Автор Гілка: пакетний менеджер, ідіот за компом та всі-всі-всі  (Прочитано 2895 раз)

Gu4

  • Гість
Ну от, шановне панство, стояла в мене ОпенСУСЕ 11.1 з КДЕ4. Стояла, регулярно оновлювалась і всі були задоволені і всім було добре. Але от після довгої перерви розміром в 2 місяці, натхненний виходом КДЕ4.3, вирішив я її оновити знов. Процес боротьби з конфліктами залежностей зводився у мене до "не встановлювати ХХХ", бо інакше виникало ще більше конфліктів. І все б нормально, але після оновлення виявив я в системі купу всякого непотребу на зразок Kate/KDE3, Konsole/KDE3, KSysGuard/KDE3 та інших щось/KDE3, яких я, звичайно, не замовляв. Здавалося б, легким натисканням клавіш їх легко можна видалити, але Яст мого ентузіазму не розділив і сказав що пакунків таких в мене нема (точніше є, але для КДЕ4). Пошук по запиту "kde3" майже нічого не видає, крім усяких kde3base.
Сховища пакунків стандартні, крім, хіба що, пакмана та сховища для свіжих четвертокед.
В зв"язку з усім цим неподобством в мене кілька питаннь.
1. Що робити з усім цим добром з КДЕ3? Може плюнути на все і видалити /opt/kde3?
2. Підозрюю, що я чогось не знаю про сусевий пакетний менеджер, може підкажете, в яку сторону копати?
----------
М.: Дещо підправив тему.
« Змінено: 2009-08-21 22:35:28 від cadca »

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Все залежить від того, де точно Ви "виявили" ці старі пакунки. Якщо це просто пункти в меню, то їх можна вручну видалити через редактор меню. Які програми стоять за цими пунктами і чи стоять взагалі, можна взнати, тицьнувши мишкою. Ви запускали перелічені програми? Вони справді запускаються? Бо якщо YaST каже, що їх немає, значить немає, і Ви просто маєте справу із застарілим меню, яке треба виправити вручну.

P.S. А дарма Ви при оновленні обирали пункти на збереження старих програм: так справді багато чого не оновилося.

Gu4

  • Гість
Усе це знаходиться в меню "Недавно встановлено" та в інших відповідно призначенню програми, все, як не дивно, нормально запускається і працює.
Конфліктували, в основному, всякі lib-и.  Пробував оновитись знов, тепер уже з встановленням усіх цих новинок. Все оновилось, та програми-раритети з КДЕ3 залишились.
Певно, в процесі вирішення залежностей вибрав якусь програму чи лібу не подумавши, вона потягнула все це добро,  яке якимось дивом не відображається в пакетному менеджері (можливо через дублювання таких же встановлених програм з КДЕ4).
Подумую про видалення всього, що пов"язано з КДЕ3, а потім видалити його з /opt, та боюсь проблем виникне більше, ніж переваг, все-ткаи ще багато зав"язано на всяких kdebase3.