Автор Гілка: Тестування openSUSE 11.4  (Прочитано 5110 раз)

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Тестування openSUSE 11.4
« : 2011-04-15 12:38:09 »
Доброго дня панове!

Ось вийшов у світ новий випуск системи openSUSE 11.4, над якою мудрували більш ніж півроку.

Особисто я очікував від даного релізу не скільки новацій як підвищення стабільності роботи. Але з перших кроків тестування я був дещо розчарований.

Оновлення з 11.3 до 11.4 вилилося мені в повний крах системи, а точніше графічне середовище злітало.

Далі я поставив чисту openSUSE 11.4. Графічне середовище начебто почало працювати нормально.

Сама система при завантаженні буває висне намертво. Причини я не визначив. Такого ще мені не було за три роки користування Лінуксом. Причому таке зависання буває практично через раз. Це ж жах!

Далі виявилося, що служба smpppd не хоче автоматично запускатися під час завантаження системи. Доводилося запускати дану службу кожного разу вручну:
> sudo /etc/init.d/smpppd start
Служба почала автоматично запускатися після виконання додаткових налаштувань в YaST2.

Ці критичні недоліки я виявив лише за день користування. Тому й вирішив створити відповідну тему.

Пропоную в даній темі обговорити результати тестування даного випуску системи. Хто з якими новими проблемами зіткнувся і як спробував їх вирішити?
« Змінено: 2011-04-15 12:41:37 від Sandr »
openSUSE + KDE

Відсутній terminat0r

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: Тестування openSUSE 11.4
« Відповідей #1 : 2011-04-18 14:05:26 »
В мене все трохи практичніше і з долею егоїзму; перейду на версію 11.4 тільки коли вийде 11.5

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Тестування openSUSE 11.4
« Відповідей #2 : 2011-04-18 14:08:05 »
Я з 11.3 на 11.4 перейшов взагалі без пригод - все стало гладко. Ось лишень сам KDE 4.6 став менше стабільним у порівнянні із 4.4.
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Тестування openSUSE 11.4
« Відповідей #3 : 2011-05-23 11:52:16 »
Сама система при завантаженні буває висне намертво. Причини я не визначив. Такого ще мені не було за три роки користування Лінуксом. Причому таке зависання буває практично через раз. Це ж жах!

Ці критичні недоліки я виявив лише за день користування. Тому й вирішив створити відповідну тему.

Пропоную в даній темі обговорити результати тестування даного випуску системи. Хто з якими новими проблемами зіткнувся і як спробував їх вирішити?

Ну, я буду писати про результати не тестування, а користування, бо взяв і просто встановив. Зависання помітив, на самому початку завантаження. Рядок GRUB - тиснеш enter - тільки-но він передає естафету ядру, 1-2 сек і тут стається зависання, зупиняється, і нічого не допомагає крім кнопки живлення.
Не знаю чому, я встановив додатково ядро desktop, і від учора поки цих зависань не було.
Ще неприємність: firefox. Заходжу в Закладки, контекстне меню -"Відкрити в новій вкладці" - це меню не дає вибрати нічого, бо відразу закривається. Такий глюк. Це саме відбувається і коли посилання якесь хочу відкрити аналогічно. Допомагає лише вийти з браузера і зайти ще раз. Дуже часто цей глюк. Це не робота. Дратує.
Інколи, відкриваю якесь вікно, програму - а його нема. Тобто є, але не відображається, якесь невидиме. Мушу входити з сеансу. Чи то compiz, чи X-сервер, не знаю.
ctrl+alt+backspace в мене не працює.
Тачпад не працював коректно, вже вирішив і воно в розділі "поради й рецепти".
Загалом, як на мене - не стабільна система.
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Тестування openSUSE 11.4
« Відповідей #4 : 2011-05-23 15:14:38 »
Off-topic:
Використовую шаблон сайту subBlack. Чомусь всі дописи пана Vendetta в мене чорним шрифтом на чорному фоні, тобто щоб прочитати щось доводиться виділяти текст. А дописи всіх інших нормальні - білим по чорному. Чому це так?
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Тестування openSUSE 11.4
« Відповідей #5 : 2011-05-23 16:11:54 »
Off-topic:
Використовую шаблон сайту subBlack. Чомусь всі дописи пана Vendetta в мене чорним шрифтом на чорному фоні, тобто щоб прочитати щось доводиться виділяти текст. А дописи всіх інших нормальні - білим по чорному. Чому це так?
Коли щось тут пишу - роблю (під свої потреби) колір шрифту чорним, бо він стандартно сіруватий і ставлю розмір 12, бо стандартно малуватий, щоб не напружувати очі.
А взагалі, хотів би так як у вас - темний фон, але шрифт світлий. На lou це регулюється?
Мені ідеально так:

« Змінено: 2011-05-23 16:13:35 від Vendetta »
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Тестування openSUSE 11.4
« Відповідей #6 : 2011-05-23 20:26:33 »
У мене так:
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Тестування openSUSE 11.4
« Відповідей #7 : 2011-05-24 06:28:35 »
Ну, я буду писати про результати не тестування, а користування, бо взяв і просто встановив. Зависання помітив, на самому початку завантаження. Рядок GRUB - тиснеш enter - тільки-но він передає естафету ядру, 1-2 сек і тут стається зависання, зупиняється, і нічого не допомагає крім кнопки живлення.
От якби не ці зависання, то ще б можна було користуватися. Хоча я встановлював систему на інший ноутбук (якась модель Samsung, точно вже не пригадаю), то зависань таких не було. А от версія 11.3 на тому ноутбуці працювала нестабільно й були часті зависання намертво. Так що на різних компах воно веде себе по різному. В мене ноутбук Toshiba Tecra A8.

Не знаю чому, я встановив додатково ядро desktop, і від учора поки цих зависань не було.
І що, тепер не зависає при завантаженні більше?

Ще неприємність: firefox. Заходжу в Закладки, контекстне меню -"Відкрити в новій вкладці" - це меню не дає вибрати нічого, бо відразу закривається. Такий глюк. Це саме відбувається і коли посилання якесь хочу відкрити аналогічно. Допомагає лише вийти з браузера і зайти ще раз. Дуже часто цей глюк. Це не робота. Дратує.
А якщо відкривати вкладки натисканням середньої кнопки (коліщатка)?

Інколи, відкриваю якесь вікно, програму - а його нема. Тобто є, але не відображається, якесь невидиме. Мушу входити з сеансу. Чи то compiz, чи X-сервер, не знаю.
ctrl+alt+backspace в мене не працює.
З подібним не стикався покищо.

Тачпад не працював коректно, вже вирішив і воно в розділі "поради й рецепти".
У версії 11.3 типово вимкнено постукування. Вмикав вручну в налаштуваннях тачпаду. А у версії 11.4 вже типово увімкнено постукування і начебто працював тачпад нормально.

Загалом, як на мене - не стабільна система.
Повністю з Вами погоджуюся.
openSUSE + KDE

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Тестування openSUSE 11.4
« Відповідей #8 : 2011-05-24 14:29:40 »
У мене так:
я показував на прикладі своїх системних кольорів (gedit), а фаєрфокс у мене дефолтно - біле тло (очі болять від нього), а у вас якраз те, що я люблю :)
Коли очі не витримують, або просто хочеться з комфортом, то в самому фаєрфоксі змінюю колір тла, але є один мінус в цьому - може не показувати якихось елементів на сторінці.

Так комфортно моїм очам :):
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Тестування openSUSE 11.4
« Відповідей #9 : 2011-05-24 14:50:08 »
І що, тепер не зависає при завантаженні більше?
Відтоді і дотепер не було ще зависань.

А якщо відкривати вкладки натисканням середньої кнопки (коліщатка)?
не встиг ще достатньо "заюзати" цей спосіб, щоб перевірити чи зміниться. Але все-таки глюк банальний і неприємний.

А у версії 11.4 вже типово увімкнено постукування і начебто працював тачпад нормально.
От не знаю. Мова йде про 11.4 - вмикав власними руками відповідну пташку щоб активувати постукування (перед тим якраз був здивований, чому воно не активоване.
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Тестування openSUSE 11.4
« Відповідей #10 : 2011-06-01 21:14:15 »
ctrl+alt+backspace в мене не працює.
Виправляю, бо вже підказали - треба комбінацію тиснути двічі (чукча так любить) гг :)
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній BM

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 162
  • Карма: +0/-0
  • SUSE Linux Products GmbH
Re: Тестування openSUSE 11.4
« Відповідей #11 : 2011-06-14 23:58:09 »
ctrl+alt+backspace в мене не працює.

Ми зробили це для того, щоби не натискали ненароком. Натиснути треба два рази підряд.