Автор Гілка: Налаштування розкладки клавіатури  (Прочитано 10569 раз)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Налаштування розкладки клавіатури
« Відповідей #15 : 2010-11-06 15:54:03 »
Може треба прописати десь в /etc/sysconfig/keyboard щось?
ет, дійсно, цей файл (принаймні в opensuse) генерується при старті xdm з /etc/sysconfig/keyboard
схоже в останньому тре прописати щось на штиб
KEYTABLE="us", "ua"
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Re: Налаштування розкладки клавіатури
« Відповідей #16 : 2010-11-09 14:39:44 »
В першому знімці від ign1111 віконний менеджер виглядає як kwin тому я й питав чому не зробити це по-людські через інтерфейс, те що у вас його нема - це вже інша справа
Я лише написав про те, як сам колись вирішував цю проблему, та нікого не примушував йти моїм шляхом. Зазвичай на форумах пропонується декілька варіантів, з яких обирається той, який більш подобається - не бачу тут нічого поганого.

На жаль, 90-keytable.conf дійсно генерується в /etc/X11/xdm/keytable, тож цей варіант також не підходить :(
Цитата
ет, дійсно, цей файл (принаймні в opensuse) генерується при старті xdm з /etc/sysconfig/keyboard
схоже в останньому тре прописати щось на штиб
KEYTABLE="us", "ua"
Взагалі-то в /etc/sysconfig/keyboard знаходяться налаштування клавіатури для консолі. Та декілька варіантів в KEYTABLE не будуть працювати через:
# if no mapping is available, fall back to "us" (bnc #606063)
if ! grep -q "^$keytable *:" $mapfile; then

Тож, повертаємось з чого почали - в opensuse немає зручних шляхів для налаштування XKB без використання спеціального GUI (можливо навіть обмеженого лише kde,gnome) з коробки.
« Змінено: 2010-11-09 14:41:03 від diligent »
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Налаштування розкладки клавіатури
« Відповідей #17 : 2010-11-11 14:41:09 »
Тож, повертаємось з чого почали - в opensuse немає зручних шляхів для налаштування XKB без використання спеціального GUI (можливо навіть обмеженого лише kde,gnome) з коробки.
перечитав скрипт і дійсно лажа
але в мене вийшло покласти ще один файл 91-keytable.conf, там вказати дві розкладки і x.org їх налаштував
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Re: Налаштування розкладки клавіатури
« Відповідей #18 : 2010-11-12 12:54:07 »
перечитав скрипт і дійсно лажа
але в мене вийшло покласти ще один файл 91-keytable.conf, там вказати дві розкладки і x.org їх налаштував
Так, це єдине, що спадає над думку - ліньки було пробувати, добре що в вас вийшло, дякую.

Але, взагалі-то кажучи, для пересічного користувача очікуваним результатом була б зміна саме 90-keytable.conf. Тобто, чому б замість його генерації не покласти туди якийсь варіант за замовчуванням, тим більше, що користувачів чистої консолі (на базі конфігурації якої і генерується цей файл) не так вже і багато.

Хоча, встає питання - який пересічний користувач буде колупатись в файлах, а не використовувати відповідний GUI..
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Налаштування розкладки клавіатури
« Відповідей #19 : 2010-12-03 19:54:07 »
Я так бачу, не один я мучився з новими іксами в Сюзі. Але, панове, які ж збочення ви пропонуєте! По-перше, нащо той hal для визначення клавіатури? По-друге, один xorg.conf — це явно простіше, ніж цілий каталог xorg.conf.d або додаткові файли типу .xinitrc; а між тим xorg.conf  цілком собі створюється і працює. У мене на двох машинах зараз OpenSUSE 11.2 та 11.3, і в обох системах все нормально. Найкраще буде зробити так:

1. Якщо немає xorg.conf, кажуть в інтернеті (сам не пробував), що треба вбити ікси і в консолі від рута запустити# Xorg -configureщо створить в каталозі /root файл xorg.conf.new, з яким далі можна працювати. Також, здається, можна запустити sax2 (у мене він, судячи з вмісту, і створив xorg.conf — не пам’ятаю вже, як було).

2. Заборонити hal-у керувати клавіатурою, записавши в початок xorg.conf
Section "ServerFlags"
     Option "AutoAddDevices" "off"
EndSection
Це дозволить явно прописувати пристрої в xorg.conf, вказуючи драйвери, такі, як kbd для клавіатури або mouse для мишки (я особисто явно прописав тільки клавіатуру), і прописуючи власні параметри для кожного пристрою.

