Автор Гілка: Декілька питань по openSuse 10.3  (Прочитано 2499 раз)

Praporshic

  • Гість
Re: Декілька питань по openSuse 10.3
« Відповідей #15 : 2008-08-05 23:08:01 »
де знайти цей файл?
Пошукайте на диску з драйверами, або стягніть драйвер для кватирок.

якщо є такі команди, то я звичайно пошукаю.
Для свого старого "зухеля" я таке знаходив. Там є досить цікаві команди (штибу завдання швидкості, потужності сигналу й таке інше - я не телефоніст, і більшості тонкостей не знаю або не пам'ятаю). При вдалому використанні - зменшення швидкості, але більша стабільність. Ну й інші варіанти на тему.

Дякую за те, що допомагаєте.
Правильне запитання - половина відповіді. Поки що запитання прийнятного рівня  ;)

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Декілька питань по openSuse 10.3
« Відповідей #16 : 2008-08-07 01:22:52 »
Дарма Ви почали задавати багато питань в одній гілці. Тепер каша буде. Краще було створити по окремій гілці на кожне питання. Але, коли так...

1. Ставте програми через YaST, тоді не матимете головного болю. Для цього

а) оберіть репозиторії, звідки братимете програми. Це робиться в YaST --> Програми  --> Громадські сховища. Додаткові сховища можна встановити вручну через Сусідній пункт ("Сховища" чи щось таке). Для цього треба або піти на http://download.opensuse.org/repositories/ і подивитися адреси потрібних, або ж піти на http://software.opensuse.org/search, знайти потрібну програму, і клацнути на "1-Click Install". Це відкриє YaST, тому вікно "Керування пакунками" на цей момент має бути закритим.
Репозиторієм packman не рекомендую зловживати, бо зібрані там програми часто конфліктують з зібраними офіційно. Наскільки це можливо, користуйтеся програмами з адрес, наведених вище.

б) Для встановлення більш ніж однієї програми відкрийте YaST --> Програми --> Керування пакунками. Скористайтесь пошуком і виберіть все, що треба. Підтвердіть встановлення/видалення/оновлення.

в) Якщо у Вас є скачана програма у форматі rpm, можете не користуватися консоллю, а зайти в rpm-файл з Конкерора (як в каталог); тоді натисніть кнопку "Встановити пакунок через YaST".

г) Якщо зібраної програми ніде немає, або вона погано працює, можна зібрати її з джерельних текстів. Для цього скачайте її у форматах tar.gz або tar.bz2 (це архіви), запустіть емулятор терміналу (наприклад, програму konsole). Для зручності запустіть Midnight Commander (наберіть mc і натисніть Enter). В ньому знайдіть архів із програмою, натисніть F2 і виберіть пункт "Extract the contents of a compressed tar file". Перейдіть в утворений каталог. Прочитайте файли README та INSTALL (тиснете на файлі F3). Якщо там написана стандартна інформація, тоді раджу робити так:
вийти з перегляду файлу (F3)
Ctrl+o (приховає mc і дасть доступ до командного рядка, залишаючи Вас в обраному каталозі)
./configure
make
make check (необов'язково, це просто тест)
su -c checkinstall (треба ввести пароль рута)
Остання команда створить rpm-пакунок і вкаже в кінці виводу, в який каталог його поклала. Йдете в цей каталог або Конкерором (тоді див. пункт в)) або в mc під рутом (для цього можна відкрити ще одну вкладку в konsole і запустити там ще один mc, але командою su -c mc), заходите в rpm-файл і тиснете на файл install.

Для цього у Вас повинна бути встановлена програма checkinstall, яку можна встановити через YaST.
« Змінено: 2008-08-07 02:09:21 від Campana »

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Декілька питань по openSuse 10.3
« Відповідей #17 : 2008-08-07 01:54:48 »
2. У мене теж GVC Vector, тільки древній. По ньому на цьому форумі вже були обговорення. Перш за все покажіть вмість файлів /etc/ppp/peers/kppp та /etc/ppp/peers/ppp. У мене перший із файлів є просто посиланням на другий (в mc він має вигляд @kppp), тому має значення тільки другий файл. Вміст можна отримати, набравши в консолі
cat /etc/ppp/peers/ppp
У мене, приміром, виходить таке:
> cat /etc/ppp/peers/ppp
#
# PPP (plain old modem) options
#
# Plugin passwordfd enables us to pipe the password to pppd, thus we
# don't have to put it into pap-secrets and chap-secrets.
#
plugin passwordfd.so
#
noauth
defaultroute
name kppp
І все працює (в командах стоїть "ATDP", керування потоком апаратне).
Можливо, також, має значення файл /etc/ppp/options (а саме, всі його рядки, на початку яких немає знака коментаря #). Мені цей файл не довелося чіпати.

Ще важливо, щоб права на файл /usr/sbin/pppd мали вигляд -rwsr-xr-x (буквочка "s"). Подивитися можна командою
ls -l /usr/sbin |grep pppd
« Змінено: 2008-08-07 01:55:53 від Campana »

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Декілька питань по openSuse 10.3
« Відповідей #18 : 2008-08-07 02:05:28 »
5. Щоб відеопереглядачі могли користуватися кодеками, треба їм вказати, де останні лежать. Подивіться, куди їх встановив YaST. Для цього його зовсім не обов'язково запускати. Йдемо в консоль. Щоб перевірити, як точно називається пакунок з кодеками, я набрав:

> rpm -qa w32codec*

і отримав у відповідь:

w32codec-all-20071007-0.pm.1

Отже, програма називається "w32codec-all". Дивимося, де лежать її файли:

> rpm -ql w32codec-all

У виводі присутні два каталоги: /usr/lib/codecs та /usr/lib/win32. Відтак, відкриваємо той відеоплеєр, яким користуємося, і в налаштуваннях руцями прописуємо один із цих каталогів. Запускаємо відео, і дивимося на результат.

сніжок

  • Гість
Re: Декілька питань по openSuse 10.3
« Відповідей #19 : 2010-07-01 16:09:46 »
я бачив ви тута писали хтось що вмієте використовувати exe файли на опенсуз...а може порадите програму якою  це було зроблено або спосіб  :)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Декілька питань по openSuse 10.3
« Відповідей #20 : 2010-07-01 16:21:42 »
я бачив ви тута писали хтось що вмієте використовувати exe файли на опенсуз...а може порадите програму якою  це було зроблено або спосіб  :)
wine.