а yast - лише для апдейтів.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: вибір *Suse*
« Відповідей #9 : 2007-01-27 14:20:00 »
це взагалі погана практика - юзати всілякі ГЮЇ для конфігурування *nix Сервера.
краще то всьо конфігурування руцями робити - будеш знати шо де лежить і шо на шо впливає. Коли почнуться проблеми - то знання сильно допоможе зменшити downtime  ;)