3. Далі записати в xorg.conf або розділ "InputClass", як написав вище DalekiyObriy (у мене таке само прописалося в OpenSUSE 11.3 з xorg-x11-7.5), або розділ "InputDevice" (таке у мене на OpenSUSE 11.2 з xorg-x11-7.4):
Section "InputDevice"
  # Driver "kbd" will be disabled unless 'Option "AutoAddDevices" "off"'
  # is set in "ServerFlags" section.
  Driver       "kbd"
  Identifier   "Keyboard[0]"
  Option       "Protocol" "Standard"
  Option       "XkbLayout" "us,ua"
  Option       "XkbModel" "microsoftpro"
  Option       "XkbRules" "xorg"
  Option       "XkbVariant" ",unicode"
  Option       "XkbOptions" "grp:alt_shift_toggle,lv3:ralt_switch"
EndSection
Не знаю, чи це має значення. А от явне вказування драйвера необхідне, а то ікси не завантажаться. Також, параметри Protocol і XkbRules, схоже, зайві, і їх можна не писати. Так само не помітив я різниці від того, що саме прописати значенням параметру XkbModel.

Словом, hal не потрібен, а xorg.conf рулить.

r00t x

  • Гість
Re: Налаштування розкладки клавіатури
« Відповідей #20 : 2010-12-03 20:37:57 »
Я так бачу, не один я мучився з новими іксами в Сюзі. Але, панове, які ж збочення ви пропонуєте! По-перше, нащо той hal для визначення клавіатури?

...

Словом, hal не потрібен, а xorg.conf рулить.
Потрібен! Я також колись мучився із девісами. Із опцією AutoAddDevices також мучився, а все діло вийвилось куди простішим - просто зробити chmod 700 /etc/rc.d/rc.hal . Ось тут я також написав про "проблему" - http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1289235886/30#37 .
---
Бо я відключаю майже все при установці нового дистру, для того щоб птім зайвий раз не вантажитись із cd\dvd.
---
А що там старшного із розкладкамим  :-/ . В нових кедах виправили The KDE keyboard layout switching utility. Нарешті запрацювало перемикання по правому Ctrl  :D.

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Re: Налаштування розкладки клавіатури
« Відповідей #21 : 2010-12-06 14:04:13 »
Ви дещо поплутали - ніхто не мав проблем із налаштуванням xkb (принаймні в останніх повідомленнях). Ми обговорювали як це зробити правильно, тобто який шлях для цього рекомендований розробниками дистрибутиву. Тому, ваша пропозиція, на мою думку, наврядчи відповідає цим вимогам :) Хоча так, декілька років тому, коли HAL тільки-но з'явився в xorg, а evdev мав деякі проблеми, доводилось діяти саме так.

P.S. А hal і дійсно вже не потрібен, принаймні для xorg - наразі використовується udev.
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds

r00t x

  • Гість
Re: Налаштування розкладки клавіатури
« Відповідей #22 : 2010-12-06 21:10:22 »
Ми обговорювали як це зробити правильно, тобто який шлях для цього рекомендований розробниками дистрибутиву. Тому, ваша пропозиція, на мою думку, наврядчи відповідає цим вимогам :) Хоча так, декілька років тому, коли HAL тільки-но з'явився в xorg, а evdev мав деякі проблеми, доводилось діяти саме так.

P.S. А hal і дійсно вже не потрібен, принаймні для xorg - наразі використовується udev.
1 - Правильно те що працює, нехалежно від чиїчось рекомендацій.
2 - У мене без hald ікси не працюють! Якщо розробники радили б мені запускати систему іншим способом - Як ви думаєте, чи прислухався б я до їч порад?   ;D
З udev (evEntdevIces я нічого не бачив і не чув у своїй системі) у мене одвічно були проблеми (на колишньому компі.)

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Налаштування розкладки клавіатури
« Відповідей #23 : 2011-02-13 19:08:50 »
OpenSUSE 11.3. Використовую типову українську розкладку. Але ось халепа: в Firefox 3.5 та 4 beta11 зненацька перестали працювати символи третього рівня - доводиться набирати їх в редакторі та копіювати. В когось було подібне?
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Налаштування розкладки клавіатури
« Відповідей #24 : 2011-05-22 21:16:56 »
Так, сам колись так і не знайшов відповіді на це питання на офіційному форумі.
Тому, знайшов два місця, як можна налаштувати XKB в OpenSuse:
1) /etc/hal/fdi/policy/20thirdparty/11-keymap.fdi;
2) gconftool-2 (тільки з gnome-settings-daemon).

А взагалі-то, setxkbmap можна вписати до ~/.xinitrc.

Питання до вас щодо знімки екрану "SystemLang.png". Як реалізовано якісне відображення шрифтів? Бо в Suse вони страшнуваті. Чи в КДЄ так стандартно було? бо в мене в гномі далеко не так.Після бубунти в інших дистрибутивах шрифти виглядають гірше.
cat /dev/ass > /dev/head